TworzymyGłos Regionu

Rząd wprowadza zmiany przed Bożym Narodzeniem

Sobota, 21 listopada 2020 o 10:40, autor: 11 1613
Rząd wprowadza zmiany przed Bożym Narodzeniem

Chociaż od kilku dni obserwujemy pewną względną stabilizację liczby zakażeń, to wirus wciąż zbiera swoje śmiertelne żniwo - powiedział dziś na konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki. Od 28 listopada do 27 grudnia ponownie otwarte będą sklepy w galeriach handlowych. 13 i 20 grudnia będą niedzielami handlowymi. Zmiany zostały wprowadzone ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Od 4 do 17 stycznia 2021 nastąpi przerwa w zajęciach nauki szkolnej. Zastąpi ona tradycyjne ferie zimowe.

Premier Mateusz Morawiecki:

Przed nami pewien okres, który nazywamy: 100 dni solidarności - na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodbne, że będzie dostępna szczepionka. Duża część populacji zaszczepionej pozwoli szybko przerwać łańcuch zakażeń.

Konsultowaliśmy się też z innymi branżami, ale idziemy za radą naszych epidemiologów i pozostawiamy nadal zamknięte pozostałe placówki. To ważne, by uratować tysiące miejsc pracy, ale też utrzymać w ryzach przyrost zakażeń.

Jesteśmy wciąż na etapie "bezpiecznika" - hamulca bezpieczeństwa. Jeśli chcemy przejść do strefy czerwonej, musimy być odpowiedzialni.

W przypadku szkół zdecydowaliśmy o kontynuacji zamknięcia szkół do 23-24 grudnia, a następnie podjęliśmy decyzję, że przerwa edukacyjna w szkołach będzie od 4 do 17 stycznia dla wszystkich.

Proszę, aby ograniczyć mobilność. Jeśli wtedy wszyscy, całe rodziny zostaniemy w domach to jest szansa, że już po tej przerwie będą pierwsze dostawy szczepionki - właśnie temu służy ta przerwa, by dobrze przygotować się do tego momentu.

Te zasady, o których mówię: odpowiedzialność, solidarność, dyscyplina od 28 listopada do 18 stycznia. Potem być może wrócimy do zasad strefy czerwonej, żółtej zielonej. Ta poprawa sytuacji to wciąż kwestia, która zależy od naszej dyscypliny.

Minister Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosław Gowin

O każde z tych miejsc pracy walczymy. Te rygory były konsultowane z branżami. Zdecydowaliśmy się na odważny ruch, jakim jest otwarcie praktycznie całego sektora handlowego. W pozostałych branżach musimy się uzbroić w cierpliwość.

Dla branż objętych wciąż rygorami przygotowujemy kolejne daleko idące rozwiązania - jak wieloletnie kredyty inwestycyjne czy pokrywanie do 70% kosztów stałych, cały szereg innych, nowych rozwiązań adresowanych szczególnie do tych branż.

Apeluję- bardzo ważne Święta przed nami, ale one powinny mieć charakter kameralny - to jest dla nas test, od tego jak go zdamy zależy to ilu z nas uniknie uszczerbku na zdrowiu, ile rodzin uniknie dramatu, ile firm uniknie utraty miejsc pracy.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski

Jeżeli będziemy zbliżali się w okolicę poniżej 19 tys. zachorowań przewidujemy powrót do strefy czerwonej , ok 9 400 - żółtej , 3 800 - do strefy zielonej.

Jeżeli liczba zachorowań wzrośnie - nadal bierzemy pod uwagę możliwość wprowadzenia narodowej kwarantanny. Przypominam o przestrzeganiu zasad DDMA+W.

Źródło/foto: KPRM

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~SUWEREN
21.11.2020 12:46

Jak widać to są OSTATNIE PODRYGI tak zwanego premiera 100 zawodów i każdy to widzi komu przyjdzie udać się do szpitala, specjalisty z chorobami ogólno powszechnymi !!!!! - Szok co tam się dzieje i jak nas traktują !, to prawie jak ta poprzebierana policja w łachy cywilów na Proteście Kobiet !!!!. Dziwi tylko postawa ministra ekonomisty od stanu naszego zdrowia, bowiem bardzie on przypomina w swojej mowie średniowieczną "Płaczkę Pogrzebową" niż faktycznego Ministra Zdrowia na stan obecnej pandemii w naszym Kraju !!!!. Przodujemy w zgonach w skali całego świata a on mówi nam wciąż o wolnych łóżkach i respiratorach !!!!!. Szok !!!. Szok!!!, Szok!!!,,,,,,,,. W tym samym czasie jak Suweren walczy z ubóstwem, o utrzymanie swojego miejsca pracy, zakładu , itd. TEN RZĄD na czele z Kaczyńskim i Ziobro walczy o utrzymanie swojej dominacji w Zjednoczonej Prawicy - czyta KORYTA WŁADZY !!!!, daje sobie TYLNYMI DRZWIAMI tysięczne podwyżki !!!!. Nie ma szmalu na służbę zdrowia, dla chorych i lekarstwa, ALE JEST SZMAL NA PODWYRZKI DLA PIS PLUS !!!!. To jest to chrześcijańskie podejście do bliźniego swego !!!!.

avatar
~Człowieka trafia....
21.11.2020 18:36

Kasa jest dla pasibrzuchow nie dla zwykłych ludzi. Nowe limuzynki, czemu nie. Galerie, przedsiębiorców zamknąć, kościołów nie. Miliony dla gwiazdek i śpiewaków. A robolom najlepiej wydłużyć godziny pracy i dać 80%wynagrodzenia bo wielce kryzys... Piękny kraj mlekiem i miodem płynący - no tak jak mówili-dla nich

avatar
~Greq
21.11.2020 23:25

dla mnie to protest dziczy nie kobiet. A pałą dostała tylko ta, która zaczęła szarpać policjanta, żeby odbić zatrzymanego.

avatar
~Adam
21.11.2020 14:20

Jak galerie Handlowe zapowiedziały że zamkną ten interes i się wyprowadzą to nagle zaczęli myśleć .Nam wciskają kit w postaci dbania o zdrowie ludzi i luzowaniu obostrzeń .

avatar
~Kit
21.11.2020 18:33

Widać jak dbają o zdrowie. Ludzie mogą pomarzyć o dostaniu się do lekarzy i najlepiej żeby chodzili prywatnie kieszenie "lekarzom" napychac bo im ciągle mało. A w szpitalach też kto chce to wie jak to wszystko wygląda. Ludzie się przekręcają bo pogotowie nie przyjeżdża po 5 godz. A często liczą się minuty i sekundy. O czym tu gadać... Tak tak... Dbają o nas. Żebyśmy zd......

avatar
~do Adam
22.11.2020 15:42

Taaak? A dokąd się wyprowadzą?, może na Antarktydę pingwinom lody kręcić. Wolna droga, tylko niech za minione "tłuste" lata podatki zapłacą.

avatar
~do do Adam
23.11.2020 09:03

Chętnie bym z tobą podyskutował dokąd te galerie się wyprowadzą ale jak widzę taki twój wpis to sądzę że poziom tej dyskusji niczego tobie nie wyjaśni . A co do płacenia podatków to niestety " nasze państwo " ich zwolniło żeby ich przyciągnąć do naszego kraju dając im ulgi w podatkach .

avatar
~lent
22.11.2020 09:53

Gołym okiem widac że walczą z naszą tradycją,świętami i są Polakami tylko nazwy

avatar
~MIŁOSIERDZIE...
23.11.2020 07:22

Co ten premier powie o tym, iż na Stadionie Narodowym zorganizowali pokazówkę w postaci wielu konferencji na temat pseudo otwarcia Szpitala Narodowego, który służy w dalszym ciągu na POKAZ pis, a tym czasem ludzie umierają na korytarzach w przeładowanych szpitalach powiatowych czy to wojewódzkich, a ich personel lekarski i pielęgniarski jest o połowę mniej opłacany niż ci wybrańcy z tzw. narodowego ?????. Pytanie ; - czy tak ma wyglądać opieka nad chorymi i umierającymi ludźmi w naszym Kraju ???. To jest ich MIŁOSIERDZIE wobec bliźniego swego ????. Komu ma służyć ten ICH NARODOWY za nasze pieniądze ????.

avatar
~SZOK!!!
23.11.2020 08:03

Ostatnimi tygodniami ludzie umierają z powodu nie tylko koronawirusa, ale z powodu niedostatecznej opieki i na czas w szpitalach w całym Kraju, a premier 100 zawodów epatuje w swoich wystąpieniach pojęciem Szpitala zwanego na potrzeby pisowskiej propagandy NARODOWYM na Stadionie Narodowym !!!!. KOMU służ pisowski szpital na Narodowym ???. To jak ta pokazówka na lotnisku przy Ukraińskim samolocie z MASECZKAMI, które miały być dla Naszej Służby Zdrowia, a okazały sie TOTALNYM BUBLEM !!!!, podobnie z TOTALNYM BUBLEM respiratorów i szczepionek !!!!!. Kolejna wielka pokazówka w tym temacie to TOTALNA ZAPOWIEDŹ o szczepionkach przeciwko COVID -19 na ok. 17.01.2021 roku --- pożyjemy zobaczymy jaki to będzie kolejny BUBEL w temacie propaganda pis+ ????.

avatar
~.............
28.11.2020 21:21

Jak sie zaszczepisz to szybko się przekonasz o znaczeniu słowa ,,bubel,,

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl