TworzymyGłos Regionu

Ile kosztuje porada prawna?

Piątek, 10 lipca 2020 o 08:27, aktualizacja Piątek, 10 lipca 2020 o 08:32, autor: 0 707
Ile kosztuje porada prawna?

Czy chcesz wiedzieć, ile kosztuje porada prawna w 2020 roku? Szukasz dobrego prawnika z Płocka lub innego miasta? A czy wiesz, od czego zależą ceny usług prawnych, z którymi stykamy się w kancelariach? Każdy z nas powinien posiadać kontakt do zaufanego przedstawiciela prawa, który w razie potrzeby odpowie na nurtujące pytania, np. w kwestii rozwodów, i pomoże rozwiązać ważny problem.

Kiedy zasięgamy rady u prawnika?

Potrzeba konsultacji z prawnikiem pojawia się w różnych okolicznościach. Są osoby, które nigdy nie będą miały styczności z przedstawicielami tego zawodu, ale zdecydowana większość z nas chociażby raz uda się po porady prawne lub w innym celu do zaufanej kancelarii. Obecnie niemal wszystko wyszukujemy w zasobach internetowych – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, np. „prawnik Płock” i pojawiają się kolejne strony z wynikami odpowiadającymi na to zapytanie. W przypadku trudniejszych tematów, do jakich należą z pewnością tematy prawne, uzyskanie precyzyjnej odpowiedzi z sieci nie jest jednak tak proste ani nawet wskazane. Zdecydowanie lepiej udać się do specjalisty, na którego wiedzy i doświadczeniu można polegać. Tym, co czasem wstrzymuje nas przed tym krokiem, jest obawa o to, że porada prawna będzie droga. Jednak w wielu przypadkach okazuje się, że kwoty nie są wcale wygórowane, a błędne przekonanie sprawia, że tylko odwlekamy w czasie rozwiązanie nurtującego nas problemu. Czasem będą to kwestie związane z prawem pracy czy podziałem majątku rodzinnego, a innym razem porady rozwodowe. Jak wygląda cennik usług prawnych w 2020 roku?

Ile kosztuje porada u prawnika w Płocku lub w innym mieście?

Ze względu na bardzo duże zróżnicowanie tematów, które można poruszyć na spotkaniu z prawnikiem, trudno też mówić o jednej określonej stawce za taką usługę. Wszystko zależy od kwestii, z jaką udajemy się do kancelarii prawnej – czy chodzi o sprawy osobiste, czy zawodowe? Czy chcemy zasięgnąć informacji, jak przygotować umowę albo może prosimy prawnika o napisanie pisma urzędowego? Zobaczmy, jak kształtują się ceny usług prawnych w Płocku, jeśli chodzi o najczęściej poruszane tematy. Zazwyczaj można przyjąć takie stawki – porada rozwodowa kosztuje 360 zł, a koszt sporządzenia pisma zaczyna się od 200 zł. Jeśli chcemy, by specjalista z zakresu prawa przygotował umowę, trzeba liczyć się z kosztem zaczynającym się od 300 zł. Są to usługi, które indywidualnie wycenia każdy prawnik, jednak należy pamiętać, że podstawa takich cen wynika z rozporządzenia ministra sprawiedliwości.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl