TworzymyGłos Regionu

Pytania, których nie powinniśmy zadawać na rozmowie o pracę

Piątek, 31 lipca 2020 o 22:50, aktualizacja Czwartek, 25 czerwca 2020 o 22:53, autor: 0 402
Pytania, których nie powinniśmy zadawać na rozmowie o pracę

Kandydaci ubiegający się o pracę, którzy nie zadają pytań na rozmowie kwalifikacyjnej, okazują ignorancję. Prawdziwe zaangażowanie i pasję można pokazać, prowadząc odpowiedni dialog z rekruterami. Jednak warto najpierw dowiedzieć się, których pytań nie powinniśmy nigdy zadawać.

Pytania na rozmowie o pracę, których nie wypada zadawać


Od tego, jakie zadamy pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, w dużej mierze zależy to, jak zaczną postrzegać nas rekruterzy. Możemy wydać się opieszali, niechlujni, chciwi, leniwi, ale też mądrzy, ambitni i zaradni. Jeśli nie chcemy zostać odebrani negatywnie, nigdy nie zadawajmy tych pytań:
1. Po ilu dniach od rozpoczęcia pracy można wziąć pierwszy urlop wypoczynkowy? Na każdej rozmowie kwalifikacyjnej spotykamy się z rekruterami po to, by udowodnić im, że będziemy świetnymi pracownikami.
Oferty pracy rzadko kiedy zawierają informacje o urlopach, ale to nie znaczy, że powinniśmy o nie pytać na pierwszym spotkaniu z potencjalnym pracodawcą. Pytania o urlop raczej obrazują, że koncentrujemy się na wypoczynku, a nie na pracy.
2. Czy można sobie robić przerwy, kiedy tylko zmęczymy się pracą? O przerwach zazwyczaj otrzymujemy informacje, gdy już zaczniemy pracę. Niekiedy odbywają się one w ściśle określonych godzinach, na przykład od 12:30-13:00 - przerwa obiadowa, lub pracodawca informuje, że każdy może sam decydować o tym, kiedy udaje się na przerwę. Jednak pytanie o grafik przerw w trakcie rozmowy o pracę może świadczyć o tym, że jesteśmy leniwi i nieskupieni na najważniejszych zadaniach.
3. Jaki jest dokładny profil działalności tej firmy? Na każdą rozmowę o pracę powinniśmy przychodzić dobrze przygotowani. Szczegółowe zapoznanie się z tym, czym zajmuje się dana firma, to minimum, jakie powinien zrobić każdy kandydat ubiegający się o pracę.
4. Czy praca na tym stanowisku wymaga rozmawiania ze współpracownikami? To pytanie świadczy o tym, że jesteśmy bardzo antypatyczni i zamknięci, na kontakty z innymi ludźmi. Mamy prawo być indywidualistami i chcieć pracować sami. Jednak na rozmowie o pracę nie powinniśmy pokazywać, że pragniemy za wszelką cenę unikać jakichkolwiek rozmów.
5. Co było napisane w ofercie pracy na Pracuj.pl? Zawsze powinniśmy dobrze zapoznać się ze szczegółowym opisem oferty pracy, na którą zaaplikowaliśmy. Opisy na Pracuj. pl zawsze zawierają bardzo cenne informacje. Kandydaci mogą wywnioskować na ich podstawie wiele cennych informacji.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl