TworzymyGłos Regionu

Debata o bezpieczeństwie.

Jakie tematy poruszono?

Piątek, 18 października 2019 o 15:08, autor: 4 1674
Debata o bezpieczeństwie.

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie zorganizowała w Szlichtyngowej debatę o "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ!". 17 października w świetlicy miejskiej w debacie uczestniczyli mł. insp. Marek Halota - p.o. Komendanta PP we Wschowie, asp. szt. Paweł Ciesielski, kom. Maja Piwowarska - oficer prasowy KPP, asp. szt. Jacek Rosiński, mł. asp. Marek Łaszczyński, burmistrz Jolanta Wielgus, radni, seniorzy i mieszkańcy gminy. O czym konkretnie rozmawiano?

Policjanci pokazali prezentację multimedialną, w której podali zalety korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda. Platformy są ważne w wymianie informacji na linii Policja - mieszkańcy.  Policja może wyraźnie pokazać skalę i rodzaje zagrożeń. Społeczeństwo może sygnalizować miejsca zagrożone.

Funkcjonariusze przypominają, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna na stronie:

https://mapy.geoportal.gov.pl/IMAPLITE/KMZBPUBLIC.HTML

Problemy z obszaru Gminy Szlichtyngowa przedstawił asp. szt. Jacek Rosiński, kierownik posterunku w Szlichtyngowej. Najczęściej zgłoszenia dotyczyły nieprawidłowej infrastruktury drogowej, przekraczania prędkości, nieprawidłowego parkowania oraz spożywania alkoholu w niedozwolonych miejscach. Aplikacja "Moja Komenda" umożliwia prosty kontakt z dzielnicowym, pozwala dotrzeć do najbliższej jednostki.

Mł. insp. Marek Halota podziękował burmistrz Jolancie Wielgus za wsparcie komendy. Dzięki temu kupiono narkotesty oraz kamizelki odblaskowe, które rozdano pierwszoklasistom z całej gminy. Zarówno Policji i Gminie Szlichtyngowa zależy na bezpieczeństwie mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych.

W słowie skierowanym do seniorów, przestrzegano przed oszustwami metodą "na wnuczka / policjanta / inkasenta". Wyjaśniono sposób działania przestępców oraz jak się ustrzec przed nimi. Sołtysi zgłaszali bieżące problemy swoich sołectw. Na koniec ważnego spotkania, rozdano wszystkich uczestnikom opaski odblaskowe. Zwiększą bezpieczeństwo i widoczność na drodze. 

Podziękowania dla funkcjonariuszy KPP Wschowa za przeprowadzenie debaty.

(Foto: Gmina Szlichtyngowa)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Jan Kotwicki
19.10.2019 09:22

A o dostępie do broni dla Polaków pewnie znowu ani słowa?!

avatar
~mieszkaniec
19.10.2019 10:36

Czy to było spotkanie "seniorów" z policją, czy wszystkich mieszkańców począwszy od dzieci, młodzieży szkolnej itd. ?, bo po tych fotkach to widać jedynie seniorów , a w treści artykułu piszecie o bezpieczeństwie szczególnie ludzi młodych - masło maślane - treść kłóci się z materiałem poglądowym !.

avatar
~do powyżej
19.10.2019 17:41

"...W słowie skierowanym do seniorów, przestrzegano przed oszustwami metodą "na wnuczka / policjanta / inkasenta". Wyjaśniono sposób działania przestępców oraz jak się ustrzec przed nimi...". I czego mieszkańcu tu nie kumasz? Kto odprowadza dzieci do szkoły czy przedszkola jak rodzice pracują?

avatar
~Do-poniżej-
21.10.2019 09:23

Najwyraźniej tak bardzo kumasz, że czytasz wybiórczo i analizujesz to co ci pasuje ..... . Pokaż mi ilu seniorów odprowadza swoich wnuczków do szkół na terenie naszej Szlichtyngowej ...?. Kiedy ostatnio widziałeś dzielnicowego w swoim rewirze ... ( nawet jak powstał ten ps. posterunek...) ?. Tylko szczerze bez popeliny ???. Mówić wolno każdemu i każdy potrafi - jak z tym śpiewaniem - to nic nie kosztuje, ale wszystko ma swoje granice i jak to się ma z rzeczywistością w codziennym życiu ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl