TworzymyGłos Regionu

II edycja projektu Aktywna Integracja w Powiecie Wschowskim

Piątek, 06 września 2019 o 11:45, aktualizacja Poniedziałek, 09 września 2019 o 13:45, autor: 0 663
II edycja projektu Aktywna Integracja w Powiecie Wschowskim

Od sierpnia do września będzie prowadzona rekrutacja do programu "Aktywna integracja w Powiecie Wschowskim - II edycja". Nabór poprowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Partnerem projektu będzie firma EMAT HRC z siedziba w Wolsztynie. Realizacja projektu będzie się odbywała w terminie 1 sieprnia 2019 - 31 grudnia 2020.

Projekt zakłada zwiększenie aktywności zawodowej i społecznej grupy 66 mieszkańców powiatu, w tym 20 niepełnosprawnych osób. Uczestnikami projektu może zostać osoba z niepełnosprawnością, wychowankowie przebywający w rodzinie zastępczej lub ja opuszczający, wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodziny z trudnościami w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, w tym rodziny zastępcze i dzieci w nich umieszczane. 

Zaletą projektu będzie dostosowanie działań do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników. Przez cały okres trwania projektu nad każdym uczestnikiem będzie czuwał pracownik socjalny. Osoby będą mogły też liczyć na pomoc przy wybieraniu form aktywizacji na każdym etapie projektu. Zaplanowano różne formy wsparcia, m.in. poradnictwo specjalistyczne, warsztaty kształtujące kompetencje społeczne czy opiekuńczo-wychowawcze, kursy zawodowe, wyjazdy integracyjne, prawo jazdy kat. B.

Każdy kto chciałby wziąć udział w projekcie, powinien wypełnić wniosek i złożyć ankietę rekrutacyjną osobiście lub listownie w PCPR, ul. Pl. Kosynierów 1c, 67-400 Wschowa, pokój nr 310. Skan ankiety można wysłać elektronicznie na adres pcprwschowa@o2.pl . Formularz można pobrać w pokoju nr 310 PCPR lub na stronie internetowej. Ankietę należy złożyć do 30 września. Liczba uczestników ograniczona. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc na numer 65 540 17 58.

Pobierz załączony plik: Ankieta_rekrutacyjna.pdf

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl