TworzymyGłos Regionu

Dofinansowanie na remont ulicy Daszyńskiego i Polnej

Piątek, 06 września 2019 o 11:29, aktualizacja Piątek, 06 września 2019 o 11:40, autor: 4 1799
Dofinansowanie na remont ulicy Daszyńskiego i Polnej

Powiat Wschowski otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na remont ul. Daszyńskiego i Polnej. Listę rekomendowanych wniosków do dofinansowania zatwierdził premier Morawiecki. Co w ramach remontu będzie wykonane?

Dwie wschowskie ulice zmienią swoje oblicza. Na odcinku ulicy Daszyńskiego, od ronda do skrzyżowania z ul. Gospody, zostanie położona asfaltowa nawierzchnia jezdni. Nawierzchnia z kostki granitowej pojawi się na odcinku ul Polnej, od ul. Daszyńskiego do Podgórnej. Od ul. Podgórnej do Wierzbowej wyremontowane będą progi zwalniające. Dobra wiadomość dla pieszych. Kapitalny remont czeka chodniki na ul. Daszyńskiego i Polnej. 

Realizacja zadania jest warta prawie 3 mln złotych. Przyznane dofinansowanie wynosi prawie 2,4 mln zł.

(Foto: Powiat Wschowski)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~On
06.09.2019 12:20

Żal byłoby nie brać przy dofinansowaniu na poziomie 80%...

avatar
~Ja
06.09.2019 14:08

A kiedy wreszcie ktoś z rządzących w naszej gminie weźmie się za pseudo drogi i brak chodników na osiedlu Przylesie? Już nieraz pisałam i zwracałam uwagę na rekreacyjny potencjał tego miejsca. Rządzący zapomnieli o nas? Może my też zapomnimy w przyszłym roku zapłacić podatki? Do kogo z Radnych można zwrócić się z apelem o pomoc? Chodzi mi o osobę, która jest przedsiębiorcza, nie boi się pytać i walczyć o trudne sprawy, dla której liczy się dobro mieszkańców niezależnie od regionu jej działania. Dziękuję za odpowiedzi.

avatar
~JJ
06.09.2019 18:40

Na Daszyńskiego od Kostki do Gospody wyoadałoby też kostkę ułożyć na nowo, wszystko tam się w aucie trzęsie. Jeżdżę z Jagiellonów do Leszna codziennie i tylko przez ten odcinek specjalnie jadę dookoła koło stawów i dalej DK12, na Niepodległości tak samo, są miejsca i studzienki, które każdy rutynowo omija.

avatar
~Wesoły
08.09.2019 11:01

A co z pozostałą częścią Pilnej a jeszcze co ze Staroleszczynska ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl