TworzymyGłos Regionu

Wody powiatu wschowskiego bezpieczne

Czwartek, 05 września 2019 o 13:08, autor: 3 693
Wody powiatu wschowskiego bezpieczne

Podczas sierpniowej sesji Rady Powiatu Wschowskiego przedstawione zostały informacje dotyczące działalności WOPR i Ratownictwa Wodnego.

W imieniu WOPR wystąpił prezes Andrzej Borkowski. Podkreślił on, że w kończącym się sezonie letnim nie mieliśmy żadnego nieszczęśliwego wydarzenia. Sezon przebiega spokojnie, chociaż zdarzały się fałszywe alarmy. Duży nacisk WOPR kładzie na szkolenie kadr. W tym roku wyszkolonych zostało 7 ratowników, 4 osoby uzyskały uprawnienia sternika motorowodnego a 2 ukończyły kwalifikowany kurs pierwszej pomocy. Ratownicy WOPR zabezpieczali liczne imprezy na akwenach powiatu wschowskiego, poczynili również zakupy nowego sprzętu ratowniczego.

Działalność Ratownictwa Wodnego w Sławie przedstawił komandor Robert Wagner. Organizacja działa na obszarze jeziora sławskiego. Posiada sprzęt ratownicze w postaci m.in. łodzi morowych i wiosłowych, skuterów, kajaków ratowniczych i pontonów. Podejmowane akcje w bieżącym sezonie letnim dotyczyły m.in. tamowania krwotoków i opatrywania ran, ochrony przed wychłodzeniem, ewakuacji z miejsc zdarzenia osób w stanie nagłego zagrożenia życia.

Z relacji obu prelegentów wynika, że wody powiatu wschowskiego są należycie chronione i można uznać je za bezpieczne.

Szczegóły w materiale filmowym.

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Jan Kotwicki
05.09.2019 15:25

A co z wodami podziemnymi, też są bezpieczne?

avatar
~do JK
05.09.2019 17:30

Może Pan sprawdzić osobiście. Szwedka, beret i w kanał. Proponuję zacząć na wylocie ze stawu przy ul. Obr.Warszawy. Szczęśliwej podróży i miłych wrażeń życzę. Może jakiś filmik z podróży wrzuci Pan na zw.pl?

avatar
~JamJestOn
21.09.2019 20:14

już pewnie z 10 komentarz tu wstawiam (moderatorze - nie wierzysz w to co piszę to sprawdź) - Robert Wagner od marca 2017 nie jest komandorem - nie przyjął tego do wiadomości, zabrał i nie oddał protokołu z walnego zebrania z wyborów wewnątrz rady RWS. Wszyscy którzy podpisują z nim jakiekolwiek umowy są oszukiwani - a Wy zw.pl ukrywając to jesteście współwinni tym oszustwom !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl