TworzymyGłos Regionu

Wagi są bardzo istotne w przemyśle

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 o 12:47, aktualizacja Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 o 12:50, autor: 0 516
Wagi są bardzo istotne w przemyśle

Przemysł to niezwykle ważna gałąź polskiej gospodarki. Z tego też względu praca musi przebiegać w nim płynnie, a każda firma musi mieć wszystkie narzędzia, które pozwolą jej w pełni funkcjonować. Do takich narzędzi należą między innymi wagi, które stosuje się na bieżąco w przemyśle, budownictwie czy też na magazynach. Niekiedy muszą być to bardzo skomplikowane maszyny, nastawione na laboratoryjną wręcz dokładność.

Wagi przemysłowe zaprojektowano specjalnie z myślą o upłynnieniu pracy w dużych zakładach. Wyróżniamy spośród nich między innymi wagi najazdowe, wagi stołowe, wagi pocztowe, wagi paletowe lub wagi platformowe. Wszystkie przystosowano przede wszystkim do konkretnych założeń: dla przykładu, waga platformowa ma za zadanie ważyć przedmioty ważące od 600 kg do 3000 kg i ma niezwykle dużą czułość, stąd i precyzję.

Wagi nastawione na przemysł

Kolejnym typem wagi nastawionej na pracę przemysłową są wagosuszarki. Ich zadaniem jest wyznaczyć wilgotność materiału na podstawie ubytku masy podczas suszenia niewielkiej jego próbki. Dzięki temu taka waga może pracować w miejscach, w których materiał mógł ulec zamoczeniu, ale jego waga musi pozostać bez zmian. Wagosuszarka, będąca wagą do oznaczania wilgoci (zwana także jest analizatorem wilgoci) pozwala na szybki pomiar wilgotności.

Innym typem wagi zorientowanej na pracę w przemyśle jest waga paletowa. To dość lekka konstrukcja, która swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w halach, hurtowniach oraz magazynach. Ma ona dość specyficzną konstrukcję, przypominającą pomost – a to dlatego, że jej zadaniem jest ważyć towary przewożone. Mają szeroki zakres pomiaru ważenia ze względu na różnorodność zastosowania.

Legalizacja jest istotna przy zakupie wagi

Na stronie tego sklepu https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe-paletowe/znaleźć możemy wagi przemysłowe paletowe będące legalizowane w cenie produktu, bądź takie, które dopiero musimy zalegalizować. Bez względu na to jaki wybór podejmiemy, musimy pamiętać, że legalizacja każdej wagi jest formalnością niezbędną do wprowadzenia tego narzędzia do użytku, w przeciwnym razie możemy spotkać się z nieprzyjemnościami związanymi z kontrolami. Każda waga elektroniczna przemysłowa (jak dowiemy się z tej oto strony: https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe) pierwszą legalizację posiada ważną przez dwa lata kalendarzowe, natomiast każda kolejna już 25 miesiące od dokonania legalizacji. Tych formalności warto być świadomym zarówno przed zakupem, jak i po samym nabyciu wagi od legalnego i sprawdzonego producenta.

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl