TworzymyGłos Regionu

Zmiany na sesji w Szlichtyngowej

Piątek, 05 lipca 2019 o 13:24, autor: 7 1052
Zmiany na sesji w Szlichtyngowej

4 lipca odbyła się IX sesja Rady Miejskiej w Szlichtyngowej. Radni mieli do podjęcia 15 uchwał dotyczących m. in. statutów sołectw, zbycia nieruchomości czy przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Starych Drzewiec, Nowych Drzewiec i Małych Drzewiec oraz udzieleniu dotacji dla jednostek OSP. Burmistrz Jolanta Wielgus złożyła formalny wniosek o zmianę porządku obrad. Czego dotyczyła?

Burmistrz Wielgus wyjaśniła, jakie punkty w porządku obrad chciałaby zmienić. Pierwsza zmiana dotyczyła uchwały w sprawie zgody na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości niezabudowanej - Okazało się, że na działce stoi budynek. Musimy rozpatrzyć sprawę i ewentualnie na następnej sesji wrócimy do tematu – powiedziała burmistrz Szlichtyngowej.

Na miejsce wycofanej uchwały, burmistrz zaproponowała wprowadzenie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie pomocy finansowej Powiatowi Wschowskiemu, w formie dotacji celowej na realizację zadania „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1011F na odcinku Stare Drzewce – Konradowo o długości ok. 2,2 km”. Jak poinformowała Jolanta Wielgus, to zadanie będzie w tym roku realizowane przez powiat. Uzgodniono podczas wspólnych posiedzeń komisji ze starostą wschowskim, że Gmina będzie partycypować w kosztach realizacji. Zgodę na dotację, która będzie udzielona na postawie porozumienia między Gminą a Starostwem, musi wyrazić Rada Miejska.

Burmistrz Wielgus wnioskowała również o wprowadzenie dodatkowego punktu w porządku obrad. Dotyczył on uchwały w sprawie wyrażenie zgody na udzielenie pomocy finansowej Powiatowi Wschowskiemu, w formie dotacji celowej na realizację zadania "Budowa chodnika w miejscowości Zamysłów".

- W sprawie budowy chodnika były prowadzone rozmowy. Starosta zdeklarował się, że jeśli Gmina będzie partycypować w kosztach 50 % realizacji, to fragment będzie dokończony w tym roku. Warto podjąć te uchwały. Zrealizowane, posłużą mieszkańcom i poprawią ich bezpieczeństwo – dodała na koniec swojego wystąpienia burmistrz Szlichtyngowej.

11 radnych obecnych na sesji, podzieliło zdanie Jolanty Wielgus i zmienili porządek obrad. W późniejszym głosowaniu nad uchwałami, jednomyślnie zdecydowali za ich podjęciem. Jak widać, w Szlichtyngowej panuje pełna zgoda co do podejmowania działań. Razem dla dobra mieszkańców.

(pm)

REKLAMA

Komentarze (7)

avatar
~Adaś
05.07.2019 14:54

Dawno już tak nie było, pełna zgoda, nawet opozycja "klaszcze" . Nie wiem sam o co chodzi, ….. czy naprawdę już jest aż tak dobrze czy to tylko pozory, listek figowy dla kamuflażu ? Za działanie gminy w stronę inwestycji drogowej i chodnika oczywiście należy się pochwała ale należy być szczerym, że udział w pracy samego Urzędu Szlichtyngowa jest w tym minimalny. To inwestycja po stronie powiatu który w tym roku wykonuje naprawę drogi na odcinku okrojonym do długości "sznurówki" przy bucie . To inwestycja jedyna na cały powiat ? Trudno nie być zdania ……. więc po co on istnieje ? Czy nie lepiej byłoby te pieniądze utrzymujące tą instytucję przekazać gminom wraz z jego obowiązkami i przywilejami ? Adaś

avatar
~Gienek
05.07.2019 17:50

Jaka opozycja, wszyscy swoi obsadzeni wiec kto się sprzeciwi, za dużo do stracenia. (...)

avatar
~Stefan
06.07.2019 10:50

Co roku słyszę o remoncie drogi Drzewce - Konradowo i co? Ano nic remont wg naszych władz lokalnych to byle jakie łatanie dziur w jezdni. Droga jest zbyt wąska żeby wyminąć się z ciężarówką lub autobusem trzeba niemal zjechać do rowu.

avatar
~Do Stefana
07.07.2019 11:52

O panie widzę hejtowac to pierwszy a nie wie co się w polityce dzieje już jest po przetargu na drogę powiatowa Drzewce - Konradowo więc nie długo będzie robiona

avatar
~miki
08.07.2019 09:04

A co z Dryżyną?Dalej nic się nie dzieje!!!!Nie mamy chodnika,świetlicy,nie kosi się poboczy mimo,iż jest to jedyna droga gminna!Stawy zarośnięte!Mieszkamy na końcu swiata!!!!!WSTYD!!!!!

avatar
~do miki
08.07.2019 20:03

a gdzie Was radny i sołtys?

avatar
~chwasty rosna
12.07.2019 15:55

radna spi i sołtys śpi,a praca lezy i obowiązki też

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl