TworzymyGłos Regionu

Spotkania policji z harcerzami

Piątek, 05 lipca 2019 o 13:10, aktualizacja Środa, 17 lipca 2019 o 10:58, autor: 1 1010
Spotkania policji z harcerzami

3 lipca, funkcjonariusza wschowskiej komendy wraz ze strażnikiem miejskim spotkała się z harcerzami z obozu odpoczywającego w Lginiu. Spotkanie odbyło sie w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczęństwo nad wodą" i "Narkotyki i dopalacze zabijają". Podczas rozmowy z dziećmi i młodzieżą poruszono tematy bezpieczeństwa na wakacjach.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, razem z innymi służbami kontrolują miejsca, gdzie wypoczywają dzieci na terenie powiatu. Również prowadzą rozmowy edukacyjne z uczestnikami kolonii. 

W trakcie spotkań przekazują uwagi dotyczące bezpieczeństwa. Zwracają uwagę i mówią jakich zachowań unikać podczas wakacyjnego wypoczynku. Młodsi po spotkaniu, wiedzą jak być bezpiecznym w domu, nad wodą czy w lesie. Starszych poinformowano o zagrożeniach z powodu brania środków odurzających. Dowiedzieli się od funkcjonariuszy, co mają zrobi, gdy pogorszy się pogoda.

Profilaktyka spotkań będzie kontynuowana do końca wakacji.

(Źródło: KPP Wschowa) 

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Miejscowy
07.07.2019 11:46

Słuszna sprawa bezpieczeństwo na pierwszym miejscu tyle przecież ostatnio żywiołów przeszło przez nasz kraj

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl