TworzymyGłos Regionu

Dbaj o środowisko - zbieraj baterie

Środa, 03 lipca 2019 o 11:52, aktualizacja Środa, 17 lipca 2019 o 10:58, autor: 0 279
Dbaj o środowisko - zbieraj baterie

W Sławie zakończyła sie XIV edycja akcji  "Dbaj o środowisko - zbieraj baterie". Udział brały w niej udział przedszkola i szkoły z terenu gminy. Również w urzędzie zbierano zużyte baterie. Ile kilogramów zebrano? Która placówka oświatowa zwyciężyła?

Jak podaje Gmina Sława, z 9 punktów zebrano 965 kg zużytych baterii. Szkoły zebrały 945 kg, urząd w Sławie zebrał 20 kg. 

Zwycięzcę wyłoniono poprzez przeliczenie ilości zebranych baterii na liczbę uczniów w placówce. Pierwsze miejsce zajęło Niepubliczne Przedszkole "Promyk" w Sławie. Tuż za nimi uplasowała się Szkoła Podstawowa w Ciosańcu. Najniższe miesjce na podium dla Szkoły Podstawowej w Krzepielowie. Wszyscy na podium dostali bony podarunkowe.

Przedszkolaki z "Promyka", w przeliczeniu na jednego przedszkolaka, zebrały aż 2,2 kg! Efektem takiej zbiórki jest czystsze środowisko. Niebezpieczne substancje z odpadów nie trafiły do środowiska, w którym żyjemy. 

Wielkie gratulacje dla uczniów za udział w akcji. 

(Foto: UM Sława)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl