TworzymyGłos Regionu

Susza. Rolnicy mogą składać wnioski

Czwartek, 04 lipca 2019 o 10:11, aktualizacja Czwartek, 04 lipca 2019 o 10:11, autor: 3 665
Susza. Rolnicy mogą składać wnioski

Instytut Upraw, Nawozenia i Gleboznawstwa prowadzi "monitoring suszy". Jak poinformowała burmistrz Szlichtyngowej, monitoring w kolejnym okresie raportowania (21.04.-20.06.) wskazał zagrożenie wystapienia suszy w gminie Szlichtyngowa. Również gmina Wschowa walczy ze skutkami suszy. Jakich dotyczy upraw? W związku z tym, rolnicy mogą złożyć wniosek o szacowanie szkód. Do kiedy jest czas?

Wnioski o oszacowanie szkód w uprawach, będą przyjmowane w Szlichtyngowej do 12 lipca (piątek), w pokoju nr 11 w ratuszu. Oszacowanie szkód dotyczy: zbóż ozimych i jarych, kukurydzy na ziarno i kiszonkę, rzepaku i rzepiku, krzewów owocowych, truskawek, roślin strączkowych, warzyw gruntowych i drzew owocowych. Wypełniając wniosek, należy podać nazwę uprawy oraz powierzchnię - uprawy, gdzie wystąpiły szkody i gdzie szkód nie było. Wiosek należy potwierdzić w ARiMR we Wschowie. Niepotwierdzony nie będzie przyjmowany.

Wnioski można pobrać ze strony internetowej gminy, od sołtysów oraz w pokoju nr 11 UMiG. 

Susza na terenie gminy Wschowa, dotyczy upraw: zboża ozime i jare, kukurydzy na ziarno i zielonkę, rzepak i rzepik, krzewy i drzewa owocowe, truskawki i rośliny strączkowe. Burmistrz Wschowy Konrad Antkowiak, wystąpił do Wojewody o powołanie komisji do oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych. Po wydaniu stosownego zarządzenia, komisja gminna rozpocznie prace.

Rolnicy powinni pamiętać, że informacje dotyczące upraw rolnych, winny być zgodne z rodzajami upraw i powierzchniami wpisanymi do wniosku - złożonego do biura ARiMR. Podanie nieprawdziwych danych , spowoduje złe obliczenie zakresu i wysokości szkód.

Wniosek dla rolników z terenu gminy Wschowa do pobrania na stronie internetowej UMiG.

(pm)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar
~Bamberski
03.07.2019 19:35

Dotacje do dotacji, suszone , mrozowe i co jeszcze.

avatar
~przemo
04.07.2019 11:01

A do czego będzie służyć te szacowanie??? Do kredytu? Czy do wyrównania za stracony plon? Proszę o odpowiedź

avatar
~Stachu
05.07.2019 00:12

A kto by mnie taki wniosek wypisał?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl