TworzymyGłos Regionu

Sekretarz gminy Wschowa

Poniedziałek, 10 czerwca 2019 o 09:46, autor: 21 1162
Sekretarz gminy Wschowa

Od pewnego czasu zamieszczamy wybrany przez redakcję komentarz, który naszym zdaniem jest wart uwagi. Uznaliśmy, że być może tym sposobem uda nam się wspólnie, wraz z czytelnikami, wciąż podnosić poziom dyskusji pod artykułami. Tym razem wybraliśmy wypowiedź, związaną z konkursem na stanowisko sekretarza Gminy Wschowa. Jednocześnie informujemy, że treści zawartych w komentarzach nie należy utożsamiać z opinią i poglądami redakcji.

Autor: Adaś / artykuł: https://zw.pl/news/gmina-wschowa-poszukuje-sekretarza,140396

"Wymagania i zakres obowiązków zbliżony do pracy jak w wielkiej korporacji i może należałoby jeszcze dodać, że czas pracy nieograniczony - zbliżony do 300h/miesiąc ( jak w prawdziwym biznesie) ? Samo życie ….. znowu "wejdzie" do akcji radny p. Gliński z pytaniem - burmistrzu, na ile obciążasz tym stanowiskiem koszty gminy ? Której wiosce ucinamy budowę chodnika ? Byłem zdania ( jestem nadal), że powiaty jako twory to typowe "żerowiska" dla bardzo dużej grupy ludzi "wygranych " w wyborach (dotyczy to każdej partii) więc marnotrawstwo na tym poziomie stało się czymś co tolerujemy bez zastanowienia się - po co Oni tam są ? A przecież to mogłaby wykonywać gmina z taką samą skutecznością przy mniejszych kosztach ? Analogicznie jest i tu w gminie. Sekretarz gminy za ok. 65 tys. /rok + dyrektor od spraw org. za ok. 55tys./rok z pokrywającym się zakresem obowiązków ? Mnie zawsze to intryguje ….. kto komu będzie kawę nalewał ? Wypada jedynie zadać pytanie - a co na to "rada nadzorcza" gminy Wschowa ? ….. czyli Wyborcy ! Burmistrz Antkowiak jest pewien swego, że przywraca należytą godność i organizację pracy urzędu do poziomu idealnego wzorca po tym co "zburzyła" p. Patalas , że robi to zgodnie z prawem i tak pewnie jest. Panie "Zbyszku" , ….. też myślałem, że kandydat na burmistrza przed tak niewątpliwie ważną decyzją, sam ocenia swoje możliwości z powagą i samokrytycyzmem ? Po opoce p. Grabki poziom wschowskiej władzy zaczął zniżać się niebywale ……. wrogość wobec konkurencji , czupurność w parze z arogancją i olbrzymia niewiedza stało się wyznacznikiem sukcesu ( np. Grabieżcy) . Skoro "Wyborca jesień 2018" taką formę władzy sobie przytulił ( łącznie ze mną) to i dzisiaj odpowiadam sobie - głupiś byłeś, ……. ale też się usprawiedliwiam, …. obaj kandydaci byli warci trzech groszy. Adaś"

REKLAMA

Komentarze (21)

avatar
~marek
10.06.2019 10:33

Widziały gały co brały. Teraz grażynki i januszki biadolą bo czują się oszukani. Oszukali się sami swoja naiwnością, że ktoś przyjdzie, coś im da i wszystko za nich załatwi bo są tego warci ( niech sami sobie odpowiedzą za co są tak bardzo warci i dla kogo, że wszystko maja otrzymać jak na tacy). Stare polskie przysłowie mówi, że każdy jest kowalem własnego szczęścia, a jeżeli umiesz liczyć licz na siebie a nie na mannę z nieba.

avatar
~Jerzy
10.06.2019 10:36

Panie Adaś za chwilę pis scentralizuje kraj i będzie po ptakach . Zamiast burmistrzów zostaną potworzone stanowiska " Naczelnika miasta i gminy " i kraj wróci do swoich " korzeni " Wtedy będziemy szczęśliwi że kraj jak przed laty był postrzegany jako mlekiem i miodem płynący . Niestety suweren tak chce i jest zachęcany przez partię rządzącą rozdawaną kasą a ta jak wiadomo ma wyjątkowy silny skutek i działa jak narkotyk .

avatar
~Adaś
10.06.2019 12:57

Ad. "Jerzy" - forumowiczu...… przecież Pan doskonale wie, że ja przeciwstawiam sobie pojęcia - zarób sam na siebie z pojęciem - darmowy kolportaż banknotów NBP . Cenię tych co potrafią sami na siebie zapracować i łapska nie wyciągają po nie swoje. Ulgi w podatku jak najbardziej TAK. Co do koncentracji władzy to jestem w myślach Pańskich. Uważam, że federalizm pod każdym względem przyniósłby mam większe korzyści a zwłaszcza gminie. Podatnik stałby się towarem wyjątkowo "cennym" , a o każdego członka takiej społeczności władza musiałaby bardzo, ale to bardzo zabiegać . Oczywiście chodzi o jego podatek, który byłby głównym źródłem finansowania gminy. Burmistrz byłby zmuszony do stworzenia takich warunków mobilizujących, nakłaniających i stymulujących Pana firmę, że trzymanie palca w Pańskiej du….e byłoby czymś naturalnym. PiS ma "naczelnika" i tym sposobem chce Polakom stworzyć niezwykły dobrobyt. Panie "Jerzy" - te 3mln Polaków nie wróci do kraju, też i z tego powodu ( o którym Pan pisze) a tłumaczenie nam, że o kasę im chodzi jest naiwne. Pozdrawiam Adaś

avatar
~Adaś
10.06.2019 11:18

Zastanawiam się do jakich granic burmistrz Antkowiak rozdyma ten urząd w imię poprawności administracyjnej, jak On to nazywa, kosztem nas mieszkańców. Pani Patalas można było wszystko zarzucić bo była burmistrzem "malowanym" i niekompetentnym ale mieć podwójnego pecha i jeszcze raz trafić na burmistrza "amatora" to rzeczywiście niefart rzadko spotykany. Jednak p. Patalas miała cechę ostrożności w wydawaniu pieniędzy niepotrzebnie, tak po domowemu, … dwa razy się zastanów i dopiero wydaj. Potrafiła niemoc Urzędu ograniczyć ( a może to Pan v-ce ?) do dużo mniejszej obsady personalnej co na pewno zmniejszało koszty obsługi. Trafiła w okres reformy oświatowej p. Zalewskiej absolutnie destrukcyjnej finanse gminy. Była tym, co trochę zatrzymała nasze zadłużenie - nie wiem czy pomniejszyła i to nazywam sukcesem. kadencyjnym. Co za prymitywna i uboga z mojej strony skala oceny działalności burmistrza...…. sukcesem nazywam dalsze nie zadłużanie miasta nie patrząc na przebieg inwestycji ( przecież ich w ogóle nie było lub były zminimalizowane). Co pokaże w dalszej części nowy burmistrz tego jeszcze nie wiemy ale jak na razie to plątanina słów pasywnych. Ja osobiście słysząc co nieco jaki poziom wiedzy zarządzania reprezentuje p. Antkowiak skłaniam się do tej koncepcji, że za chwilę ( jak to było poprzednio Patalas-Czopek) decyzje gospodarcze będą po stronie i tylko p. Kraśnego. Jego zatrudnienie było już koniecznością a nie przyjemnością "zapłacenia" mu za lojalność i wsparcie.... tam jest gra o być albo "tonąć" ? Adaś

avatar
~Do Adasia
10.06.2019 13:10

Co do " rozdymania " urzędu i ograniczeniu kosztów niech się pan lepiej nie wypowiada . Pan nie masz o tym zielonego pojęcia . Ja natomiast dziwię się burmistrzowi i prezesowi S.K dlaczego nie informują nas mieszkańców jak te koszty wzrosły w stosunku do poprzednika i jak wzrosły płace różnych zatrudnionych " fachowców " . Bizancjum mieliśmy z Patalas ale te Bizancjum szło do kieszeni tam zatrudnionych swoich .

avatar
~Do - " Do Adasia"
10.06.2019 13:29

Co ty za brednie piszesz - "rozdymanie " urzędu to koszty za które my podatnicy musimy zapłacić więc może i wtedy i dzisiaj jest podobnie . Twoje pojęcie o kosztach koniecznych firmy jest wielkie ja ty sam ze swoją firmą.

avatar
~Ja cię nie mogę !
10.06.2019 12:12

Analizując wpisy z przed tymi ostatnimi wyborami i obecne po wyborach ma się wrażenie, że Wschowianom daleko jest do znajomości obsługi i posługiwania się komputerem, a co za tym idzie powszechnego korzystania z osiągnięć i dostępu informacji internetowych - jak np. z informacji na zw.pl !!!!!. Po tekstach piszących można się domyślić, ze jest to grupka użytkowników/ forumowiczów góra plus minus 10 do 11 osób!!!. Co by nam tłumaczyło takie zacofanie wśród wyborców oddających znaczną część głosów na takich "n..........w" jak obecna władza i na posłankę Rafalską po ostatnich wyborach do PE !!!. Obawiam się, że w październiku 2019 sytuacja do Semu III RP może się powtórzyć jak opozycja do obecnie nam rządzących czy to w Merostwie Wschowy, czy to w Powiecie, a na pewno w Polskim parlamencie i Rządzie będzie swoją propagandę wyborczą ograniczać jedynie do internetu !!!!. Należy zauważyć, że do wyboru w lokalnych samorządach idą "parafianie", a nie prawdziwi wyborcy, w myśl zasady starej jak Rzym, .....jeśli mądry i inteligentny wyborca nie idzie do wyborów to będzie nim/nimi zarządzać miernota społeczna......."""". Sumując: - wasze wpisy i oceny obecnej rzeczywistości to jedynie 0,001% dotarcia do naszej lokalnej społeczności !!!!. He-ja, hej ......!

avatar
~Parafianin
11.06.2019 09:59

Cieszę się że ludzie w końcu dojrzewają w Naszej Wschowie . Dzięki Bogu rozum wziął górę . Dziękujemy za miłe podsumowanie nas jako nie wyborców ? Niestety wasz czas się skończył . Na jesień i każde wybory postawię na PiS . Czas zakończyć tę wasze gierki i obiecanki . Do PE we Wschowie jesteśmy 2 miastem w województwie które poparło PiS ,ja im wierzę bo widać co robią .Wy przekroczyliście już wszelkie granice ,drugi raz nie damy się nabrać . Obiecuję że wszystkich namówię na to ,tak mi dopomóż Panie Boże

avatar
~Realista
10.06.2019 14:34

Bardzo mi się podoba Twoje określenie "plątanina słów pasywnych". Tylko czemu teraz to zauważyliście skoro było widać już na początku kampanii. Ja i kilka innych osób ostrzegaliśmy że to są kpiny. Wystarczyło 10 minut (słownie: dziesięć) żeby korzystając z google zobaczyć zawodowe "doświadczenie" przyszłego burmistrza. Gdyby ktoś z takim "doświadczeniem" złożył CV w mojej firmie, zostałby wyśmiany. Bo o co mógłbym go co najwyżej zapytać? Dlaczego prowadzi Pan własną działalność PR i jednocześnie pracuje na urzędniczym stanowisku zarabiając mniej niż kasjerka na rogu w biedronce? I to we Wrocławiu? Czy to świadczy o umiejętności zarządzania własną karierą zawodową? I ktoś taki chce objąć urząd burmistrza? W mojej branży na rozmowie kwalifikacyjnej pyta się: jakie Pan zna technologie i jakie projekty Pan tworzył. A pan Antkowiak przez całą kampanię unikał jak ognia sytuacji gdzie musiałby na tak postawione pytanie odpowiedzieć. Kiedy go pytano o konkrety to on wrzucał swoje zdjęcie na tle budowanej drogi i lał wodę o swoim pracodawcy, ale o sobie żadnego konkretu nie napisał. Ale ludzie nie chcieli tego widzieć bo jedyne na czym im zależało to zemsta na Czopku. Teraz sobie zadajcie pytanie czy jakby wybuchła wojna to chcielibyście żeby dowodził wami taki ktoś jak pan Antkowiak? Albo np: czy byście mu powierzyli do zainwestowania oszczędności swojej rodziny? No cóż zemsta bywa kosztowna jak widać. Ale lenistwo też, bo jak wspominałem prześwietlić kandydata było banalnie łatwo a przecież pan Gliński przepadł w wyborach chociaż nie był Czopkiem i na dodatek ma potrzebne kwalifikacje. Podejrzewam też że pan Gliński nie byłby tak bezczelny żeby na dzień dobry pobierać maksymalne pobory (nie ukrywam, ten ruch Antkowiaka odbieram jako kompletny brak szacunku dla urzędu i mieszkańców). I nie że pan Gliński to był jedyny dobry kandydat, bo wg mnie Czopek dobre rzeczy też zrobił i nie było potrzeby się na nim tak wyżywać. Po prostu nie ogarniam dlaczego z tych 3 osób mieszkańcy wybrali najgorzej jak się dało. Marzy mi się że kiedyś panowie Czopek i Gliński by się dogadali i pogonili to towarzystwo w cholerę, ale cóż, ludzie wolą sobie klikać lajki niż myśleć.

avatar
~do realisty
11.06.2019 06:26

Zaraz będzie wiadomo jak sobie poradza,gdy trzeba będzie dać podwyżki dla nauczycieli, ciekawe z czego zrezygnują, bo inwestycji i tak zero.

avatar
~Realista do realisty!
10.06.2019 17:43

Wszyscy ale nie G.... !!!!, to by była dopiero jazda bez trzymanki - a la obecne starostwo !!!!. Daj sobie po hamulcach swojej wyobraźni !!!!!

avatar
~Nieznany
11.06.2019 10:08

Macie teraz kogo macie ? Nie widzę eufori ? Będzie Dżem ? To jakieś 40/50 tys za występ trochę dziur by się załatało do Zbażewa ? Ale po co

avatar
~kibic
11.06.2019 07:20

myślę, że właśnie G... by sobie doskonale poradził ale Wschowa wolała facebooka i niech tak zostanie

avatar
~Mieszkaniec
11.06.2019 10:04

Ja też wolę PiS ! XD

avatar
~Wyborca
11.06.2019 08:54

A fuu, władzy PiSu chcecie we Wschowie ?

avatar
~Mieszkaniec
11.06.2019 10:02

Tak właśnie chcemy !!! Komuny mamy już dość razem z PO ,N , i Biedroniem do kupy

avatar
~real-bic...!
11.06.2019 09:55

Jak widać nie jaki "kibic" i "realista" przy okazji tej paplaniny słów i oceny obecnie rządzących próbuje nam "ODGRZEWAĆ STARE KOTLETY" - a to jak wszyscy wiemy szkodzi na zdrowie i jest jak to medycyna googel pisze rakotwórcze !!!!. A fe, a fe, .... tylko nie to "G". Jak wyglądają rządy ludzi z pisu w skali kraju no i w naszym powiecie to widać i czu......... !!!!!, to nie jest liga dla nowej Demokracji w naszym kraju, to nie jest liga dla nas ludzi młodych i przyszłościowych, to nie jest liga dla nas Polaków w Unii Europejskiej i w Świecie !!!!! - Sorry al to ich rozdawnictwo i marnotrastwo naszego

avatar
~Marnotrawstwo.....
11.06.2019 10:01

Tak marnotrawstwo naszego budżetu krajowego i samorządowego..... to zalatuje wczesnym Gierkiem lat 70 !!!!. A jak wiem z naszej historii i krajów np. UE; Grecji. Włoch bardzo, ale to bardzo się źle K O Ń C Z Y !!!!. Takie krótkie Baju...baju to jest dobre ale w tekstach piosenek DISK !!!!!. A tego chyba nie chcemy dla naszych dzieci i wnuków !?. Kolejne wybory już tuż, tuż nie dajmy się kolejny raz nabrać na te obiecanki płacowe jak CENY MINUS rosną w zastraszającym tempie!!!!!. Stańmy na wysokości zadania tego października 2019 roku !.

avatar
~Mieszkaniec 2 i 3 i 4 ......
11.06.2019 11:00

A ja tam wolę proszek "Xi", muszlę klozetową samoczynnie się zamykającą, lody na patyku, żyć na wesoło i piosenki disco polo od tego twojego pisu + !!!!. A już nie znoszę polityki "taśm Falenty", który teraz nawet waszego prezydenta ponoć próbuje szantażować !> - < . Kraj taśm i podsłuchów to chyba my już przerabialiśmy co .....?.

avatar
~do mieszkańca
11.06.2019 11:37

Powiatem zarządza p. Bielawski, były v-ce ze Szlichtyngowej, członek PiS . Proszę o podanie jego sukcesów ze Szlichtyngowej lub obecnych ? Przecież nie ma żadnych .

avatar
~XD
11.06.2019 18:20

Chyba trzeba poszukać zupełnie nowego kandydata na Burmistrza. Najlepsi kandydaci są skromni i sami nie będą się pchać do polityki. Mieszkańcy wybrali Antkowiaka jako wyraz sprzeciwu przeciwko pozostałym kandydatom, a nie dlatego że zachwycili się nim. Jeżeli nikogo nie znajdziemy to w kolejnych wyborach znowu będzie klapa.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl