TworzymyGłos Regionu

Konne zaprzęgi w Śmieszkowie

Poniedziałek, 10 czerwca 2019 o 08:09, autor: 0 335
Konne zaprzęgi w Śmieszkowie

Niedzielny popołudniem (tj. 9.06) po raz kolejny w gminie Sława odbyła się cykliczna impreza, jaką rok w rok organizują Burmistrz Sławy, Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmieszkowie oraz Związek Hodowców Koni Ziemi Lubuskiej.

Na tegorocznych Zawodach Konnych w Powożeniu wystartowało ponad 40 zaprzęgów, czyli ponad 80 zawodników i dziesiątki koni. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach: kuce, pojedynki i pary. Ta jedyna z nielicznych na naszym terenie, tego typu impreza przyciągnęła dość sporą część mieszkańców nie tylko Śmieszkowa, ale i gminy. Po każdej z wymienionych kategorii odbywała się ceremonia dekoracji najlepszych koni, powożących i luzaków oraz wręczenia nagród dla każdego z uczestników. Następstwem ceremonii była runda honorowa wokół hipodromu. Organizatorzy zadbali również o najmłodszych. Dmuchana zjeżdżalnia była wręcz oblegana, przez dzieci. W przerwie między poszczególnymi blokami imprezy odbyły się pokazowe przejazdy czwórek, czyli zaprzęgów składających się z czterech koni.

/WG

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl