TworzymyGłos Regionu

Burmistrz Wschowy z wotum zaufania i absolutorium

Piątek, 07 czerwca 2019 o 11:46, autor: 12 1645
Burmistrz Wschowy z wotum zaufania i absolutorium

Burmistrz Konrad Antkowiak uzyskał, od wschowskich radnych na wczorajszej sesji, absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok. Radna Emanuela Stanek-Juśkiewicz podkreśliła, że projekt budżetu był przygotowany przez Danutę Patalas. Dlatego klub Nasza Wschowa Nasz Samorząd głosował za udzieleniem absolutorium.

Przed głosowaniem uchwały o absolutorium dla burmistrza, radni długo dyskutowali na temat raportu o stanie Gminy Wschowa za 2018 rok. Konrad Antkowiak prosił o wotum zaufania.

Głos zabrała radna Stanek-Juśkiewicz i przedstawiła decyzję klubu Nasza Wschowa – Nasz Samorząd:
- W imieniu klubu, informuję, że będziemy głosować za udzieleniem absolutorium za 2018 rok burmistrz Danucie Patalas. Nasza ocena pod kątem merytorycznym i prawnym wykonania budżetu jest pozytywna. To absolutorium zamyka czteroletnią kadencję pani Patalas. Pierwszą od 16 lat, podczas której nie zadłużono gminy Wschowa choć na złotówkę. Pozyskane środki zewnętrzne pozwoliły zrealizować inwestycje, z których korzysta wielu mieszkańców gminy.

Przewodnicząca rady – Hanna Knaflewska-Walkowiak – zwróciła uwagę, że uchwała nie dotyczy Danuty Patalas.
– Wiem, że to było specjalne przejęzyczenie. Radna Emanuela Stanek-Juśkiewicz dodała, że to nie było specjalne przejęzyczenie. Przewodnicząca Rady dodała, że głosujemy nad wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Antkowiaka.

16 radnych było za przyznaniem absolutorium burmistrzowi. Dwóch wstrzymało się od głosu. Pozytywnie wykonanie zeszłorocznego budżetu zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa.

(pm)     

REKLAMA

Komentarze (12)

avatar
~Adaś
07.06.2019 13:53

Tamten napisał, ten zrealizował a ktoś inny podyskutował i zagłosował …… jak w wyimaginowanym świecie ( te słowa zapamiętałem, były one kogoś ważnego). Pełna demokracja która objawiła się w tym przypadku/głosowaniu jest zgodna z zasadą - im większa liczba tym słuszniejsza racja. Tak naprawdę, subiektywna racja p. Stanek ma podłoże w cyfrach - 10 miesięcy 2018 poprzedniego burmistrza, ale nie inaczej, ten kto doszedł do mety jest zwycięzcą i On zamyka budżet z pełnymi idącymi konsekwencjami. Przypomnę kadencję p. Patalas i jej wyniki absolutorium za wykonanie budżetu w latach 2014-2018 - 1:3 ( chyba się nie mylę ?) więc p. Antkowiak zaczyna super . 16:2 głosów "ZA" , to wynik z poziomu czempion ligi samorządowej . Gratuluję...…. choć moje odczucia są nieco inne. Ja wiem, że czym innym jest wykonanie budżetu a co innego jest twórczość biznesowa i jej realne efekty np. wylany asfalt na drodze lub dokończona termomodernizacja szkoły, dlatego spokojnie. Pan Antkowiak został na "swoim" w 2018 tylko przez dwa miesiące w którym to okresie jedynie posprawdza stan "czystości" gmachu. Nic więcej nie zrobił. Pan burmistrz prosił, ok, ale to za rok już na niewiele się zda, proszenie, radny p. Czopek ( i słusznie) rozdrobni elementy oceny wartości burmistrza do cząstek "płynnych" więc spokojnie. Pan Antkowiak zarządza gminą Wschowa jeszcze krótko, wydawanie tezy, że już tylko "szafot" polityczny nas uratuje jest dużą nonszalancją a tym bardziej, że referendum praktycznie nie ma żadnych szans ( przykład p. Patalas). Jest inny sposób,....., RM stawia konsekwentnie burmistrzowi zadania z nieustępliwością w rozliczeniu. Z możliwością/koniecznością weryfikacji jego wynagrodzenia..... robota dla p. Glińskiego. Oj, toby zabolało ale też mogłoby przymusić do galopu. Adaś

avatar
~Pensja
08.06.2019 13:32

Niech radni obniżą pensję Burmistrzowi do minimum, a sam zrezygnuje i nie będzie potrzebne drogie i niepewne referendum.

avatar
~Pensja
08.06.2019 13:34

Niech radni obniżą pensję Burmistrzowi do minimum, a sam zrezygnuje i nie będzie potrzebne drogie i niepewne referendum.

avatar
~Kolega
07.06.2019 14:33

Zmieniliście władzę, która wychodziła na prostą na bajkopisarzy po których nie wiadomo czego będzie można się spodziewać. Czas pokaże czy nie popłynęliście na tej decyzji.

avatar
~wschowa_dla_wolności
07.06.2019 16:17

Uff! Cieszę się że burmistrz dostał klepnięcie od rady miasta. A czy ktoś może mi odpowiedzieć , czy burmistrz zrealizował chociaż jedną obietnicę wyborczą np. SENIOR TAXI. Niemożliwe przecież, aby tak ordynarnie oszukać ludzi, prawda?

avatar
~Kolega
07.06.2019 21:32

Nie zrealizuje ani jednej - to będzie 5 lat malowania trawy na zielono po czym wróci do Wrocławia bogatszy o blisko pół miliona złotych ( właśnie tyle mniej więcej zarobi w ciągu 5 lat we Wschowie). Wybraliście speca od PR , który wie jak manipulować słuchaczami i sprawiać dobre wrażenie. To profesjonalista i zrobił was jak chciał ...

avatar
~do kom.powyżej
08.06.2019 07:40

A i owszem...możliwe...

avatar
~KLASYKA...
08.06.2019 07:58

Jak ktoś do tej pory nie wiedział na czym polega ADMINISTRACYJNY CYRK, to teraz na tym Wschowskim przykładzie WIE i to za darmo dzięki ZW.PL !!!. Bawmy się tak dalej, a nasza Wschowa i jej mieszkańcy będą rosły coraz bardziej rosły w SIŁĘ i POTĘGĘ na chwałę nas wszystkich!!!!!. Hi,...Ha,ha,ha,..... !!!!!. Wręcz klasyka nabijania ludzi w butelkę !.

avatar
~wyborca
08.06.2019 15:09

Dzięki Bogu powołano p.Kraśnego na urząd. Jedyna decyzja personalna pod którą podpisuję się oburącz. Niestety szykuje się powtórka kadencji duetu Patalas-Czopek. Tu i tam burmistrz to figurant, a rządził będzie Kraśny tak jak wtedy Czopek. Jeden i drugi mają bardzo duży elektorat negatywny, Kraśny wie że jest niewybieralny /25 głosów/ a wynik Czopka do rady /385 głosów/ daje mu prawo do bycia opozycją z dużym poparciem społecznym. Panu Kraśnemu powinno zależeć na odchudzeniu składu osobowego ,zwłaszcza tej szpicy, przynanmniej o Panią "kompetentną" wiceburmistrz. No chyba że to jest prawdą, że wschowski samorząd gminny to jest podział łupów koalicji i inaczej być nie może . Burmistrz=.NOWOCZESNA I wiceburmistrz=PSL II wiceburmistrz=PO...... a kto wziął łup przynależny PZPR ?

avatar
~do wyborca
09.06.2019 20:00

Jak to kto - pierwszy sekretarz!

avatar
~Poparzony władzą
08.06.2019 20:44

Faktycznie, chyba trzeba nazywać sprawy dosadnie i po imieniu. Burmistrz przez okres swojej, oby jednej, kadencji zarobi tyle, że wybuduje sobie dom. Co w zamian dostanie Wschowa, jego wyborcy.... Niektórzy dostali pracę, ale to w wyniku konkursów. Cóż, karawana jedzie dalej. Popatrzeć i tylko popatrzeć można :)

avatar
~Do -wyborca-
09.06.2019 08:17

Człowieku nie obrażaj Pana Boga tym swoim Jego Nadaremnym przywołaniem i to w takiej sprawie - to jest jawne bluźnierstwo!!!. Bogu to ty podziękuj za swoje zdrowie i zdrowie rodziny, a nie za po wyborcze KOLESIOSTWO w obsadzaniu stołków w naszym merostwie !!!!. Nie uprawiaj medialnego bluźnierstwa bo ono jest zarezerwowane dla obecnie rządzących !!!!!. Tylko patrz i obserwuj jak nastąpi kolejny WYSYP naszych posłów - posłanek - i ich organizacji na zbliżających się organizowanych lokalnych uroczystości czy to z okazji Dnia i Święta Miasta, Gminy, dożynek ( sołeckich, gminnych, powiatowych, itd.) - masz już tego próbkę 8.06 Dni Szlichtyngowej - Jak widać kampania wyborcza do Parlamentu Krajowego już się rozpoczęła !!!!!!. Każde bluźnierstwa nie popłacają - pamiętaj o tym !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl