TworzymyGłos Regionu

Powstaną nowe siłownie zewnętrzne

Wtorek, 14 maja 2019 o 10:14, autor: 15 824
Powstaną nowe siłownie zewnętrzne

Gmina Szlichtyngowa poinformowała, 13 maja, o rozstrzygnięciu przetargu na realizację zadania „Budowa trzech Otwartych Stref Aktywności Fizycznej: w Parku Górczyńskim, Kowalewie i Szlichtyngowej”. Dodatkowo zbudują plac zabaw w Parku Górczyńskim.

Wykonawcą zadania, wyłonionym w przetargu, jest Firma Apis Polska sp. z o. o. z siedzibą w Jarosławiu.

Głównym celem tego projektu jest stworzenie miejsca dla aktywnego wypoczynku dzieci i dorosłych. W jego ramach powstaną siłownie zewnętrzne, m.in. z orbitrekiem, wioślarzem, stołem do gry w szachy i tablicą kółko-krzyżyk. W Parku Górczyńskim powstanie również plac zabaw.

Na realizacje zadania otrzymano dotacje z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach edycji 2018 Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności. Wartość tego dofinansowania z FRKF to 96 500 zł.

REKLAMA

Komentarze (15)

avatar
~Jula
14.05.2019 10:22

Brawo :) Bardzo się cieszę :)

avatar
~qqq
14.05.2019 10:58

3 elementy na siłowni???? Jak na placyku w Górczynie. Tylko nie przekłada się to na ilość mieszkańców. No ale może plac zabaw będzie wypaśniejszy.......

avatar
~Mieszkaniec
14.05.2019 11:28

Sprawdź sobie na stronie urzędu jeśli nie wierzysz. Wiecej urządzeń będzie. Coś nowego w gminie, brawo!

avatar
~No..co ty..?
14.05.2019 11:28

Julio...Juleczko jak się nie ma pieniążków w kasie miejskiej na nowe poważne inwestycje i rozbudowę infrastruktury przemysłowej - bo i skąd wziąć na to szmal???, to trzeba się pokazać od strony zadbania kultury fizycznej naszych mieszkańców !!!. To taka nowa kultura, która swój renesans na zachodzie przechodziła w latach 60, cos jak z tym nordic walkingiem !!!!. Przez pierwszy miesiąc będzie sensacja atrakcji miejscowych, a następnie pójdzie w zapomnienie i obrośnie korozja i mchem....!!!. Oby nie przypominało to takiej inwestycji przetargowej jak ten Wasz parkowy anfiteatr ...!!!!.

avatar
~Magda
14.05.2019 12:59

Przecież korzystanie z siłowni zewnętrznej jest dozwolone, nie nakazane, ani nie zabronione. To od nas - mieszkańców - zależy, czy będziemy z tego korzystać. Jeżeli nie będziemy, to siłownia zginie w chwastach. Ale to już będzie nasza wina. Niestety powszechne lenistwo mieszkańców naszej gminy raczej spowoduje, że siłownia będzie stała i niszczała.

avatar
~Kkkkkk
14.05.2019 23:21

Jak już to amfiteatr !!!

avatar
~...
14.05.2019 12:04

Siłownia na Kowalewie?? Toż tam dzieci i młodzież trzeba ze świecą szukać...

avatar
~Mieszkanka
14.05.2019 13:11

Wystarczy spojrzeć na wioskowe boisko, od niedawna chętnie odwiedzane zarówno w czasie lekcji szkolnych jak i popołudniami :)

avatar
~Klawa
14.05.2019 13:33

A myślałeś czyja to wina? Rodzice mają gdzieś co robią ich pociechy i nie wypychają dzieciaków na dwór. Dzieci z kolei mają gdzieś sport i jakąkolwiek aktywność i siedzą albo przed komputerem albo z nosem w komórce. Ale przecież są cicho i nie marudzą, to niech siedzą. A że wyrosną na otyłych nierobów bez żadnej sprawności i odporności, to kogo to obchodzi ... Rodzica na pewno nie.

avatar
~Tomek
14.05.2019 12:35

Szkoda pieniędzy na te śmieszne siłownię z których ludzie nie korzystają,jak już to zakupić tzw. ATLASY wstawić na świetlice z nich można korzystać przez cały rok niezależnie od pogody, a wydatek ten sam a może nawet i mniejszy. No i na świetlicach nie zdewastują tego sprzętu.

avatar
~Korii
14.05.2019 12:36

Mieszkańcom naszej gminy zawsze się wszystko nie podoba. Hajterzy - nieroby, które nigdy nic pożytecznego nie zrobiły, zawsze mają najwięcej do powiedzenia. Jakoś jak w gminie odbywają się konkursy ofert na realizację jakichkolwiek działań, to zawsze bierze w nich udział tylko kilka stowarzyszeń (osób), a to przecież jeden ze sposobów na uatrakcyjnienie życia mieszkańcom, nam samym. Ale lepiej sobie posiedzieć przed komputerem i poopluwać tych, którym jeszcze się chce. Spokojnie! Za kilka lat przez was odechce się wszystkim.

avatar
~I kto to pisze...?
14.05.2019 13:33

Sama w sobie hejterka, która nie wiem w jakim celu próbuje obrazić innych mieszkańców dodaje słowo "NIEROBY"...?. A ty sam to kto?, nie jeden z tych największych nierobów w tej miejscowości???. Co takiego pożytecznego osobiście zrobiłaś dla nas? - wylicz i podaj się z nazwiska niech cię za twoje czyny wynagrodzimy!!!. Bo w ten sposób to ty jesteś tą co siedzi obecnie za komputerem i bezczelnie nas O P L Ó W A S Z !!!!, jakim prawem to czynisz hejterze/hejterko ??? . Jutro jestem na placu i tam również ciebie z łopatą widzę --- pogadamy i popracujemy dla dobra naszych mieszkańców, udowodnisz nam na co cię stać !!!.

avatar
~do: i kto to pisze
14.05.2019 15:05

Zacznijmy od podstaw. Nie znam słowa "oplówasz", więc na pewno nikogo nie "oplówam". W polskim języku próżno szukać takiego słowa. Po drugie: nie znasz mnie, nie wiesz gdzie pracuję i w jakich godzinach, więc nie wiesz też, że akurat mam wolne od pracy. Po trzecie: stwierdziłam fakt, że w naszej gminie ludziom się odechciewa właśnie dlatego, że każdy mieszkaniec, który od siebie nie da nic, hejtuje tych, którzy cokolwiek robią. Nie ma tu znaczenia ani jaka jest aktualnie władza, ani co się zrobi. Każdego trzeba objechać. Miłego dnia życzę wszystkim Januszom i Grażynom internetu.

avatar
~Do powyżej "X"
14.05.2019 17:16

Czy ty nie widzisz, że to jest świadoma prowokacja wobec "Karii" i jego określenia "poopluwać" !.

avatar
~Drzewce
14.05.2019 18:25

Jak nie potrzebujecie to w drzewcach bardzo młodzież i dorośli ucieszą się z takiej siłowni zewnętrznej

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaPowiatRemont drogi w Starych Drzewcach jeszcze w tym roku
22.05.20190 78
W dniu 20 maja 2019 roku Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wziął udział w uroczystości wręczenia czeków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 181

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl