TworzymyGłos Regionu

Masażer karku – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Poniedziałek, 06 maja 2019 o 12:13, autor: 0 1175
Masażer karku – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Mimo obecności na rynku mnóstwa modeli masażerów wcale nie jest tak łatwo dokonać dobrego zakupu. Nie wszystkie z nich spełnią swoje zadanie w stu procentach. Trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów, aby cieszyć się z urządzenia, które okaże się trwałe i pomocne przy różnego rodzaju bólach karku.

Jak sobie radzić c z bólem karku?

Stres, pośpiech i praca przy komputerze w pozycji wymuszonej skutkuje ciągłym lub powtarzającym się napięciem z tyłu głowy, na karku i nieprzyjemnymi dolegliwościami bólowymi. Ludzie radzą sobie takich sytuacjach w różny sposób. Jedni chodzą na masaże lecznicze, inni smarują szyję rozgrzewającymi lub chłodzącymi żelami. Wiele osób wykonuje też stosowne ćwiczenia, poprawiające komfort życia na co dzień, dzięki częściowej eliminacji bólu. Nie każdy wie, że na ryku dostępny jest specjalny masażer do masowania takiej partii ciała, jak kark. Dobrze, że można kupić go praktycznie w każdym dobrym sklepie medycznym. Wygląda np. tak  http://enzopolska.pl/wyposazenie-kosmetyczne/masaz-i-spa/masazery/4405,masazer-karku-plecow-masaz-shiatsu-grzejacy-04a i wcale nie kosztuje fortuny.

Jak wybrać najlepszy masażer?

Ważne jest przede wszystkim to, jakie ma funkcje dany masażer. Nie każdy szuka mocno rozbudowanego urządzenia, które jest do wszystkiego, a jak się później może okazać (ale oczywiście nie musi) do niczego. Kolejna ważna kwestia to materiały, z jakich został wykonany.  Ważne jest także to, czy można zmienić prędkość i kierunek masowania głowic.

Kolejna rzecz to zasilanie – warto wybrać taki masażer, który można używać także w samochodzie, podłączając go do gniazdka w aucie za pomocą zasilacza. Na dłuższą drogę takie urządzenie to świetne rozwiązanie.

Panel sterowania powinien być intuicyjny, aby używanie masażera było proste i przyjemne. Warto też rozejrzeć się za urządzeniem, w którym można włączyć i wyłączyć wibrację. Nie zawsze są one potrzebne, więc możliwość zrezygnowana z nich jest jak najbardziej pożądana.

Zalety stosowania masażera

Ma postać kołnierza masującego, delikatnie masuje kark, rozluźniając mięśnie, dzięki czemu poprawi się krążenia, a ból zostaje zredukowany. Dwie głowice masujące z czterema punktami masującymi to nie wszystko. W wielu modelach, np. takim, występuje funkcja podgrzewania, pomagającą jeszcze lepiej rozluźnić obolałe mięśnie i w efekcie lepiej się zrelaksować. Wykonany jest na bazie eko skóry i tkaniny dystansowej, dopasowuje się do ciała w różnej pozycji, dlatego za jego pomocą można masować nie tylko kark, ale też plecy, ramiona, brzuch i uda.

Korzystanie z masażera to pełny relaks i kilka chwil tylko dla siebie. Po takim zabiegu odczuwa się rozluźnienie i ciepło na karku. Warto sprawić sobie, lub komuś, taką niespodziankę i wybrać profesjonalny sprzęt, za pomocą którego można mocno się zrelaksować i zredukować nieprzyjemny ból oraz napięcie mięśni.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl