TworzymyGłos Regionu

I Edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Szlichtyngowej

Niedziela, 14 kwietnia 2019 o 01:17, aktualizacja Czwartek, 18 kwietnia 2019 o 16:15, autor: 5 2700
I Edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Szlichtyngowej

126 osób wzięło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbyła się 12 kwietnia 2019 r. w Szlichtyngowej. Proboszcz Ks. Jan Sobolewski cieszył się, że tyle osób chciało razem iść i rozważać każdą stację Męki Pańskiej. Trasa przez Golę, Zamysłów, Kandlewo, Jędrzychowice i Górczynę liczyła ok. 19 km. Wierni choć zmęczeni cieszyli się, że dali radę. Zapowiadają, że za rok też pójdą.

Dnia 12 kwietnia (piątek) uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zebrali się o godz. 20 w kościele na mszy św., której przewodniczył Proboszcz parafii - Ks. Jan Sobolewski. W kazaniu skierowanym do wiernych powiedział, że ważne jest wspólne przeżywanie Męki Chrystusowej. Cieszył się, że udało się zorganizować po raz pierwszy EDK. Ma nadzieję, że za rok będzie kolejna.

Po mszy św. 126 pątników udali się w ekstremalną trasę, która prowadziła lasami w kierunku Goli. Potem wierni skierowali się w stronę Zamysłowa. Następnie poszli do Kandlewa i Jędrzychowic. Ścieżką rowerową doszli do Górczyny i potem na plac kościelny. W trakcie cichego marszu razem rozważano Mękę, modlono się modlitwą różańcową i śpiewano. Dla wszystkich było to wielkie przeżycie. Nie żałowali udziału i zapewniają, że za rok też pójdą. W tym roku trasa liczyła ok. 19 km. 

Po dotarciu do kościoła pomodlono się za uczestnictwo i wytrwanie w szlichtyngowskiej EDK. Podziękowano za organizację, wszelką pomoc na całej trasie i przede wszystkim za udział. Przy wyjściu z kościoła parafialnego czekał na wiernych miły poczęstunek: kawa, herbata i drożdżówka. 

(pm)

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~operetka
14.04.2019 10:25

pozdrawiam pątników

avatar
~Marcin
14.04.2019 14:09

Fota drożdżówek - po prostu bomba.

avatar
~Ania
14.04.2019 19:52

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. To nie była Ekstremalna Droga Krzyżowa, co najwyżej Droga Krzyżowa na wzór ekstremalnej. Ta nie spełniała warunków ekstremalnej tj. Trasa ok40 km, w ciszy (bez śpiewów) i w milczeniu. Pomimo wszystko słowa podziwu dla uczestników oraz dla ks. Proboszcza za organizację.

avatar
~DO powyżej
14.04.2019 21:41

Droga na wzór i podobieństwo innych w tym powiecie i kraju - tak obecnie nastała moda - tylko czy to skupienie i milczenie przyczyniło się do nawrócenia chociaż jednego grzesznika ....?. Bo jak to inaczej wycenić ?

avatar
~A1
15.04.2019 09:21

Jeżeli choć jedna osoba z rodziny któregokolwiek uczestnika się nawróci - to będzie wielka radość. Niż z 99 osobników takich jak Ty "Do powyżej".

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl