TworzymyGłos Regionu

Pierwszy krok w kierunku gazyfikacji

Wtorek, 12 marca 2019 o 10:26, autor: 0 272
Pierwszy krok w kierunku gazyfikacji

Sława wraz z Polską Spółką Gazownictwa z siedzibą w Tarnowie podpisała list intencyjny w sprawie budowy sieci gazowej. List jest pierwszym krokiem do rozpoznania tego, czy inwestycją będą zainteresowani mieszkańcy i lokalne firmy. Zapewne PSG wraz z gminą zacznie od spotkań z mieszkańcami.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Sławie gmina podpisała list intencyjny, który jest pierwszym krokiem do inwestycji gazowej na terenie gminy. List nie przesądza o budowie instalacji, ale daje możliwość sprawdzenia, czy mieszkańcy są tym zainteresowani.

- W pierwszym etapie PSG będzie sondował czy są warunki ku temu, by taka sieć powstała. Analizowane będą czynniki sprzyjające realizacji. Zadaniem gminy jest wspieranie Polskiej Spółki Gazownictwa w prowadzonym rozpoznaniu. Ułatwienie dotarcia do mieszkańców oraz firm działających na naszym terenie. Z pewnością PSG w porozumieniu z gminą organizować będzie spotkania z mieszkańcami – czytamy na stronie Urzędu.

List intencyjny to pierwszy krok, ale czy będą kolejne kroki, prace projektowe itp., okaże się po rozmowach z mieszkańcami gminy.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl