TworzymyGłos Regionu

Wojewoda Dajczak i poseł Ast o propozycjach programowych PiS. Lubuskie z dużymi środkami na drogi gminne i powiatowe

Poniedziałek, 25 lutego 2019 o 17:00, aktualizacja Czwartek, 28 lutego 2019 o 12:23, autor: 32 2363
Wojewoda Dajczak i poseł Ast o propozycjach programowych PiS. Lubuskie z dużymi środkami na drogi gminne i powiatowe

25 lutego we Wschowie odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka i posła na Sejm RP - Marka Asta. Tematem były nowe propozycje programowe PiS, przedstawione na sobotniej (23 lutego) konwencji partii. 

Wsparcie dla rodziny, młodzieży, pracodawców i pracowników, seniorów oraz kwestie infrastrukturalne - to pięć głównych założeń programu PiS.

- Wiele się mówiło o tym, dlaczego program 500+ dotyczy wyłącznie drugiego i kolejnych dzieci w rodzinie - mówił Marek Ast - mówiliśmy, że jeżeli będzie dobra sytuacja gospodarcza Polski, wówczas niewykluczone, że program obejmie każde dziecko w rodzinie. Mamy dobrą sytuację i znakomite wskaźniki gospodarcze, mamy środki, którymi chcemy podzielić się z Polakami. W tym roku program 500+ obejmie również pierwsze dziecko.

Marek Ast przypomniał  kolejne nowe założenia programowe partii. to zerowy PIT, czyli brak podatku dla osób podejmujących pracę do 26 roku życia, obniżenie kosztów pracy dla pracodawców (szczegóły mają być podane wkrótce), 13 emerytura dla emerytów, czyli dodatkowe 1100 złotych oraz sprawy infrastrukturalne, polegające na tym, że rząd przygotuje środki dla samorządów, aby te podjęły wysiłek przywrócenia połączeń komunikacyjnych, które ułatwią dojazd z mniejszych miejscowości do miast powiatowych i ośrodków wojewódzkich.

Władysław Dajczak w sprawie programu 500+ podkreślił, że w województwie lubuskim kwota przeznaczona na ten cel zostanie podwojona.

- Mamy około 180 tysięcy dzieci - mówił Wojewoda - w tej chwili średnio miesięcznie wypłacaliśmy świadczenia dla 90 tysięcy. W związku z tym w ciągu jednego roku wpłynie do naszych rodzin w województwie ponad 1 miliard 100 milionów złotych. 

W przypadku emerytów, średnio, jak mówił Wojewoda, wypłacanych jest miesięcznie 152 tysiące świadczeń emerytalnych i okolo 12 tysięcy świadczeń z KRUS. 

- We wtorek (26 lutego - przyp. red.) będę miał bardzo dobre informacje dla samorządowców z województwa lubuskiego - mówił Władysław Dajczak - mamy decyzję o pieniądzach, które zostaną przeznaczone na drogi powiatowe i gminne. To jest kwota, której nigdy do tej pory nie przeznaczono w województwie na infrastrukturę drogową. 

Szczegóły zostaną podane we wtorek podczas spotkania z samorządowcami. Cała konferencja w materiale filmowym.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (32)

avatar

avatar
~Emerytka
25.02.2019 20:19

Jak mam to rozumieć, kampania wyborcza do samorządów lokalnych zakończyła się jesienią 2018 r., teraz mamy kampanię wyborczą do sejmu europejskiego, jak to się ma z ta przedziwną aktywnością naszego posła?. Kto tu komu co daje i czyje są te wszystkie pieniądze jak się słyszy, że to nie premier daje tylko prezes partii ogłasza na partyjnym spotkaniu którego ludzie są w rządzie?. Ja miałam obiecane przez tego prezesa w kampanii wyborczej przed październikiem 2018 mieć bardzo wysoką podwyżkę emerytury a w rzeczywistości otrzymałam ledwie 41,50 złotych, czy teraz z tych obiecanek po wyborach też zostanie figa dla emeryta, czy kiełbasa wyborzca ?.

avatar
~MK
26.02.2019 00:19

Szkoda komentować. Aż się nóż w kieszeni otwiera słysząc te (...) polityczne obiecanki. I najgorsze, że Polacy dadzą się znowu nabrać... żal

avatar
~Obiektywna
26.02.2019 08:37

Do Posłów naszej ziemi, a zwłaszcza Posłanki: - czy jako kobieta, jako matka może pani spokojnie spać po tym jak pani potraktowała chorych i niepełnosprawnych protestujących w Parlamencie i jak teraz po pani wypowiedzi - bodajże z 12,02.2019r- o prośbach niepełnosprawnych i rodziców chorych dzieci, kiedy to Pani tłumaczyła im, iż obecnie budżet nie jest przygotowany na takie podwyżki i że ich problem będzie rozwiązany w pierwszych dniach nowego Rządu po jesieni 2019 r.???.. To jak to się stało Szanowna Pani Poseł, że jeszcze 12.02.2019r nie było pieniędzy dla tej garstki chorych i niepełnosprawnych osób 500 złotych, A NAGLE znaleźliście taki szmal jak nowe 500+ i 1.100 złotych dla emerytów ????. Zwracam Wam Posłowie Ziemi Wschowskiej ...." że darowany koń w taki sposób jak wy teraz uczyniliście wobec tych wybranych grup może czasami kopnąć w zęby, bo ten koń to nie koń trojański tylko nowogrodzki ?.......". Aż strach się bać-bowiem mam podejrzenie, tak to wygląda jak za moich szkolnych czasów lat 60 prezenty dostawaliśmy od "wujka" Stalina, a teraz jak widać my emeryci dostajemy prezenty od "wujka" Kaczyńskiego------aż strach się bać !?. Brutto-1.100zł---Netto-803 zł, i kto się na to nabierze biorąc pod uwagę, ze ten sam prezes zagłosował 3 lata temu przeciwko ustawie, która gwarantował nam ze strony opozycji zniesienie podatku od naszych emerytów i rent co dawałoby nam roczne przychody w granicach ok. 2.400 zł. I kto się teraz nabierze z nas emerytów mając za plecami takie grupy poszkodowanych przez ten Rząd jak: osoby chore i niepełno sprawne ( w większości naszych bliskich i krewnych), pielęgniarki, nauczycieli będących od lat w proteście do Rządzących, a teraz jak słyszymy ich Pani Minister "ucieka" do Brukseli ....!. Kto sie na to ponownie nabierze Szanowni Państwo Posłowie z naszej Wschowskiej Ziemi ???.

avatar
~R8
27.02.2019 10:56

Szanowna obiektywna emerytko 75+. Organizatorki protestu niepełnosprawnych w Parlamencie spotka Pani w niektórych sejmikach wojewódzkich. Bo czyż ten "apolityczny" protest nie był dla nich zaplanowaną częścią kampanii wyborczej? "Konia" zostaw Pani w spokoju, on jest teraz zajęty "austriackim biznesem". Za przeliczanie prezentów z brutta na netto nie odpowiada "wujek" Stalin czy Kaczyński tylko "kolega" Alzheimer. Do Brukseli to uciekła na komisarza p.Bieńkowska i Tusku, namaszczony na "król jewropy", ze swoją świtą przyboczną.

avatar
~obserwator
26.02.2019 08:38

A niby jaki to jest ten program który tak zachwalają panowie i panie z pisu ? . Przecież to jest w czystej postaci rozdawnictwo i to naszych ciężko zarobionych pieniędzy . Jak chcecie tak usilnie nam dać to dajcie nam swoją kasę a nie jak zwykle naszą .

avatar
~wschowa
26.02.2019 08:40

panie pośle a kiedy pan złoży choć jedną interpelację w sprawie naszego regionu, bo ciągle przy pańskim nazwisku zwrot "brak aktywności"? Żenujące.

avatar
~Koń!
26.02.2019 09:22

Koń ze Stajni Augiasza widząc to wszystko co wyprawiają obecnie rządzący pyta się, a kto ta moją stajnie po Was posprząta ?

avatar
~do Koń
26.02.2019 09:43

Obawiam się że ten koń też kopyta wyciągnie w tej stajni z tego brudu .

avatar
~Adaś
26.02.2019 11:06

Ad "Obiektywna" - forumowiczu...… przy wszystkich Pani racjach chciałbym skupić się na Pani ostatnim zdaniu - cyt. "..Pani Minister "ucieka" do Brukseli ....!" - Każdy wie o kogo chodzi, mowa o p. Rafalskiej, … a ja powiem, to uczyńmy aby do tej tak krytykowanej UE przez PiS , p. minister się nie dostała ! Teraz urna wyborcza jest w naszych rękach i wykorzystajmy to należycie. To ciężko zrozumieć , jak można przez prawie cztery lata wyśmiewać idee wolności i demokracji Unii, wspólnej waluty i jednego mobilnego systemu obronnego, a raptem przed wyborami do parlamentu UE omamiać Polaków swoją proeuropejskością ? Pakiet 5x "prezent" nie ma nic wspólnego z wyborami do Brukseli, to typowa danina za usługę i to tylko na rok 2019. Wyraźnie zostało powiedziane, że _ oczekujemy poparcia …… czyli dla władzy, później to się rozważy. Bardzo mi nie odpowiada to myślenie …… "bogaci" x 2 podatek a "biednym" darmowe życie. Adaś

avatar
~Widz
26.02.2019 12:20

Oj Adaś ja myślałem że że choć ty jesteś trocje mądrzejszy jak ci zazdrosnicy którzy kiedyś brali a teraz z nikim by się niedzielili oj żal mo ciebie oj żal .

avatar
~Adaś
26.02.2019 13:47

Ad. Widz" - forumowiczu...… specjalnie dla Ciebie, … nie popieram złodziejstwa dokonywanego przez PO, słowa p. Binkowskiej były też obrzydliwe , tak dla jasności. Oczekiwałem po 2014 zdecydowanej poprawy i przejrzystości w decyzjach, nawet mogłoby być to pod szyldem PiS, ale co otrzymałem …. ? To samo, …….. prezes HHZ z nominacji nie branżowej, spółki skarbu państwa na drugi dzień wymienione tylko z klucza partii, reforma polskiego prawa ( może i słuszna) ale pod dyktando wybranej koncepcji, stosunki z Europą beznadziejne. Jesteśmy skłóceni z każdym ; Niemcami, Francją, Rosją, Uranem, Izraelem i Ukrainą, nawet przez morze pogorszyliśmy sobie relacja z Norwegią i Szwecją . Drogi Panie, czy to można nazwać normalnością ? Moje zdanie, ….. PO-PiS to powinna być epoka przeszła, konieczny jest nowa ideologia, myślenie i nowy produkt , nie państwo nieudolnie socjalnie. WIOSNA czy KUKIZ jest tylko zaczątkiem tego nowego, w Europie też coś się kluje, typu - Ruch Pięciu Gwiazd , partia ZN p. Le Pen, z tym, że mi nie chodzi o eurosceptycyzm . Wolna gospodarka, wolne media, liberalne prawo fiskalne, Europa bez granic z wspólną walutą, olbrzymia redukcja w administracji i dobre prawo, życiowe, respektowane społecznie. I tylko tyle. Adaś

avatar
~Widz
26.02.2019 15:29

Skończyło się lizanie UE zauważ też dobre zmiamy spójrz na sondaże .Co to jest koalicja gdzie pięciu rusza na jednego by tylko odsunąć od władzy o dojść do koryta .

avatar
~DO "Widz"
26.02.2019 18:42

A u ciebie z liczeniem to wszystko ok. ?. Jakie pięciu na jednego?. Jak dobrze pomyślisz to pierwszą koalicję wyborcza przed czterema laty, jak to ty piszesz by ..."dorwać się do koryta"... stworzył nie kto inny jak Prezes JK, który przebaczył/wybaczył rozłamowcom pisu takim jak: Ziobro, Kępa, Cymański, itd. i stworzył koalicję z Partia Ziobry, Partią Gowina i ludźmi od oj. Rydzyka - nie mówiąc o M, Jurku i innych rozłamowcach pisowych.....!!!!. To jakie to jest pięć do jednego ? jak potrafisz liczyć to ^ pisowców do obecnej nowej koalicji opozycyjnej !!!!!!, a z tobą to nawet może i 7 !!!!. Pa,pa.... - licz dalej.

avatar
~"Wiedza to Potęgi Klucz"
26.02.2019 22:01

Pan Poseł Ast chce czy nie chce przekazał nam pisowski "Przekaz Dnia" - a miał przy tym inne wyjście ???. Jeden z forumowiczów przypomniał mi przy tej okazji cynizm i obłudę pisowskie przekazu i jaka wiedzę odnośnie finansów i gospodarki naszego kraju posiada obecny Prezydent III RP A. Duda w porównaniu z Panią Premier Stulecia WB Margaret Thatcher - pozwolę sobie przytoczyć cytaty ich wypowiedzi: - Cytat pierwszy; ...""Państwo coś wreszcie daje, a nie zabiera..." - powiedział Prezydent Duda w obronie programu 500+. - Cytat drugi; ..."" Państwo niczego nie daje, bi niczego nie ma. Jeśli rząd twierdzi, że daje komuś, znaczy że zabiera TOBIE. Rząd nie ma własnych pieniędzy...."" - słowa Premier Stulecia WB M. Thatcher - . Sumując!: - Jakim prawem biedny rencista, emeryt ma dawać część swojej ciężko wypracowanej emerytury w postaci comiesięcznych podatków na dzieci bogatych rodziców zarabiających rocznie nawet w granicach 1,5 milionów złotych ????. A Prezes Partii PiS mówi, że daje nam prezent w postaci trzynastki w granicach 803 zł - jak to sie ma do zabierania nam ok. 2.400 - 3.200 tysięcy złotych rocznie !, jak to się ma do tych ochłapów zwanych według Prezesa "PREZENTEM" !?.

avatar
~do powyżej
27.02.2019 09:08

Teraz to mamy już dwóch - " Wiedza to potęgi klucz " i "Adasia" niedowiarków i w złym stylu moralistów. A za co wczoraj kupiłam lodówkę ?

avatar
~Mówił i mówił A...
27.02.2019 09:14

Emerytka, ale kumata bardziej niż ci w rządzie !. W jakim celu powyższy artykuł ma służyć i komu ?, jeśli w szeroko rozumianych mediach ten rządowy bełkot o prezentach jest odmieniany we wszystkich przypadkach. Jako kumata emerytka odniosę się tylko do tematu, który dotyczy mnie osobiście, czyli do tak zwanej mylnie nazywanej przez rządzących - sorry ich prezesa ! - PREZENTU w postaci 13 pensji. Ja jako kumata emerytka widzę w tym "PREZENT 13 hańby", już wyjaśniam dlaczego : rocznie rządzący z mojej emerytury "zawłaszczają" sobie średnio 2.550,40 złotych i przeznaczają je według ich widzi mi się, a to dla dzieci bogatych rodziców w postaci 500+, a to dla swoich nie należnych premii w kwocie ok. 5-65 tysięcy złotych / patrz rząd B. Szydło/, a mi się proponuje jednorazowy "PREZENT 13 hańby" w postaci zaledwie 803 złotych i to według widzi mi się jednego człowieka z tytułu nadchodzących wyborów, tj. traktuje się mnie starą kobietę - emerytkę jak dziecko któremu rodzic daje cukierka by ono siedziało cicho w kącie !!!!. Boże do czego to doszło...."kupić emeryta za cukierka".

avatar
~ha
27.02.2019 09:46

cyt: "We wtorek (26 lutego - przyp. red.) będę miał bardzo dobre informacje dla samorządowców z województwa lubuskiego - mówił Władysław Dajczak - mamy decyzję o pieniądzach" - dzisiaj w środę nadal oczekujemy na tę informację....

avatar
~DO R8
27.02.2019 11:43

Bez języka agresji - jeśli o ALZHEIMERA chodzi to najwyraźniej w pana osobie jest on aż nadto widoczny i wyrażony w tym co pan na tym forum pisze !. U pana należy go odmieniać w zależności od punktu siedzenia !. To już nie choroba to syndrom ....w waszym wdaniu.

avatar
~@-R8
27.02.2019 11:48

W pana wydaniu i pana ugrupowania ten pana alzheimer to jest aż tak widoczny bowiem czas Świętego Mikołaja, który rozdaje prezenty już dawno minął .....ALZHEIMER R8 !

avatar
~Zen
27.02.2019 13:07

R8, przestań, daj spokój, głupotami swoimi chcesz tu nas zagadać, podciągnij spodenki i do roboty.

avatar
~ext7
27.02.2019 13:50

Lewicowo-liberalnym komentatorom, pozwolę sobie przypomnieć ,że w naszej historii(to było jakieś dwieście lat wstecz – mowa o tych trzech dekadach u schyłku XVIII wieku) również mieliśmy takie „światłe, liberalne, kosmopolityczne elity „. A jakie były skutki ich działań?? Ja wiem ,ale nie mam pewności ,czy liberalno-lewicowi wiedzą. Ale jako żem jest człek życzliwy, podpowiem -w wyniku tych działań Polskę wymazano z mapy świata na 123lata. Dziś mamy XXI w, ale trudno nie dostrzec pewnych analogii. Przecież podobnie jak kiedyś, dziś też mamy „króla” ,oczywiście nie Polski a Europy(ale z Polski i podobno Polaka) który podobnie jak August Poniatowski działa na szkodę Polski. O ile Augusta próbuję zrozumieć ,wszak miał bardzo bliskie relacje, wręcz intymne z carycą Katarzyną . W przypadku „króla „ Donka tych intymnych nie ma ,ale za to są te finansowe, wszak przecież w latach dziewięćdziesiątych KLD Donka przytuliło, bagatela Ok bańki DM (ok1ML DM-podobno była to pożyczka)od niemieckiej CDU –o tym wspomina Paweł Piskorski (prominentny polityk KLD, autor ksiażki”Miedzy nami liberalami”, tak, tak ten sam ,co to miał farta przy RULECIE, tyle tylko ,że nikt w to nie wierzył, a nawet dwóch komuchów zadawało pytanie :Jak o to ukradł??” Ja tam nie wiem ,ale być może na dzień dzisiejszy antypolskie zachowanie DONKA ,to spłata kredytu, ot taka w naturze

avatar
~Do-@-ext7
27.02.2019 16:35

Jak zwykle w stylu masło maślane dekady nam panujących moherów......, czy forumowicz zwany się "ext7" wie co to jest lewicowo-liberalny komentarz do których w tak zawiły dla siebie i tylko dla siebie znany sposób podszedł potrzebując aż trzech dekad aby nam coś tam, coś tam wyjaśnić.... czyli co ?. Prawie A LA Poseł z niego wyszedł, bo jak nazwać jego nie lewicowo-liberalny komentarz do komentarzy itd. ....... !. W ten sposób dał nam do zrozumienia zataczając koło historii o trzy dekady i 123 lata, ze jego komentarz do komentarzy to nie komentarz o znaczeniu lewicowo-liberalnym ---- mam nadzieję, że forumowicz "ext7" będzie wiedział jak to wszystko skomentować przecie z niego taki AS od nie lewicowo-liberalnych postaw...!. Bez ja....j chyba to nie pójdzie w eter - forumowicz "Adaś" powiedział by w tym momencie, że tekst jest pisany po 4 głębszych z woda sodową, to jak te prezenty "wujka" prezesa dla emerytów...........!. Panie "ext7" do dzieła......!

avatar
~RODZINA
28.02.2019 09:33

W 2019 r. wg pisu Św. Mikołaja mamy w maju i lipcu......., a dzisiaj zapewne PĄCZEK + i PIĘĆSETA PLUS !

avatar
~Bardzo dobry program.
28.02.2019 16:57

Ja nie korzystam z żadnego programu i raczej długo się na żaden nie załapie ale cieszy mnie fakt że osoby obok korzystają i są zadowolone . Nawet jeśli nigdy nie będę miał dzieci , będę się cieszył jak dzieci obok będą dostawać wsparcie i cieszę się że moje podatki na to idą bo te dzieci kiedyś będą pracować na moją emeryturę . Nie bądźmy zazdrośni , cieszmy się . Tak nasze podatki na to idą ale tak ma być .

avatar
~do powyżej
28.02.2019 20:25

Ja też bym się cieszył żeby tylko nasze podatki na to szły . Ale naiwnością jest takie myślenie . Ostatnio aż nadto jest przykładów na co nasze podatki nie powinny iść .

avatar
~Myślimy pozytywnie .
01.03.2019 18:05

Rząd i tak będzie nam zabierał . Zawsze. Z tą różnicą ze PiS część tej kasy odda nam . O ile wcześniejsze pomysły nie do końca mi się podobały o tyle teraz jestem w 100 % zadowolony . Teraz każde dziecko dostanie równo , emeryci wsparcie . Już kiedyś pisałem nie ma idealnego programu dla każdego ale spójrzmy prawdzie w oczy . Ludzie mają dość lewactwa i ich najważniejszej sprawy jakim jest wsparcie lgbt (czyli chorych umysłowo) .ludzie pragną dobra dla swych rodzin swojego dobra .

avatar
~SZCZERY DO BÓLU!
01.03.2019 16:45

Ostatni jest "pełno" w mediach i na naszym terenie Pana Posła Asta, to może Pan Poseł odniesie się do bardzo szczerej wypowiedzi ich Ministra SWiA Joachima Brudzińskiego o tym jak to Partia PiS traktuje obsadzanie stanowisk w Spółkach Skarbu Państwa - podaję cytat z wypowiedzi Pana Ministra JB, cytat ....." jakbym chciał doposażyć rodzinę, to nie byłbym parlamentarzystą. Trafiłbym do zarządu dużej spółki skarbu państwa....." , powiedział pan Minister PiS. A odnośnie zarobków Pań w NBP Pan Minister Joachim Brudziński, stwierdził : cytat ...." ich praca nie była warta tych pieniędzy, skoro jest taki komunikacyjny "kocioł"....", koniec cytatów. To jak to jest Panie Pośle Ast czy do polityki PiS szedł ze względu na "kasę"????, czy w imię uczciwej i rzetelnej pracy?. A jak to było i jest z naszą spółką skarbu państwa HZZ Osowa Sień, kto nią zarządza i na jakie podstawie ....?????. Tylko szczerze tak jak Pan Minister J. Brudziński.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl