TworzymyGłos Regionu

Gratka dla miłośników pożarnictwa

Środa, 07 listopada 2018 o 14:40, aktualizacja Środa, 07 listopada 2018 o 14:52, autor: 0 479
Gratka dla miłośników pożarnictwa

Komenda Powiatowa PSP we Wschowie wspólnie z oddziałem Powiatowym Związku OSP RP we Wschowie oraz Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy we Wschowie organizuje wystawę „Historia Straży Pożarnej na Ziemi Wschowskiej”.

Wystawa będzie miała miejsce w Bibliotece Publicznej we Wschowie od 10 do 30 listopada. Zaprezentowane zostaną na niej zdjęcia, dokumenty, kroniki, umundurowanie strażackie, ciekawy sprzęt pożarniczy używany przez straż pożarną jeszcze przed wojną i zaraz po jej zakończeniu.

Będzie można zobaczyć m.in. ręczną pompę z 1875 r. Pompa wykonana jest z drewna. Będzie także sztandar OSP Wschowa nadany w 1945 r.

Dodatkową atrakcją dla dzieci odwiedzających bibliotekę powinna być kolekcja hełmów strażackich czy też ponad 100 modeli samochodów pożarniczych.

W sposób szczególny zapraszamy dzieci w sobotę, 10 listopada, w godzinach 10 – 13 na parkingu przed biblioteką (Plac Farny) odbędzie się pokaz sprzętu strażackiego. Będzie można zobaczyć samochody strażackie, wejść do środka, przymierzyć ubranie specjalne w którym strażak gasi pożary, założyć hełm strażacki, wziąć udział w konkursach i zabawach.

(PSP Wschowa)

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaSiedlnicaMuzyczne popołudnie w Siedlnicy
22.05.20190 161
Sołtys wsi Siedlnica wraz z radą sołecką zapraszają na muzyczne popołudnie z okazji Dnia Matki
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 212

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl