TworzymyGłos Regionu

Wyjątkowe spotkanie autorskie

Wtorek, 06 listopada 2018 o 11:17, aktualizacja Piątek, 09 listopada 2018 o 16:02, autor: 0 674
Wyjątkowe spotkanie autorskie

W środę 31 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 we Wschowie gościliśmy pana Łukasza Wierzbickiego, podróżnika i autora książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich. Była to dla nich niebywała okazja do osobistego spotkania autora lektur szkolnych.

„Afryka Kazika” oraz „Dziadek i niedźwiadek” autorstwa pana Wierzbickiego, to lektury w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Nasz gość w wieku 6 lat napisał swoją pierwszą książkę i marzył o tym, by zostać pisarzem. Dzisiaj jest żywym dowodem na to, że marzenia się spełniają i gorąco zachęca wszystkich do snucia marzeń.

Spotkanie było fascynujące. Prezentacja multimedialna, wzbogacona mnóstwem rekwizytów, od pluszowych rekinów, aligatorów i misiów, przez dzwonki, kapelusze i wiosła, po bęben i zdezelowaną oponę rowerową, była tłem historii powstawania tych niesamowicie ciekawych książek. Ekspresyjność pana Wierzbickiego, udzieliła się dzieciom, które bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uczniowie, słuchając opowieści m.in. o przeprawie przez ocean, dosłownie odczuli na własnej skórze bryzę morską.

Uczniowie podziękowali panu Łukaszowi Wierzbickiemu drobnym, własnoręcznie przygotowanym upominkiem a wielu z nich skorzystało z okazji i zakupiło książki z autografem autora.

Było to kolejne wydarzenie w życiu naszej szkoły, które odbyło się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

(SP3)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaSiedlnicaMuzyczne popołudnie w Siedlnicy
22.05.20190 165
Sołtys wsi Siedlnica wraz z radą sołecką zapraszają na muzyczne popołudnie z okazji Dnia Matki
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 212

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl