TworzymyGłos Regionu

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 już w piątek!

Poniedziałek, 19 września 2022 o 23:07, autor: 0 200
Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 już w piątek!

23 września rozpoczyna się turniej organizowany przez Polskę i Holandię, w którym zmierzą się najlepsi siatkarki świata. Kibice z niecierpliwością czekają na drużyny na mecze w Gdańsku, Łodzi i Gliwicach. Czy Polki będą w stanie wykorzystać fakt, że to ich ojczyzna częściowo przyjmuje drużyny w tym roku, oraz czy uda im się dostać do strefy medalowej? Wyniki, terminarz, klasyfikacje, informacje o meczach od 23 września do 15 października – to wszystko na https://gg.bet/pl/volleyball

Pierwszy etap, trwający do 2 października, podzielił drużyny na cztery grupy – po 6 w każdej. Polacy znaleźli się w grupie B. Pierwszy mecz zaplanowano na 23 września w Arnhem w Holandii (z Chorwacją), a pozostałe cztery w bardziej rodzimym Gdańsku.

Drugi etap Pucharu Świata odbędzie się w Rotterdamie i Łodzi. Dwie kolejne grupy (E, F) z udziałem 16 najlepszych drużyn na podstawie wyników I rundy wezmą udział w konkurencyjnych meczach w zmaganiach o kolejny etap. Kolejne ćwierćfinały i półfinały odbędą się w Apeldoorn i Gliwicach. W Arnhem zaplanowano finałowe mecze o medale Mistrzostw Świata w Siatkówce Kobiet.

Biało-Czerwoni wrócili do Polski na ostatni mini zgrupowanie w Elblągu w niedzielę, a następnie polecieli do Holandii na pierwszy mecz mistrzostw, który spodziewany jest w piątek 23 września z Chorwacją.

Ostatni raz reprezentacja Polski w siatkówce kobiet była na Mistrzostwach Świata 12 lat temu. Ostatni występ w 2010 roku zakończył się dla nich na dziewiątym miejscu. Polacy najlepsze wyniki osiągali w latach 50. i 60.: w 1952 r. zdobyli srebrny medal, a w 1956 i 1962 r. - brązowy.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl