TworzymyGłos Regionu

Minister obiecuje podwojenie zapomogi

- chwilę później jej zastępczyni wszystko odwołuje

Sobota, 22 maja 2021 o 13:26, autor: 1 901
Minister obiecuje podwojenie zapomogi

Ogłoszony przez PiS „Polski Ład” ma wprowadzać kilka nowych rozwiązań wspierających młode rodziny, min. wypłatę „Kapitału Opiekuńczego” w wysokości 12 000 zł.  Zgodnie z deklaracjami minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg, za pojawienie się kolejnego potomka w szybkim czasie, kwota miała być dwukrotnie wyższa. Te słowa jednak szybko zdementowała wiceminister Barbara Socha.

Kapitał Opiekuńczy, nazwany również świadczeniem „1000 plus”, to 12 000 złotych na drugie, trzecie i kolejne dziecko. Rodzice będą mogli skorzystać z niego dowolnie pomiędzy 12, a 36 miesiącem życia. Beneficjenci będą mogli również wybrać czy wolą otrzymywać 1000 zł miesięcznie przez rok, czy 500 zł przez dwa lata.

Zgodnie z deklaracjami minister Marleny Maląg, za pojawienie się następnego potomka w mniej niż 36 miesięcy po poprzednim, kwota przekazywana rodzicom miała zwiększać się dwukrotnie, do 24 000 zł. Szefowa MRiPS zapowiedziała to w wywiadzie udzielonym dla "Faktu".

„Faktycznie, jeśli w ciągu trzech lat pojawi się kolejne dziecko, kwota świadczenia zostanie podwojona. Przymierzamy się do takiego rozwiązania, poddamy je jeszcze pod dyskusję. Chcielibyśmy wprowadzić to etapami. Niemniej jednak odstępy między urodzeniami mają znaczenie z punktu widzenia wyzwań demograficznych, jakie stoją przed Polską, szczególnie jeśli chodzi o trzecie i kolejne dzieci w rodzinie.” – podkreślała Maląg.

Te słowa jednak bardzo szybko, bo jeszcze tego samego dnia, zdementowała wiceminister Barbara Socha, kierując uwagę nie na źródło tej informacji, czyli na minister, a na nośnik, czyli media, które podały dalej wypowiedź Maląg: „Muszę sprostować takie doniesienia medialne o podwójnej wypłacie. To, co dziś jest na stole, to kapitał w wysokości 12 tys. zł na drugie i kolejne dzieci do elastycznego wykorzystania w drugim i trzecim roku życia dziecka” - powiedziała Wirtualnej Polsce.

Wiceminister dodała, że zapis ten, w dokumencie prezentującym „Polski Ład”, znalazł się przez pomyłkę. „Ludzka rzecz się pomylić.” – podsumowała Socha.

 

News4Media, fot.: News4Media

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~WYBORCA+
23.05.2021 10:42

Masz oczy, Masz swój rozum to patrz i myśl na tyle Cię-Was może stać !. Nowy Ład - Polski Ład, bowiem pierwszy jakże Obrazuje samokrytykę własnej sześcioletniej polityki NIEŁADU - BRAKU KONSEKWENCJI, że teraz trzeba, aż ogłaszać coś w rodzaju NOWEGO ŁADU ( bezczelna samokrytyka własnej sześcioletniej polityki wobec Suwerena ) . PYTANIE: - jak długo to wytrzyma jeden z ich koalicjantów GOWIN i jego liberalna polityka wobec ich wyborców ????. Żenująca manipulacja Ludem Pracującym Miast i Wsi !!!!!!!!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl