TworzymyGłos Regionu

reklama

Marzec miesiącem sterylizacji

Czwartek, 01 marca 2018 o 13:23, aktualizacja Środa, 07 marca 2018 o 12:52, autor: 6
Marzec miesiącem sterylizacji

W marcu w całej Polsce rozpoczyna się wiele akcji, zachęcającących właścicieli pupili do ich sterylizacji. Co roku na świat przychodzą miliony niechcianych kociąt i psów, które często bywają bestialsko zabijane, bądź podrzucane sąsiadom. Trzeci miesiąc każdego roku jest czasem, w którym organizowane są akcje sterylizacji zwierząt domowych czy też czasem kolokwialnie mówiac podwórkowych.

Największa aktywność rujowa kotów wypada właśnie w marcu. Wtedy właśnie powinniśmy pójść do weterynarza, by zapobiec niechcianemu powiększeniu się i tak już za dużej ilości bezpańskich kotów lub niechcianej ciąży naszej kotki. Naprzeciw nam wychodzą różne organizacje i stowarzyszenia, które promują sterylizacje kotów i psów poprzez zniżki czy też czasem wykonują ją nawet darmo.
Celem takich akcji jest umożliwienie właścicielom wykonania zabiegu sterylizacji ich pupili, zwiększenie świadomości opiekunów na temat odpowiedzialności za swoje zwierzęta i ich młode oraz zrozumienie problemu istniejącej nadpopulacji bezdomnych kotów i psów. Często niechciane potomstwo jest zabijane w niehumanitarny sposób, a przecież wcale nie musimy dopuszczać się tych czynów.  W Lesznie przychodnia weterynaryjna "Zatorze" bierze udział w "Akcja sterylizacja - marzec 2018". Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "AMICUS" organizuje w swoim mieście "Marzec miesiącem sterylizacji", w ramach którego możemy w cenie promocyjnej, nawet do 50% zniżki, wykastrować czy wysterylizować swojego pupila u większości weterynarzy w mieście. Z roku na rok do takich akcji przyłącza się coraz więcej gabinetów weterynaryjnych.

Trzeba również zwrócić uwagę, ile dobrego daje sam zabieg dla zwierzęcia. Kastracja psa zmniejsza ryzyko schorzeń jąder i prostaty, a on sam jest spokojniejszy względem ludzi i swojego gatunku. Staje się bardziej posłuszny, nie ucieka w poszukiwaniu partnerki. Sterylizacja suki likwiduje cieczkę, która pewnie nie raz dała popalić każdemu właścicielowi trzymającemu ją przez większość czasu w domu. Po zabiegu suka jest także stabilniejsza emocjonalnie oraz zminimalizowane jest ryzyko rozwoju nowotworów gruczołu mlekowego.

Załączone obraza obalają  wiele mitów dotyczących tematu sterylizacji.

Listę gabinetów weterynaryjnych biorących udział w "Akcja sterylizacja - marzec 2018" znajdziesz tu: http://www.akcjasterylizacji.pl/lecznice-biorace-udzial/

(koper, zdj: Facebook FP Amicus, miau.pl, akcjasterylizacji.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Ela
01.03.2018 13:49

Mam pytanie gdzie we Wschowie steryluzuja bezdomne kotki za darmo w ramach tej akcji?

avatar
~Stachu1961
02.03.2018 15:29

czasem przychodnie sterylizują bezdomne zwierzęta z pieniędzy gminnych

avatar
~szef
01.03.2018 14:17

Kto wysterylizuje psa za darmo ? Podaj adres

avatar
~Jan Kotwicki
02.03.2018 07:10

W marcu sterylizujemy koty, w kwietniu psy a w maju my!

avatar
~Panie Janie
02.03.2018 09:19

Chyba nie wszystkim jest to potrzebne....

avatar
~Kicia
02.03.2018 16:48

Coś dla Pana :-)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl