TworzymyGłos Regionu

reklama

Mała Lilianka z Zamysłowa potrzebuje pomocy. „Obiecaliśmy Lili, że spełnimy jej marzenie”

Wtorek, 02 lipca 2024 o 11:57, aktualizacja Wtorek, 02 lipca 2024 o 13:17, autor: 2
Mała Lilianka z Zamysłowa potrzebuje pomocy. „Obiecaliśmy Lili, że spełnimy jej marzenie”

Lilianka Kornaga, pięcioipółletnia dziewczynka z Zamysłowa w gminie Szlichtyngowa, urodziła się z obustronnym niedorozwojem kości udowych. Jej rodzice od początku walczą o to, by córka mogła chodzić. Teraz stoją przed kolejnym wyzwaniem - operacją wydłużenia kości udowych, która ma kosztować blisko 300 tysięcy złotych.

Walka o każdy krok

"Nasza Lilianka uczęszcza do przedszkola we Wschowie. W przyszłym roku zaczyna przygodę w pierwszej klasie szkoły podstawowej," mówi pani Dominika Kołuda-Kornaga. "Do tego czasu bardzo chcielibyśmy, aby była już po operacji, by nie dokładać jej dodatkowego stresu związanego ze zmianą szkoły."

Rodzice Lilianki od urodzenia córki organizują zbiórki na jej leczenie. Dziewczynka przeszła już dwie skomplikowane operacje w USA, przeprowadzone przez doktora Paleya, specjalistę od operacji dzieci skazanych w Polsce na niepełnosprawność.

Nowa nadzieja, nowe wyzwanie

Na kwietniowej kontroli lekarze zdecydowali, że Lilianka jest gotowa na kolejny etap leczenia - wydłużanie kości udowych. Operację przeprowadzi polski zespół lekarzy z Paley European Institute w Warszawie.

"Wiąże się to jednak z ogromnymi kosztami, gdyż operacja nie jest refundowana przez NFZ," wyjaśnia mama Lilianki. Plan przewiduje założenie na nogi aparatów zewnętrznych, w których dziewczynka spędzi około 4 miesięcy.

Prośba o pomoc

Rodzice Lilianki nie są w stanie sami sfinansować operacji. "My się nie poddamy i tak jak obiecaliśmy Lili spełnimy jej marzenie, ale do tego potrzebujemy wielu serc, które pomogą nam w tej walce," apeluje pani Dominika.

Zbiórka na operację Lilianki została założona na stronie siepomaga.pl pod nazwą "Tylko operacja pomoże Lili dalej się rozwijać". Potrzeba 300 tys. zł na zabieg, aparaty zewnętrzne i rehabilitację. W chwili publikacji artykułu udało się zebrać blisko 21 tys. zł.

"Trzy lata temu udało się uratować nóżki mojej córki dzięki darczyńcom. Wierzymy, że i tym razem jej pomogą," dodaje mama Lilianki.

Każdy, kto chciałby wesprzeć Liliankę w jej walce o sprawność, może to zrobić za pośrednictwem strony internetowej siepomaga.pl - LINK.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~do obrońców
02.07.2024 14:01

Dużo zdrowia dla małej. Mam nadzieję, że Ci wszyscy, którzy uczestniczyli w marszu dla życia i rodziny wpłacą na zbiórkę. W końcu tak bronicie każdego życia w brzuchu matki. Ma prawo się urodzić i żyć. To teraz sprawcie żeby to życie było godne.

avatar
~Jadzia
02.07.2024 14:23

Pomodlę się za Was.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl