TworzymyGłos Regionu

reklama

Makieta Państwowej Szkoły Muzycznej we Wschowie znalazła nowy dom

Poniedziałek, 18 września 2023 o 13:01, aktualizacja Poniedziałek, 18 września 2023 o 23:19, autor: 3
Makieta Państwowej Szkoły Muzycznej we Wschowie znalazła nowy dom

W piątek, w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego we Wschowie, miało miejsce oficjalne przekazanie makiety wykonanej przez Krzysztofa Milanowskiego. Makieta szkoły została przekazana na ręce dyrektora Szymona Franka przez Krzysztofa Krzywosza, który wylicytował ją na rzecz Orkiestry Maestoso.

"Bo gdzie by było dla niej lepsze miejsce niż w jej domku," powiedział Krzysztof Krzywosz podczas ceremonii. Dyrekcja szkoły wyraziła swoją wdzięczność, pisząc: "Panie Krzysztofie, serdecznie dziękujemy za ten piękny gest!"

Wsparcie dla Orkiestry Maestoso

Środki uzyskane z licytacji makiety zostaną przeznaczone na wsparcie dla Orkiestry Maestoso ze Wschowy. Orkiestra jest znana w lokalnej społeczności za swoje występy i działalność edukacyjną.

Kolejna licytacja w toku

Krzysztof Milanowski w ostatnim czasie przygotował również makietę "Białego Domku", którą można licytować na facebookowej grupie "Pielęgnujemy Młode Talenty Muzyczne" [LINK]. Makieta o wymiarach około 20x20 cm została wykonana z drewna i styroduru. Licytacja potrwa do dnia 24 września 2023 roku do godziny 22:00. Cena wywoławcza to 50 zł. Dochód ze sprzedaży makiety zostanie przeznaczony na działania Orkiestry Maestoso, którą wspiera Stowarzyszenie "Bis".

Wyjątkowe hobby Krzysztofa Milanowskiego

W kolekcji Krzysztofa Milanowskiego znajdują się już takie budynki jak Dworzec Kolejowy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Ratusz, Kino Hel oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Karola Kurpińskiego. Teraz do tego grona dołączyła kolejna miniatura - Biały Domek.

Źródło: PSM we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
18.09.2023 14:08

Do Pana Krzysztofa Krzywosza. Bycie przedsiębiorcą społecznie odpowiedzialnym, to między innymi, dobra relacja firmy z jej otoczeniem. Pan udowodnił ponad wszelką wątpliwość, że Pan to doskonale rozumie! Gratuluję Panu serdecznie!

avatar
~Janek Pradera
18.09.2023 16:41

Brawo dla pana Krzysztofa!

avatar
~A.K
18.09.2023 23:40

Brawo dla obu Panów Krzysztofów.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl