TworzymyGłos Regionu

Kolejne środki płyną do powiatu

Piątek, 08 kwietnia 2022 o 10:09, aktualizacja Poniedziałek, 11 kwietnia 2022 o 11:23, autor: 2 1665
Kolejne środki płyną do powiatu

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski aktywnie działa i pozyskuje środki na realizację ważnych inwestycji dla naszego powiatu, zarówno dotyczących rozwoju infrastruktury drogowej i edukacyjnej.

W dniu wczorajszym na zaproszenie Wojewody Lubuskiego Pana Władysława Dajczaka Starosta Wschowski uczestniczył w uroczystym spotkaniu, podczas którego podpisał umowę na dofinansowanie zadania pn. “Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1013F w Lginiu – etap I”.

- Bardzo się cieszę, że tę długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję możemy zrealizować dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Projekt realizowany zostanie w systemie “zaprojektuj i wybuduj”. Przebudową zostanie objęty odcinek drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 305 do Kościoła pw. św. Bartłomieja Apostoła. W ramach dofinansowania sporządzona zostanie dokumentacja techniczna oraz wykonane będą roboty związane z przebudową i rozbudową drogi, w tym poszerzenie jezdni do szerokości 6 m, wykonanie nowej nawierzchni z masy asfaltowej na podbudowie i warstwach konstrukcyjnych, budowa ciągu pieszo-rowerowego, budowa lub przebudowa zjazdów, wykonanie odwodnienia i elementów bezpieczeństwa ruchu.

- Wartość zaplanowanych robót wynosi 2.344.915,00 zł. Przyznane dofinansowanie stanowi 60% wartości zadania. To pierwszy etap realizacji planów dotyczących tej miejscowości. To ważny, ze względu na obecność jezior, rejon naszego powiatu. W okresie letnim występuje tam wzmożony ruch turystyczny, dlatego niezwykle ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg, w tym pieszym i rowerzystom – mówi Starosta Wschowski.

foto: LUW

Tekst: Powiat Wschowski 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Ciekawski
08.04.2022 12:24

A co z drogą i ścieżką na Wyszanów ??? Nie widać,żeby coś się działo.

avatar
~Fotka goni Fotkę ***
10.04.2022 13:53

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć co to za NBOWOMODA z tym PRZYPINANIEM swoich FOTEK do każdej informacji jakie płyną ze starostwa ????. Czy jak będzie, np. informacja o oddaniu nowej szalety w starostwie to taż z taka fotką ?????. Czy nasze lokalne społeczeństwo jest wg nich tak "ograniczone" , że nie wie kto jest starostą , bądź wojewodą ????, że aż trzeba się tak przyklejać z tymi fotkami ????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl