TworzymyGłos Regionu

Kim jesteś, co masz i co wiesz, czyli najlepszy model zabezpieczeń dla Twojej firmy

Wtorek, 22 listopada 2016 o 14:49, autor: 0 1976
Kim jesteś, co masz i co wiesz, czyli najlepszy model zabezpieczeń dla Twojej firmy

Inteligentne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa osób, informacji i zasobów to dzisiaj konieczność. Systemy kontroli dostępu to odpowiedź na rosnące potrzeby organizacji w tym zakresie. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z korporacyjnym gigantem, mikroprzedsiębiorstwem, szkołą, płatnym parkingiem, czy też imprezą masową, w każdym z tych przypadków sprawdzi się właśnie system kontroli dostępu. Które rozwiązanie wyróżnia się najwyższym stopniem bezpieczeństwa? Która metoda będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy? Sprawdźmy.

Efektywna kontrola? Tylko z systemem kontroli dostępu

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, każdy wariant musi być skuteczny. Nowoczesne systemy kontroli dostępu zapewniają efektywność kontroli, niezależnie od wybranego stopnia bezpieczeństwa. Ograniczenia w dostępie do wybranych obiektów lub pomieszczeń oraz uporządkowanie ruchu osób i pojazdów na konkretnym obszarze, pozwoli Ci nie tylko na efektywną kontrolę ale także zwiększy bezpieczeństwo osób, zwłaszcza w sytuacjach potencjalnie dużego zagrożenia życia i zdrowia. Wybrane sektory działalności wykazują szczególnie duże ryzyko w zakresie np. wybuchu materiałów łatwopalnych. W takich sytuacjach nieautoryzowany dostęp może skutkować poważnym zagrożeniem, które systemy kontroli dostępu skutecznie ograniczają.

Z drugiej strony systemy kontroli dostępu to po prostu funkcjonalne rozwiązanie pozwalające szybko i efektywnie rozliczać czas pracy pracowników ( także terenowych), monitorować obłożenie stanowisk pracy i uzyskiwać bieżące informacje na temat absencji personelu.

Wszystkie te kwestie zasadniczo poprawiają bezpieczeństwo, a także efektywność funkcjonowania całej organizacji.

Rozwiązania biometryczne, czyli ochrona poprzez to, kim jesteś

Najwyższy stopień bezpieczeństwa wyróżnia rozwiązania wykorzystujące czytniki linii papilarnych, geometrii dłoni, tęczówki i siatkówki oka, głosu oraz układu naczyń krwionośnych w dłoni lub palcu. Wszystkie te elementy dotyczą metod biometrycznych wykorzystywanych w inteligentnych systemach kontroli dostępu. W takich przypadkach, jedynie osoby upoważnione mają dostęp do wybranych miejsc i zasobów, co więcej, identyfikacja osób nie pozostawia marginesu na jakikolwiek błąd, co wyklucza wystąpienie nieautoryzowanych wejść.

Biometryczne metody autoryzacji użytkowników systemu kontroli dostępu badają wybrane cechy fizyczne osób, miedzy innymi tęczówkę i siatkówkę oka, linie papilarne, czy też układ naczyń krwionośnych dłoni. Biorąc pod uwagę niepowtarzalność tego typu cech wśród ludzi, następująca identyfikacja wyklucza ryzyko błędu.

Średni stopień zabezpieczeń, czyli ochrona poprzez to, co masz

Wykorzystując wszelkiego rodzaju klucze, tj. karty z nadrukowanym kodem kreskowym, karty zbliżeniowe, chipowe i magnetyczne, możesz uzyskać zadowalający, średni stopień zabezpieczeń posiadanych zasobów. Kontrola dostępu może w określonych wypadkach nie wymagać wyjątkowo skomplikowanych rozwiązań, a czytniki z wykorzystaniem klucza okazują się w zupełności wystraczające.

Hasła i piny, czyli ochrona poprzez to, co wiesz

Jednym z rozwiązań dedykowanym wszystkim chcącym ograniczyć dostęp do wybranych miejsc i obiektów, są systemy kontroli dostępu wykorzystujące hasła i piny, czyli kody numeryczne lub alfanumeryczne. To prosta aczkolwiek skuteczna metoda kontroli i autoryzacji osób i pojazdów, pozwalająca na uzyskanie satysfakcjonującego poziomu zabezpieczeń.

Wszystkie metody wykorzystywane w inteligentnych systemach kontroli dostępu pozwalają na skuteczną ochronę tego, co stanowi dla Ciebie i Twojej firmy wartość największą. Jeśli jednak oczekujesz rozwiązania dedykowanego zadaniom specjalnym, wykorzystaj połączenie wszystkich trzech wariantów zabezpieczeń.

Wszystko o bezpieczeństwie Twoich zasobów i najlepszej metodzie ochrony znajdziesz na https://www.autoid.pl/

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl