TworzymyGłos Regionu

reklama

Kierowcy, uważajcie na supermarketowe parkingi!

W ciągu weekendu odnotowano 5 kolizji!

Poniedziałek, 27 marca 2023 o 12:44, aktualizacja Poniedziałek, 27 marca 2023 o 13:06, autor: 3
Kierowcy, uważajcie na supermarketowe parkingi!

W miniony weekend wschowscy policjanci odnotowali alarmującą liczbę zdarzeń drogowych. W ciągu zaledwie dwóch dni doszło do aż jedenastu kolizji. Chociaż na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, to zjawisko to powinno zaniepokoić zarówno kierowców, jak i wszystkich użytkowników dróg.

Pięć z tych kolizji miało miejsce na parkingach supermarketów. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń były nieprawidłowo wykonane manewry cofania oraz najechanie na inny pojazd w trakcie wykonywania manewrów.

Kolizje drogowe dotyczyły nieprawidłowo wykonanych manewrów cofania, najechania w bok prawidłowo poruszających się aut, które spowodowały wgniecenia i zarysowania powłok lakierniczych oraz uszkodzeń lusterek - wymienia nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa.

Najpoważniejsza z kolizji miała miejsce na krajowej „dwunastce”. Kierujący BMW w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka Mercedesem. Na szczęście obaj kierowcy wyszli z tego zdarzenia bez poważnych obrażeń, jednak pojazdy uległy poważnym uszkodzeniom.

Warto podkreślić, że we wszystkich przypadkach uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Mimo to zdarzenia te pokazują, że jazda po drogach niesie ze sobą duże ryzyko, szczególnie w przypadku nieprzestrzegania przepisów oraz braku ostrożności.

Warto przypomnieć o nowelizacji taryfikatora mandatów, która wprowadziła szereg zmian przepisów dotyczących wykroczeń drogowych. Największą zmianą jest zwiększenie maksymalnej stawki mandatu z 500 do 5000 zł, co powinno skłonić kierowców do większej ostrożności i przestrzegania przepisów. Warto pamiętać, że każde wykroczenie drogowe może skutkować odebraniem punktów karnych, które przez najbliższe dwa lata będą przypisane do kierowcy.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Luk
28.03.2023 09:03

Na tych parkingach najgorsze są te dziadki najczęściej w jakimś seicento albo podobnych rozmiarów aucie... ostatnio własnie widziałem, miejsca było na ciągnik z przyczepą a dziadek ledwo sie wcisnął swoją strzałą prawie uszkadzając auto po prawej i z przodu...

avatar
~do Luk-a
28.03.2023 16:59

A jak już prawie pouszkadzał oba auta to przesiadł się do BeeMki i poszedł na czołówkę z Mercem.

avatar
~Gosc
28.03.2023 12:27

Do 1. Ale ty jestes tuman jesli piszesz ze prawie uszkodzil. Jesli nie uszkodzil to bylo ok wiec po co zabierasz glos. A czy ty jestes ideał kierowcy czy ideal obserwator bo raczej to drugie

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl