TworzymyGłos Regionu

Kierowca ciężarówki chciał oszukać policjantów

- wpadł bo zapomniał datę urodzin kolegi

Czwartek, 09 marca 2023 o 12:10, aktualizacja Czwartek, 09 marca 2023 o 12:27, autor: 3 1639
Kierowca ciężarówki chciał oszukać policjantów

W związku z tym, że na polskich drogach wciąż dochodzi do licznych nieprawidłowości oraz wypadków z udziałem pojazdów wielkogabarytowych, wschowscy policjanci podejmują liczne działania, by zminimalizować ryzyko powstawania takich sytuacji.   

Wczoraj (8 marca) w trakcie rutynowej kontroli ciągnika siodłowego, mundurowi ujawnili, że 46-letni kierowca korzystał z cudzej karty pracy i chciał wprowadzić ich w błąd co do swojej tożsamości. Na szczęście jego plan się nie powiódł, ponieważ zapomniał datę urodzin kolegi, na którego karcie podróżował. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a wobec niego zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Kontrole pojazdów wielkogabarytowych i busów mają na celu wyeliminowanie lekkomyślnych kierowców, którzy poruszają się pojazdami, których stany techniczne bardzo często nie spełniają norm i stanowią realne zagrożenie na drogach nie tylko dla samego kierowcy, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przyglądają się sposobom przewożenia ładunków, w tym ich mocowaniu oraz kontrolują prędkości nadjeżdżających pojazdów wielkogabarytowych.

W przypadku tego rodzaju pojazdów wschowscy specjaliści ruchu drogowego przyglądają się bardzo istotnej kwestii, a mianowicie czasowi pracy kierowcy. Zgodnie z przepisami, kierowcy pojazdów ciężarowych nie mogą prowadzić pojazdu dłużej niż przez 9 godzin w ciągu doby, przy czym czas pracy nie może przekroczyć 56 godzin w tygodniu. Dodatkowo, każdy kierowca jest zobowiązany do prowadzenia tzw. karty kierowcy, która rejestruje czas pracy i czas odpoczynku. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, kierowca może stracić prawo jazdy oraz zostać ukarany grzywną.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~TAX
09.03.2023 12:53

Każdy orze jak może !!!. takie życie !!!. W porównaniu z Akcją "Willa Plus" On chociaż nie zagarnia bezprawnie szmalu publicznego !!!!. Pracuje na własną kartę .....??????

avatar
~Fws
09.03.2023 20:23

No nie na własną kartę... Tylko kolegi ?‍♂️

avatar
~Pj
09.03.2023 17:31

Wychodzi na to że wystarczy znać datę urodzin kolegi i można jeździć 24h na dobę.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl