TworzymyGłos Regionu

Jak pracować bardziej wydajniej?

Środa, 15 grudnia 2021 o 13:30, aktualizacja Środa, 15 grudnia 2021 o 13:38, autor: 0 516

Kiedy zabieramy się do pracy, chcemy pracować tak aby jak najmniej się zmęczyć i to jest logiczne, dlatego musimy pracować mądrzej, oraz wydajniej, dziś omówimy kilka zasad jak to zrobić. To także dobre wskazówki dla pracodawców, bo wydajny pracownik, to dobry pracownik. Nie rzadkim widokiem są dziś tarcze do darta, czy nawet stołu bilardowe w miejscach pracy, najczęściej w firmach zatrudniających programistów. 


Świadomość pracodawców rośnie, stąd przedmioty, które powinny ułatwiać ergonomię pracy nie są czymś nadzwyczajnym. 
Biurka do pracy na stojąco, czy ergonomiczne krzesła biurowe, fotele biurowe - te wszystkie meble biurowe mają wpływ na naszą postawę w pracy.

Zasada Pareto 

Pierwszą rzeczą jest to, abyśmy osiągali duże cele małymi kroczkami, czyli zasada Pareto, pomału do celu, warto zadanie dnia rozłożyć na kilka partii, na przykład przez dwie godziny robimy jedną część, później robimy sobie 15-20 minutową przerwę, która jest bardzo, ale to bardzo ważnym elementem kiedy chcemy pracować mądrzej i wydajniej.

Po tych przykładowo 20 minutach odpoczynku zabieramy się za drugą partię naszego zadania, po około 2-2,5h kolejna przerwa 20 minutowa, lub przerwa na jakiś posiłek i wtedy staramy się w trzeciej partii skończyć zadanie dnia, jeśli się nie uda, po 2/3h robimy przerwę i zamykamy zadanie dnia w czwartej partii.

Zaplanuj dzień 

Jeśli chcemy pracować o wiele mądrzej i wydajniej, warto również tworzyć plan dnia, czyli codziennie przed pracą wyznaczyć sobie co konkretnie w dany dzień chcemy robić i wtedy zastosować zasadę Pareto, plan dnia powinien być naszym priorytetem, ponieważ kiedy nie mamy jasno ustalone co musimy zrobić, bardzo często, robimy rzeczy zbędne lub nic nie robimy, bo nie wiemy za co się zabrać.

Spisywanie procedur to kolejny niezwykle istotny punkt w naszej wydajniejszej pracy, jeśli mamy własną firmę musimy spisać procedury dla naszych pracowników, aby każdy wiedział co i jak ma robić, aby nie było niepotrzebnego chaosu w firmie, jednak procedury powinniśmy mieć w każdej pracy, nieważne czy pracujemy jako lekarz, prawnik, budowlaniec, czy grafik, wszędzie procedury są potrzebne, ponieważ to bardzo pomaga nam mądrzej i wydajniej pracować.

Wygodne miejsce pracy

biurko regulowane z krzesłem biurowym
Wybór odpowiednich mebli biurowych podczas aranżacji biura lub pomieszczenia nadającego się do pracy to jedna z najważniejszych decyzji, jakie należy podjąć podczas projektowania przestrzeni do pracy. Należy pamiętać, że takie urządzenia powinny być nie tylko nowoczesne i estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Tylko w ten sposób możesz powiedzieć, że zainwestowałeś w sprzęt zapewniający największą wygodę. Dwa ostatnie czynniki stanowią o sile innowacyjnego i ergonomicznego rozwiązania, jakim niewątpliwie jest biurko elektryczne. Regulacja wysokości blatu to prawdziwy hit na współczesnym rynku sprzedaży, a swoją popularność zawdzięcza wszechstronnemu dostosowaniu do potrzeb użytkowników. W celu zapewnienia jak największej produktywności warto zaopatrzyć biurko automatyczne w wygodne krzesło biurowe oraz metalowy kontenerek pod biurko na niezbędne przedmioty. 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl