TworzymyGłos Regionu

Inteligentny dom – technologia przyszłości

Poniedziałek, 12 października 2015 o 11:12, aktualizacja Poniedziałek, 16 maja 2016 o 15:11, autor: 1 5500
Inteligentny dom – technologia przyszłości

Nowoczesna technologia nieustannie nas zaskakuje. Pojawia się również coraz więcej rozwiązań poprawiających komfort mieszkania. Inteligentny dom powoli staje się rzeczywistością. Sprawdźmy więc spośród jakich narzędzi dostępnych na rynku możemy już korzystać.

Steruj oświetleniem za pomocą smartfona

Pod koniec 2014 roku pojawiły się na rynku inteligentne żarówki, którymi można sterować za pomocą telefonu komórkowego, wyposażonego w technologię Bluetooth. Nowe rozwiązanie sprawia, że nie musimy podnosić się z kanapy, żeby włączyć lub zmienić natężenie światła – wystarczy wziąć do ręki smartfon i uruchomić odpowiednią aplikację. Inteligentne żarówki zintegrowane z komórką są stworzone w technologii LED i mają szansę zrewolucjonizować rynek. Co ciekawe, wyposażone są w możliwość zmiany kolorów – wystarczy wybrać odpowiedni z palety barw dostępnej w aplikacji. Producenci podkreślają, że taka funkcja żarówki ma działanie terapeutyczne. Inteligentne oświetlenie posiada także opcję budzika – dzięki temu o dowolnie wybranej godzinie zapali się światło w naszej sypialni. Nie zapominajmy także o innej istotnej funkcji nowoczesnej żarówki LED – jest niezwykle energooszczędna, więc znakomicie wpisuje się w ideę inteligentnego domu.

Włącz ogrzewanie, zanim wrócisz z pracy

Czy zimą marzysz o powrocie do ciepłego domu, bez konieczności rozpalania w piecu i czekania aż grzejniki staną się gorące? Inteligentny piec może spełnić twoje oczekiwania. Wystarczy odpowiednio wcześnie zalogować się na specjalnej stronie internetowej i zdalnie uruchomić centralne ogrzewanie. Takie rozwiązanie funkcjonuje w Polsce już od kilku lat i zyskuje coraz więcej zwolenników. System zdalnego sterowania ogrzewaniem umożliwia również dostęp przez telefon komórkowy wyposażony w Internet. Dzięki temu nawet stojąc w korku możemy dowolnie regulować temperaturę pomieszczeń, żeby po powrocie przywitało nas przyjemne ciepło. Innowacyjne systemy zdalnie sterujące ogrzewaniem domów dysponują także inną funkcjonalnością – w razie awarii pieca lub innej sytuacji wymagającej naszej natychmiastowej interwencji, błyskawicznie wysyłają nam powiadomienie w formie SMS.

Popraw swój komfort i bezpieczeństwo

Rozwiązania poprawiające komfort mieszkania niesamowicie ułatwiają życie. Dzięki nim nie będziesz musiał pamiętać o podlewaniu trawnika w ogrodzie, a rolety antywłamaniowe automatycznie opuszczą się, kiedy czujniki wykryją zmniejszone natężenie światła na zewnątrz. Wystarczy odpowiednio zaprogramować system, żeby np. codziennie o godzinie 18 uruchamiał urządzenia nawadniające posesję lub uchylające okna. Pamiętajmy jednak, że nowoczesne rozwiązania zaprojektowane zostały nie tylko w celu poprawy naszego komfortu życia, ale również maksymalnego zwiększenia bezpieczeństwa. "Decydując się na odpowiedni system w pierwszej kolejności zaplanujmy zintegrowanie go z monitoringiem i alarmem antywłamaniowym. To zagwarantuje, że nasz inteligentny dom będzie przede wszystkim ostoją spokoju".

(źródło: http://www.autoid.pl/)

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~ext7
12.10.2015 14:22

„Steruj oświetleniem za pomocą smartfona”!! Zapytam nieśmiało...A po co??? Na ten czas jest tyle opcji, że smartfon jest tu potrzebny ,jak nie przymierzając „na dupie wrzód”. „Włącz ogrzewanie, zanim wrócisz z pracy”. A po co? Przecież właściwie „prawidłowo” zaprogramowany .np. EUROSTER-2000TX ,zrobi to za Ciebie. To takie ,tam programowalne (oparte na mikro kontrolerze ATMEL-a) ”bydle”, co bezproblemowo,to zadanie wykona. Oczywiście wymaga zaprogramowania ,ale to proste niczym drewna rąbanie jest. Ważny oczywiście ,jak mi zdaje ,aspekt ekonomiczny jest. Ale teraz to już napiszę tylko o moich doświadczeniach. Jak ogrzewałem moją „betlejemkę”( nooo..tak ok. 180m2 węglem, zużycie opału było ok. 7-8 ton na sezon .(1tona= 850pln). O gazie ,czy elektryce nie wspominam bowiem to był KOSMOS, a ja „ROKEFELEREM” nie jestem. Po zmianach na tzw. niskotemperaturowy kocioł „FARGO” ,uzupełniony sterownikiem EUROSTER ,spalanie spadło do 3-3,5 tony ekogroszku (1 tona ,na dzień dzisiejszy 830pln. Przy temp dziennej 21st .nocna 19st.) Ot ładujesz 150kg ,i o kotle zapominasz. Oczywiście kij, jak zawsze dwa końce ma i jak skąpcem jesteś ,to musisz ten kociołek raz na trzy dni, no raz na tydzień „przeczyścić”(powody dość oczywiste), ale zważywszy ,że w stosunku do gazu jest trzy razy taniej, a elektryka jest pięciokrotnie droższa, to chyba warto. Jako ,żem jest człek rzetelny i nie zamierzam kogokolwiek w „kanał ładować”, to muszę o tym napisać. Fargo to tzw. ”kocioł nisko temperaturowy” innymi słowy temperatura spalin jest na tyle niska ,że w kominie występuje „punkt rosy” skraplanie, jak zwał tak zwał, ale to zjawisko występuje, a tego typowy „ceglany komin” nie wytrzyma .Podobnie jak w przypadku kotła gazowego , też wymagany jest „WKŁAD KOMIOWY.(innymi słowy, czaka Ciebie dodatkowy wydatek rzędu 3-3,5ty. pln Tak po prawdzie ,to, to co napisałem adresowane jest do tych ,co „źłotówki” skrupulatnie zliczają, bowiem ci ,co nie muszą, wybiorą „PGNIGE”, ale ,pewności nie mam, bowiem Ci co mają pieniądza ,są po stokroć bardziej skąpi od biedaków. Ot.. to na koniec, takie tam spostrzeżenie „pseudo socjologa –amatora” co podobno racji nigdy nie ma.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl