TworzymyGłos Regionu

I Przegląd Pieśni Patriotycznych w wykonaniu chórów senioralnych (ZDJĘCIA)

Niedziela, 08 maja 2022 o 11:28, aktualizacja Niedziela, 08 maja 2022 o 12:20, autor: 4 1075
I Przegląd Pieśni Patriotycznych w wykonaniu chórów senioralnych (ZDJĘCIA)

W sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbył się I Przegląd Pieśni Patriotycznych w wykonaniu chórów senioralnych. 

Przed wschowską publicznością wystąpili: chór "Lutnia" z Siedlnicy,  chór "Cecylia" ze Święciechowej, chór "Kantylena" UTW ze Wschowy oraz chór męski im. Karola Kurpińskiego z Włoszakowic.

Seniorzy okolicznościowe statuetki odebrali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa, Konrada Antkowiaka.

- Mam nadzieję, że przegląd na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w gminie i będzie okazją do wielu spotkań przy muzyce - podsumował burmistrz Antkowiak. - (...) To była niezwykła muzyczna lekcja i cieszę się, że na widowni zasiedli także najmłodsi mieszkańcy naszej gminy.

Pomysłodawczynią wydarzenia jest Jolanta Awsiukiewicz - gminny pełnomocnik ds. seniorów. W przyszłości planowane są kolejne edycje Przeglądu Pieśni Patriotycznych.

Źródło/foto: UMiG Wschowa, konradantkowiakoficjalnie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Ojczyzna....
08.05.2022 12:20

I co nam pozostała jak tylko i li śpiewać o patriotyźmie ...

avatar
~Urszula Chudak
08.05.2022 21:51

Oczywistą rzeczą było to, że skoro był to przegląd utworów patriotycznych, to wszystkie one mówiły o pokoju, miłości do Ojczyzny, jej urodzie i tęsknocie za Nią. To zawsze niesie ze sobą ładunek emocjonalny - jednak w obecnej, wiadomej sytuacji - był on podwójny! Jeżeli chcecie Państwo doświadczyć tego co my wczoraj, proponuję w pisanie w youtube "Kwiaty polskie" i wszystko jasne. Może i Wam zaszkli się pod powieką?

avatar
~FWS
09.05.2022 07:11

Starsi ludzie z szacunkiem i można powiedzieć miłością śpiewają o naszej Ojczyźnie, a taki oszołom, który rządzi tym krajem robi wszystko, żeby znowu doprowadzić do wojny z ruskim... I to tylko przez swoje chore poglądy i chęć zemsty...

avatar
~Pytek
09.05.2022 11:17

Dlaczego w tym Naszym Kraju jest tak, że jak jest jakiś kryzys - bo obecnie jest i to totalny spowodowany tym beznadziejnym rządem od 7 lat - to my wracamy do pieśni patriotycznych ???/!. I tak dużo mówimy o miłości do Ojczyzny , a przy okazji forumowiczka Urszula może się coś ta, coś tam pisać o "ładunku emocjonalnym"..... , a na tak w rzeczywistości i na co dzień niszczymy naszą Ojczyznę przez realizację własnych ambicji politycznych, dążeń politycznych i tzw. "koryta władzy" , życia na koszt Suwerena co widać w Rządzie, polityce prezydenta, polityce Sejmu i nastawianie w osiąganiu własnych celów Polaka na Polaka !!!!!!. Jakoś na co dzień tego patriotyzmu nie widać tylko jak obecnie od święta do święta , tak jak to Polacy praktykują np. ze świętami kościelnymi,,,,,,,, !. Taki sobie patriotyzm na pokaz !!!!!. Od sobie ...... ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl