TworzymyGłos Regionu

Gmina Szlichtyngowa w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

Piątek, 17 marca 2023 o 14:15, autor: 0 115
Gmina Szlichtyngowa w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

Gmina Szlichtyngowa włącza się co roku do ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu. W ramach kampanii przygotowane przez organizatorów materiały dydaktyczne i profilaktyczne trafiają nie tylko do dzieci, ale także do ich rodziców.

W zeszłorocznej edycji kampanii wzięły udział szkoły z terenu gminy, które wyróżniły się zaangażowaniem w działania promujące trzeźwość. W ramach akcji zorganizowano dwa konkursy: literacko-plastyczny „Nie czas na nudę” oraz konkurs logiczny „Zagraj w skoczka”. Zwycięzcy konkursów zostali wybrani spośród uczniów trzech szkół podstawowych: w Jędrzychowicach, Starych Drzewcach oraz im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej.

Gmina Szlichtyngowa oraz szkoły podstawowe zostały nagrodzone certyfikatem za zaangażowanie w kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. To wyraz uznania, podziękowania i wdzięczności za wkład w działania promujące trzeźwość i zdrowy styl życia.

Włączenie się gminy i szkół podstawowych z terenu Szlichtyngowej do kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu profilaktyki uzależnień, ale również okazja do podniesienia świadomości społecznej na temat problemu alkoholizmu. Działania podejmowane w ramach kampanii to krok w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców gminy Szlichtyngowa i przyczyniają się do budowania silnej i zdrowej społeczności.

Źródło: szlichtyngowa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl