TworzymyGłos Regionu

Ekstremalna Droga Różańcowa (ZAPOWIEDŹ i ZAPISY)

Niedziela, 25 września 2022 o 08:33, aktualizacja Niedziela, 25 września 2022 o 08:42, autor: 3 962
Ekstremalna Droga Różańcowa (ZAPOWIEDŹ i ZAPISY)

„Nie podoba się wam świat dookoła? Zamiast narzekać, wstańcie z kanapy i zacznijcie go zmieniać. Napełnijcie go wartościami, zarażając innych optymizmem i radością, która rodzi się z miłości Boga”.

Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Różańcową, która przejdzie trasą: Wschowa – Nowa Wieś – Hetmanice – Lgiń – Łysiny – Tylewice – Przyczyna Górna – Wschowa.

Będzie to modlitwa w intencji Polski, aby była wierna i posłuszna Woli Bożej. Każdy też może zabrać indywidualne intencje w sercu.

Wyruszamy w trasę w piątek 7 października 2022r. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 18:00 w kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie (Fara).

Będziemy poruszać się w samotności lub małych grupkach 4-5 osobowych. Trasa liczy 25 kilometrów i wiedzie głównie drogami asfaltowymi lub utwardzonymi.

Na trasie będzie piętnaście stacji, przy których uczestnicy Drogi będą rozważać tajemnice Różańca z Części Radosnej, Bolesnej i Chwalebnej, a między stacjami pomodlimy się dziesiątkami różańca. Droga różańcowa zakończy się w kaplicy Jana Pawła II w klasztorze ojców Franciszkanów we Wschowie, gdzie zachęcamy do odmówienia Części Światła Różańca Świętego.

W trasę warto zabrać RÓŻANIEC, wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową, latarkę.

Na telefon można pobrać aplikację TRASEO, w której wyszukujemy trasę: Ekstremalny Różaniec Wschowa. Dodatkowo będzie można nabyć Pakiet Pątnika (mapa, rozważania plus niespodzianka?) w cenie 10zł.

Zapisy na stronie: https://forms.gle/4iHFMtxUEuTwg1Sd7

Więcej informacji: 783 468 797 lub mmaciejaleksandrowicz@gmail.com

(Katolicka Wschowa)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Przestraszony
20.09.2022 11:16

Rozpoczęcie o godz. 18 czyli mam rozumieć , że to nocna eskapada ? Kto to wytrzyma w taki niskich temp. ? Kto zapłaci za leczenie ?

avatar
~Organizator
20.09.2022 14:39

Ekstremalny Różaniec jest przygotowany na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, której ideą jest nocna modlitwa w drodze na dystansie ok. 35km. Udział w nim jest dobrowolny i każdy kto podejmie trud pielgrzymowania zna swoje możliwosci i liczy sie z ewentualnymi konsekwencjami. Mimo wszystko dziękuję za komentarz, dzięki niemu zrodził się kolejny pomysł, aby Ci którzy nie mogą, z różnych przyczyn, w tym zdrowotnych, uczestniczyć w Ekstremalnym Różańcu w drodze, połączyli się duchowo i odmawiali różaniec z rozważaniami w domu, pracy, czy gdzie akurat będą przebywali. Pozdrawiam wszystkich serdecznie Maciej Aleksandrowicz

avatar
~do organizatora
20.09.2022 15:04

Jak pan sobie wyobraża odnawiać różaniec w pracy ? Szef by mnie zmielił jakbym nie zdążył za taśmą. A może by tak podstawić parę samochodów dla osób obolałych ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl