TworzymyGłos Regionu

reklama

Dzielnicowi kontrolują miejsca, w których mogą przybywać osoby nieporadne życiowo

Piątek, 19 listopada 2021 o 11:13, aktualizacja Piątek, 19 listopada 2021 o 11:25, autor: 2
Dzielnicowi kontrolują miejsca, w których mogą przybywać osoby nieporadne życiowo

Wschowscy policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Mundurowi sprawdzają opuszczone zabudowania, tereny ogródków działkowych. Wszędzie tam gdzie mogłyby schronić się przed zimnem osoby bezdomne, nieporadne życiowo, bądź upojone alkoholem. Apelują również do mieszkańców o zwracanie uwagi na osoby przebywające w warunkach zagrażających ich życiu.

W ostatnich dniach znacznie obniżyła się temperatura, a chłody stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych życiowo, w podeszłym wieku oraz osób upojonych alkoholem.

Dla wschowskich policjantów, w szczególności dzielnicowych to czas wzmożonych kontroli miejsc gdzie mogłyby schronić się przed zimnem osoby z tej właśnie grupy ryzyka.

Policjanci pierwszego kontaktu w swoich rejonach służbowych monitorują problem bezdomności. Cyklicznie kontrolują przystanki, dworce, opuszczone budynki, czy tereny ogródków działkowych szukając osób wymagających pomocy. Osoby te informowane o możliwościach pobytu w tym niekorzystnym, zagrażającym życiu i zdrowiu okresie w schroniskach dla osób bezdomnych, noclegowniach.

Policjanci apelują również o zwracanie uwagi na osoby, które pojawiły się, których wcześniej nikt nie widział, a styl ich życia wskazuje na to, że mogą potrzebować pomocy.

Nie bądźmy obojętni. Informujmy o takich sytuacjach. Każde takie zgłoszenie będzie przez nas skrupulatnie sprawdzane.

Zadzwoń 112 i zgłoś, a my się tym zajmiemy.

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Co takiego?
19.11.2021 12:37

Byli już nazywani; Kloszardami, Bezdomnymi, a teraz o dziwo wg lokalnej policji to już " nieporadni życiowo" , aż strach pomyśleć co dla uzasadnienia takiej akcji dla akcji wymyślą za rok?????. Jak po tylu latach i w takim grajdole jak Wschowa można co roku szukać - obecnie " nieporadnych życiowo" ????. To co z tego typu akcjami z poprzednich lat ????.

avatar
~Eldo
20.11.2021 06:48

Szok.to o tobie?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl