TworzymyGłos Regionu

Dzieci wzięły udział w akcji “Czytamy z Sercem“ (ZDJĘCIA)

Piątek, 30 września 2022 o 12:43, aktualizacja Piątek, 30 września 2022 o 12:58, autor: 0 317
Dzieci wzięły udział w akcji “Czytamy z Sercem“ (ZDJĘCIA)

Od 26 do 30 września w Bibliotece Publicznej we Wschowie odbywały się zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji Czytamy z Sercem, obchodzonej w związku z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania oraz Światowym Dniem Serca.

Główne cele akcji to promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Przez cały tydzień zorganizowaliśmy dziewięć spotkań z uczniami klas I ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte we Wschowie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II we Wschowie.

Podczas godzinnych zajęć łączyliśmy czytanie z dobrą zabawą i nauką. Dzieci wysłuchały fragmentów książki Wojciecha Grajkowskiego „Krew”, oglądały edukacyjny filmik, rozwiązywały zadania, dowiadywały się, w jaki sposób transportują krew żyły, a w jaki robią to tętnice oraz poznawały budowę serca. Oprócz zajęć w czytelni biblioteki została zorganizowana także wystawa książek, z których można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat funkcjonowania tego organu.

Tekst/foto: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl