TworzymyGłos Regionu

Dodatek węglowy w gminie Sława

Wtorek, 22 listopada 2022 o 09:28, aktualizacja Wtorek, 22 listopada 2022 o 11:52, autor: 1 208
Dodatek węglowy w gminie Sława

Informujemy, iż Gmina Sława przystąpiła do programu zakupu węgla zgodnie z wymogami ustawy o zakupie preferencyjnego paliwa stałego. Wnioski można składać od poniedziałku, do czwartku w godz: 8:00 - 15:00, a w piątki od godz. 8:00 do 13:00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Sławie (ul; Henryka Pobożnego 10).

Ilość węgla, jaką można nabyć w tym roku to 1,5 tony, a w przyszłym roku kolejne 1,5 tony. Cena za 1 tonę wynosi 2000,00 zł brutto. Rodzaj paliwa stałego, o którego zakup występuje wnioskodawca to orzech oraz groszek. Wniosek można pobrać ze strony www.slawa.pl lub na miejscu w Urzędzie Miejskim w Sławie.

Ponadto informujemy, iż w związku ze zmianą przepisów w ustawie o dodatku węglowym ustawodawca dał możliwość otrzymania dodatku węglowego więcej niż jednemu gospodarstwu domowemu zamieszkującemu pod jednym adresem, lecz zajmującemu oddzielne lokale z oddzielnym lub współdzielonym źródłem ogrzewania. Po złożeniu wniosku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sławie pracownik socjalny uda się pod wskazany we wniosku adres celem przeprowadzenia wywiadu środowiskowego i stwierdzenia istnienia więcej niż jednego lokalu mieszkalnego. Osoby, które wcześniej złożyły wniosek i nie został on rozpatrzony lub nie złożyły wniosku wcale, a są w takiej sytuacji, proszone są o jego złożenie. Wniosek ten należy złożyć do 30 listopada br. Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym także w sytuacji, gdy główne źródło ogrzewania zostało wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków po 11 sierpnia br. Takie osoby ponownie powinny zgłosić się do OPS celem złożenia wniosku o dodatek węglowy. Gospodarstwa domowe, które w ogóle nie złożyły wniosku o wpis do centralnej ewidencji emisyjności budynków, mogą to uczynić w Urzędzie Miejskim w Sławie, a w dalszej kolejności wystąpić o dodatek węglowy w OPS.

Źródło: slawa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~PARADOKS XXI Wieku!
22.11.2022 10:40

Polska, która od wieków węglem stoi, a prezydent ( z pisu) tego kraju jeszcze w kampanii wyborczej zapewniał swoich wyborców, że starczy go na kolejne 200 lat teraz jego rząd po 7 latach rządów żebrze o węgiel na całym świecie !!!!!. I takie teksty jak powyżej mają - co ?, nas bawić czy ośmieszać jako Polskę, jako Naród ?. Paradoksalnie to teraz Ślązacy jadą po węgiel na opał do SZCZECINA !!!!. O zgrozo do czego nas doprowadziły te rządy !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl