TworzymyGłos Regionu

Co Polacy sądzą o powrocie D. Tuska?

Znamy wyniki sondażu

Poniedziałek, 21 czerwca 2021 o 08:14, autor: 1 835
Co Polacy sądzą o powrocie D. Tuska?

Były premier nie zdecydował, czy wraca do Polski, ale już wiemy, jak do tej sprawy podchodzą Polacy. Nie wszyscy wierzą, że Donald Tusk zmieni krajową scenę polityczną.

O tym, że były szef rządu i były lider Platformy Obywatelskiej rozważa mocne zaangażowanie się w sprawy krajowe słychać od dawna. Plotki na ten temat podsyca sam Donald Tusk, który w niedawnym wywiadzie dla TVN24 mówił, że jest "gotowy zrobić wszystko, aby Platforma nie przeszła do historii". W poniedziałek polityk spotkał się obecnym przewodniczącym PO Borysem Budką i jeszcze przed tą rozmową przyznał, że chce podyskutować o wzmocnieniu Platformy i opozycji sejmowej w Polsce.

Kto czeka na Tuska?

O ewentualny powrót Donalda Tuska pracownia IBRiS, 11 czerwca, zapytała 1000 osób. Radio Zet opublikowało wyniki tych badań. Okazuje się, że 34,9 procent respondentów ocenia, że powrót byłego premiera sprawi, iż notowania Koalicji Obywatelskiej wzrosną. Aż 42,5 procent odpowiadających uznaje, że nie będzie miało to znaczenia, a 22.7 proc. nie ma w tej sprawie opinii.

W PiS sceptyczni

Oczywiście bardziej na powrót Tuska do polityki czekają zwolennicy opozycji. 53 procent z nich uważa, że były lider PO wesprze KO i poprawi to jej notowania. Innego zdania jest 36 proc. ankietowanych, a 12 proc. zapytanych nie ma zdania.

Jeśli chodzi o wyborców Zjednoczonej Prawicy, nastroje są mniej optymistyczne, bo tylko 19 proc. osób ocenia, że Tusk pomoże KO. Aż 71 proc. zwolenników PiS i jego koalicjantów stwierdziło, że nie przyniesie to efektu, a 10 proc. nie ma zdania na ten temat.

Co ciekawe, najwięcej osób które wierzą, że obecność Tuska na scenie krajowej oznacza wsparcie dla KO, jest na lewicy. Wśród tych, którzy zagłosowali na lewicową koalicję w 2019 roku, 66 proc. widzi zbawienny wpływ byłego premiera. Takich wyborców KO jest nieznacznie mniej, bo 65 procent.

 

News4Media, fot.: News4Media

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Taka refleksja....
21.06.2021 09:10

Należy zauważyć, że Polska i za czasów panowania Komuny i obecnie za czasów panowania pisu "wyniszczyła" średnią klasę co daje nam przewagę za rządów Komuny komunistów, a obecnie postkomunistów, którym odpowiada moherowe zarządzanie Polską - życie w myśl zasady uknutej za panowania Komuny ....cytat...."czy się stoi, czy się leży dniówka się należy, ...itd." obecnie rządy pisu Populistycznie wstrzelili sie w to hasło i ten tak zwany przez ich klasyka ...." Ciemny lud to kupi...." i jak widać kupił !!!!!. Przeciętnemu Polakowi tej klasy nie odpowiada rząd inteligentny i inteligentne zarzadzanie dla DOBRA CAŁEJ POLSKI !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl