TworzymyGłos Regionu

Cisza wyborcza

Piątek, 10 lipca 2020 o 22:41, aktualizacja Piątek, 10 lipca 2020 o 23:39, autor: 1 1471
Cisza wyborcza

Już w niedzielę (12 lipca) II tura wyborów prezydenckich. Lokale wyborcze będą otwarte od 7:00 do 21:00. Od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza, która potrwa do czasu zamknięcia lokali wyborczych w niedzielę.

Podczas trwania ciszy wyborczej zabronione jest zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień, rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Niedozwolone jest także publikowanie sondaży wyborczych. 

Agitacja wyborcza to publiczne nakłanianie lub zniechęcanie do głosowania w określony sposób (również w internecie). Zabronione jest eksponowanie symboli, napisów, znaków kojarzonych z kandydatami i komitetami wyborczymi. Niedozwolone jest pisanie stronniczych komentarzy czy publikowanie sugestywnych zdjęć.  Za złamanie ciszy wyborczej grozi grzywna do 5000 zł. Grzywna za opublikowanie nieoficjalnych wyników sondażowych wynosi od 500 tys. do nawet 1 mln zł. 

Świadkowie łamania ciszy wyborczej powinni zgłaszać takie incydenty Policji. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Greq
11.07.2020 00:09

I dobrze. Już mam dosyć tej polityki!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl