TworzymyGłos Regionu

Będą dzwonić i pytać o zapotrzebowanie na węgiel

Wtorek, 25 października 2022 o 14:53, aktualizacja Wtorek, 25 października 2022 o 15:20, autor: 4 1451
Będą dzwonić i pytać o zapotrzebowanie na węgiel

Według rządowych planów gminy będą miały możliwość handlu węglem. W związku z tym pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Wschowa oraz Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzą telefoniczną ankietę wśród osób, które ubiegały się o dodatek węglowy w celu oszacowania zapotrzebowania. Poniżej publikujemy komunikat burmistrza Konrada Antkowiaka do mieszkańców miasta i gminy Wschowa.

Szanowni Państwo,

Rząd przygotowuje ustawę umożliwiającą gminom handel węglem. Dzisiaj niestety projekt ustawy powoduje więcej pytań niż odpowiedzi, ale stawiane są przed samorządami pierwsze zadania. Gminy muszą zadeklarować jaki tonaż węgla będą chciały zakupić. Niestety nie wiemy, czy informacje te będą mogły być przez nas korygowane, czy węgiel w ogóle jest dostępny i jakiej jest jakości. Problem stanowi fakt, że za zakupiony od Spółek Skarbu Państwa węgiel gminy będą płacić z własnego budżetu, a węgiel niesprzedany pozostanie kosztem gmin.

Chcąc się odpowiednio przygotować od dzisiaj pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Wschowa oraz Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzą telefoniczną ankietę wśród osób, które ubiegały się o dodatek węglowy. Będą pytać o to czy dana osoba będzie zainteresowana zakupem węgla w preferencyjnej cenie 2000 zł za tonę, jaki rodzaj węgla zamówi – do wyboru jest orzech, groszek i miał, nie ma ekogroszku, oraz jaką ilość. Dzisiaj nie wiemy, jaka będzie maksymalna możliwość, ze wstępnych informacji Rządu ma to być 1,5 tony do końca roku.

Liczę na Państwa wyrozumiałość i deklaruje, że będziemy podejmować wszelkie działania zgodne z obowiązującym prawem.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
25.10.2022 15:25

A kiedy w Szlichtyngowie zaczną płacić?

avatar
~ktos
25.10.2022 21:09

I. Jak rozumiem ankieta zakonczy sie. Tak w polowie Kwietnia. A. Jakby. Co. To. Winny kaczynski i. Te. Pisiory

avatar
~Urszula Chudak
26.10.2022 12:02

I po co ta złośliwość? Złożonych zostało grubo ponad 2 tysiące wniosków o dopłatę do zakupu węgla. Przeprowadzenie sondy [czyt. rozmowy telefonicznej] tylko wśród pozytywnie zweryfikowanych, to "droga przez mękę". Już kiedyś tu pisałam, bezpośrednio po załatwieniu formalności w OPS-ie, że jestem pod wrażeniem profesjonalizmu tych Pań. Jak jeszcze wykonacie Panie setki telefonów do nas, to moje uznanie jeszcze wzrośnie. Bo praca lekką, a w wielu przypadkach i wdzięczną, nie jest.

avatar
~...do mieszkaniec
26.10.2022 10:32

Płacą w Szlichtyngowie na bieżąco.Oby tylko ludzie przeznaczyli tą kasę na węgiel ,a nie na inne cele,a w zimie będzie płacz ....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl