TworzymyGłos Regionu

reklama

Baza noclegowa dla uchodźców z Ukrainy w I LO (ZDJĘCIA)

Poniedziałek, 14 marca 2022 o 11:43, aktualizacja Środa, 16 marca 2022 o 12:19, autor: 17
Baza noclegowa dla uchodźców z Ukrainy w I LO (ZDJĘCIA)

W ścisłej współpracy z Wojewodą Lubuskim Panem Władysławem Dajczakiem, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski utworzył bazę noclegową dla uciekających przez wojną obywateli Ukrainy.

„W sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie powstało 70 miejsc noclegowych. W razie potrzeby jesteśmy w stanie zapewnić dodatkowe miejsca. Tymczasowe schronienie znajdą tam uchodźcy, którzy trafią do Powiatu Wschowskiego, następnie osoby te zostaną zakwaterowane w poszczególnych gminach. Jesteśmy gotowi do udzielenia pomocy i bezpiecznego schronienia pierwszym potrzebującym - informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

W przygotowanie bazy noclegowej zaangażowali się Pani Dyrektor szkoły, nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie, którym bardzo dziękuję za sprawne działanie. Dziękuję również druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wschowie oraz druhom z Osowej Sieni za wsparcie przy rozładunku łóżek polowych dostarczonych z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych – mówi Starosta Wschowski.

(wschowa.info)

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (17)

avatar

avatar
~Bartekkk
14.03.2022 13:13

Na naszych Wschowskich strażaków zawszę można liczyć! Brawo! I tak jak wielu twierdzi że we Wschowie nie ma OSP to moge zapewnić że są i działają. Kilka razy idąc z dziećmi na spacerze widziałem jak wyjeżdżają lub zbiegają się gdy zawyła syrena na ratuszu.

avatar
~Zen
14.03.2022 13:14

Za 40 zł osobodzień to ok. I LO sobie zarobi. Tylko ponoć Oni już zaczynają stawiać warunki co do jakości kwater i wyżywienia ? Czy to prawda p. starosto ?

avatar
~dO> Zen<
14.03.2022 17:08

Trzeba było się ich zapytać czy pamiętają dzieje historii "bandy upa" i co oni zrobili Polakom ????

avatar
~Odp do od żeń
14.03.2022 20:44

A zapomniałeś co ruscy nam zrobili ? I przez 46 lat nas doili ???. Nie jeden Ukrainiec uratował swojego sąsiada.

avatar
~Ja
14.03.2022 19:40

A co z Kościołem w Wschowie? Z domem katechetycznym przy Farze ?

avatar
~Trener
14.03.2022 21:06

Popieram komentarz 3. Teraz to wielcy przyjaciele. Dzieci nie będą miały gdzie ćwiczyć. Pierwsze zwolnienia POLAKÓW we Wschowie już są.

avatar
~Przemysław
15.03.2022 07:13

Zastanawiam się kiedy się opamiętacie. Czy ta histeria się kiedyś skończy.

avatar
~Kasia
15.03.2022 18:16

Ale przecież to nie w LO tylko w Staszicu będą Ukraińcy.czyzby LO było promowane.ale za co!

avatar
~Kasia
15.03.2022 18:20

A jednak w Staszicu będą Ukraińcy

avatar
~Gosc
16.03.2022 09:56

Do Zen. Chyba masz r... dysk centralny, wobec tego co piszesz o bandzie upa. A pamietasz co niemcy nam zrobili w ll wojnie to by trzeba bylo wybic cale niemcy a nie jezdzic teraz do nich i blagac zeby dali 10 euro zarobic. Stuknij sie troche w dysk a ruskich tez wyeliminowac bo mordowali polakow ,gwalcili i co lepsze kradli. Dzis ukraina to inne pokolenie. Że tez nasza matka ziemia nosi na swoim garbie takiego ... jak ty

avatar
~@.>"Gosc"
16.03.2022 12:47

Jeśli już to zapewne tobie się to stało z twoim <>Dyskiem!. Czy ty widzisz , aby do nas napływali uchodżcy z Niemiec i Rosji ????. Zazdrościsz tych 10 Euro tym co tak ciężko na nie pracują w Niemczech ???. Ty z dym twoim "dyskiem" to za bardzo odleciałeś, bowiem nikt tu nie mówi jak to ty bezczelnie i po chamsku piszesz , cytat ...." wyeliminowaniu" TYLKO i li TYLKO o pamięci naszych Rodaków poległych w czasie II WS z rak nazistowskich ugrupowań bandy UPA na Ukrainie, którzy skumali się z faszystami Niemieckimi !!!!!, Tyle i aż tyle !!!!!. Taki z ciebie "Gosc" patriota, że stać cię na obrażanie naszych poległych braci ??????. Coś z tobą NIE TAK !!!!!. W czyim ty imieniu to piszesz ??????. Pamięć o bliskich RZECZ ŚWIĘTA !!!!.

avatar
~.......
16.03.2022 13:26

Nie tylko wtedy.Tam gdzie mieszkali z Ruskimi robili to samo.Maja to w genach.Jak ciebie nazwać sprawiedliwy inaczej?

avatar
~ty
16.03.2022 16:27

Potomek?

avatar
~stefan bandera
20.05.2022 15:07

rok 2022 jest rokiem bandery, czy niemcy kiedykolwiek nazwali rok , rokiem hitlera?niemcy za wojne przeprosili a ukra za wolyn juz nie . poczytaj o ukrainskim pulku azowa ktory istnieje do dzis i ich morderstwach.

avatar
~DO 88G0SC88
23.05.2022 16:18

JAKIE INNE POKOLENIE...?. Jeszcze nie tak dawno przed napadem Ruskich na Ukrainę ten właśnie ich Prezydent manifestował wobec Polaków reaktywowanie bohaterów "bandy UPA", stawiał im pomniki, itd. czy to nie ten rząd i ta władza była w cichym konflikcie do tego prezydenta i jego polityki przed wojna Rosja - Ukraina i jak się kumali z Orbanem ?????. Czy ty kumasz co ty piszesz i tobie podobni --- nie obrażaj pamięci naszych pomordowanych przodków --- bo to jest czyste antybohaterstwo i zamazywanie ich pamięci !!!!!!!

avatar
~a
23.05.2022 13:00

Moja rodzina mieszkala na Wolyniu i dobrze pamietaja braci banderowcow.

avatar
~Wow.... !
23.05.2022 16:32

Jak to łatwo dysponować cudzym - społecznym , a nie własnym mieniem !!!!!!. Jeszcze pamiętam jak to się chwalono, że nareszcie ODDANO DO UZYTKU TĄ SALE dla Naszej Szkolnej Młodzieży !!!!!!. Jaka to była uciecha i radość !!!!!. A teraz przy wielu innych wolnych obiektów na naszym terenie ZABIERA SIE Naszej młodzieży Salę Gimnastyczną !!!!. Jestem za pomaganiem, ale nie kosztem krzywdy dla innych, a zwłaszcza naszej młodzieży !!!!. A starosta starym zwyczajem ; trzask pras fotka i jesz jestem lokalnym bohaterem !!!!!!. Tu nie blokuje komentowania, ale już upolitycznianie lokalnej Państwowej Policji i Straży Pożarnej to już tak !!!!!. Przypominam, że na terenie Państwowej Straży we Wschowie też jest Sala Gimnastyczna bardzo rzadko korzystana !!!!!. Co nie odpowiada panu staroście ?????. Są świetlice wiejskie używane od święta ---- ALE NIE !!!!!!ŁATWIEJ JEST ZABRAĆ Szkolną Świetlicę naszej Młodzieży !!!!!!. Przypominam również, że podległa pisowi HZZ też posiada wolne miejsca przerobowe na te cele !!!!!! - I CO - Wam odpowiada Szkolna Sala Gimnastyczna Naszej Młodzieży !!!!!!. Bo łatwiej !!!!!!. Szok !!!!! Wspieram i popieram tych co tu piszą i przypominają o naszych rodakach z POGROMU WOŁYŃSKIEGO !!!!!. Pamięć o historii to Święta sprawa i obowiązek każdego co się poczuwa BYĆ POLSKIM PARIOTĄ !!!!!!!. Bóg, Honor, Ojczyzna !!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl