TworzymyGłos Regionu

Antkowiak: Będą pełnić rolę pełnomocników, aby zintegrować środowisko [VIDEO]

Wtorek, 15 czerwca 2021 o 15:45, aktualizacja Środa, 16 czerwca 2021 o 14:24, autor: 18 3193
Antkowiak: Będą pełnić rolę pełnomocników, aby zintegrować środowisko [VIDEO]

Dzisiaj na rynku naszego miasta Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak przedstawił osoby, które wspierać będą działania gminy w sprawach seniorów, stowarzyszeń i klubu sportowych. Funkcję te pełnić będą odpowiednio panie Jolanta Awsiukiewicz i Renata Chilarska oraz pan Artur Obuchowicz.

Na wschowskim rynku burmistrz Konrad Antkowiak, w obecności przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawił nowych pełnomocników, którzy wspierać będą jego działania w zakresie stowarzyszeń, seniorów i sportu.

- Chciałbym przedstawić dzisiaj osoby, które powołuję do roli swoich pełnomocników w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi, seniorami oraz klubów sportowych. Są to pani Renata Chilarska, pani Jolanta Awsiukiewicz i pan Artur Obuchowicz. Przed nami prace nad zamianą regulaminu przyznawania środków stowarzyszeniom, jak również przygotowanie nowego regulaminu finansowania klubów sportowych – mówił dzisiaj burmistrz Konrad Antkowiak. – Ludzie stojący za mną, to osoby jakie w opinii mojej i moich współpracowników cieszą się dużym autorytetem wśród naszych mieszkańców. Ich rolą będzie także zjednoczenie i zintegrowanie tych środowisk tak, żebyśmy wspólnie rozwijali Miasto i Gminę Wschowa.

Powołani dzisiaj pełnomocnicy przedstawili cele, jakie postawili sobie wraz z rozpoczęciem współpracy.

- Od ponad piętnastu lat jestem związana z działalnością organizacji pozarządowych. Znam prezesów działających na terenie gminy stowarzyszeń, znam bolączki tych stowarzyszeń i tak jak burmistrz powiedział chcielibyśmy wypracować kryteria, jakie będą nas łączyć, pozwolą nam działać i które pozwolą realizować zadania na rzecz naszej małej ojczyzny  - rozpoczęła Renata Chilarska, odpowiedzialna za działania związane z organizacjami pozarządowymi.

- Seniorów znam dużo, znam potrzeby seniorów, może nie wszystkie, ale na pewno całkiem sporo. Planów mam wiele, ale o planach nie będę mówić. Myślę, że po rozmowie z organizacjami zszerzającymi seniorów wypracujemy nasze działania, wspólne pomysły i wierzę, że współpraca nam się ułoży – zapewniała Jolanta Awsiukiewicz, pełnomocnik ds. seniorów.

- Moje doświadczenia z treningów własnych, doświadczenie w prowadzeniu firmy oraz edukacja związana z zarządzeniem sportem są elementami, jakie chciałbym wykorzystać przy współpracy z klubami sportowymi. Życzyłbym sobie aby nie tylko w gminie czy w powiecie, ale także poza granicami naszego powiatu o sporcie wschowskim, który jest mocny, ma kilka wartościowych ludzi, kilka wartościowych klubów było więcej słychać. Do tego potrzebujemy integracji i współpracy – zaznaczał odpowiedzialny za wspierania burmistrza w sprawach sportu Artur Obuchowicz.

Po spotkaniu na rynku burmistrz wraz z powołanymi dzisiaj przez siebie pełnomocnikami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych i klubów sportowych, jakie wzięły udział w dzisiejszym wydarzeniu udał się na spotkanie do ratusza, gdzie była możliwość pierwszego przedstawienia planów i rozmowy.

(UMiG)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

avatar

avatar
~Za ile
15.06.2021 16:02

Brakuje mi informacji czy to są nowi urzędnicy i za ile będą pełnić swoje funkcje skoro mamy już urzędników typu dyrektor oświaty i spraw społecznych.

avatar
~ser_niczek
15.06.2021 16:42

Lubię tych państwa ze zdjęc, powszechnie znani i lubiani, brawo burmistrz, w końcu coś fajnego

avatar
~Luz
15.06.2021 16:48

Ktoś kto doradzał, żeby właśnie Oni byli doradcami burmistrza to miał dobry pomysł, każda grupa czy stowarzyszenie, które działa we Wschowie zna ich i wie ,że zrobili już wiele dobra dla innych. Brawo po prostu brawo!

avatar
~asd
15.06.2021 16:52

gdzie baloniki? na deptaku?

avatar
~Kiedys
15.06.2021 17:53

...we Wschowie to muszą być działania silnej ale mającej pojęcie ..ręki...to jedna ..a może tak wygląda sytuacjav każdym miasteczku...tej pory iwlkosci...sport we Wschowie to jak mecz Polsja Słowacja.duze oczekiwania...a i tak totalna porazka

avatar
~Urszula Chudak
15.06.2021 21:26

Dołączam do tych, którzy chwalą wybór burmistrza. Wybrał Pan osoby darzone powszechnym szacunkiem. Informacja jednak jest niepełna - rzeczywiście brakuje kilku słów, o sposobie ich wynagradzania lub jego braku. Ps. Przy okazji proszę kolejny raz, by ktoś odpowiedzialny za promocję i estetykę miasta, spowodował postawienie do pionu tablicy dot. strefy gospodarczej [kierunek Leszno] oraz wymienił bardzo wyblakły baner z naprzeciwka tej tablicy, zachęcający [w bardzo wątpliwy sposób w tym stanie] do odwiedzenia naszego miasta. Podobno do trzech razy sztuka - dzisiejsza prośba jest właśnie tą trzecią!

avatar
~z
16.06.2021 22:01

Kobieto czy Ty wiesz co piszesz ?

avatar
~Fcg
15.06.2021 21:33

Tak się zastanawiam nad Panią Chilarską w kontekście zamierzenia likwidacji szkoły w Łysinach.

avatar
~Karol
16.06.2021 07:44

Czy Wschowa potrzebuje kolejnych stanowisk? Kolejne pieniądze przekazywane na wynagrodzenia osób. Za mało pan burmistrz ma zastepcow, kierowników i dyrektorów? Czym oni się zajmują? Dlaczego burmistrz sam nie weźmie się za sprawy organizacji, sportu i seniorów? To powinna być jego praca w łączenie tych środowisk. Widzę ze odpycha prace na innych ludzi, a sam czyn się zajmuje ? Tylko przyjechać, posiedzieć kilka godzin i wrócić do Wrocławia....

avatar
~.
16.06.2021 18:32

Najpierw proszę sprawdzić czy to etaty społeczna inicjatywa.

avatar
~klubowicz
16.06.2021 11:57

Ciekawi mnie, wg jakich kryteriów zaproszeni byli przedstawiciele organizacji pozarządowych z naszej Gminy na owo spotkanie. Czy brano pod uwagę liczebność danej organizacji, sympatię, wyniki sportowe czy też może inne kryteria, mniej sympatyczne. Mniemam, że niezaproszeni przedstawiciele należą do tych mniej wartościowych klubów.

avatar
~!
16.06.2021 18:37

Żal czytać takie komentarze. Organizacje dostały powiadomienie na e-mail. Szkoda, że tak późno ale każdy mógł uczestniczyć w spotkaniu. Szkoda, że złe słowa i krytyka idzie zawsze od osób które nie mają pojęcia o tematyce w której zabierają przesiąknięty jadem głos

avatar
~Kibic
16.06.2021 22:04

Do spraw sportu wybrano faceta który ma zero pojęcia o sporcie.

avatar
~wschowianin
18.06.2021 14:34

prawda boli ????

avatar
~Urszula Chudak
17.06.2021 09:35

do niezbyt eleganckiej wypowiedzi "z-eta". W komentarzu poruszyłam dwa tematy - wybór pełnomocników oraz wątpliwą reklamę na rogatkach naszego miasta. Ten drugi wątek, jest chyba oczywisty - ten pierwszy nawet wczoraj podałam, jako dobrą praktykę. Kilka słów wyjaśnienia gdzie i kiedy to zrobiłam. Otóż wczoraj [szefuję Lubuskiej Radzie Seniorów przy marszałku województwa] uczestniczyłam w spotkaniu przedstawicieli organizacji senioralnych naszego regionu w Kargowej. Podczas bardzo ciekawej dyskusji, padło stwierdzenie jednej z delegatek dot. trudności na linii seniorzy - władze samorządowe. Podpowiedziałam, by zaproponowano wzorem burmistrza gminy Wschowa, powołanie pełnomocnika do tych konkretnych spraw. Jak coś zaistnieje dobrego w naszej gminie, warto, a nawet trzeba tym się chwalić! Już teraz "z" przyzna, że wiem o czym piszę?

avatar
~Jack
18.06.2021 14:02

Niezłe sandały..... :)

avatar
~Gekon
20.06.2021 00:57

Jolu, Jadwigo wyglądacie obłędnie.

avatar
~Przypadkowy
24.06.2021 23:30

Fajnie by było zabrać się za nasz basen. Dla seniorów byłoby to dobre miejsce na zajęcia rehabilitacyjne w wodzie i nowe miejsce pracy. Z resztę nie tylko dla seniorów byłby dobry ten basen

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl