TworzymyGłos Regionu

Alfred Rösler i Tomasz Kłosowski z tytułami

„Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego”

Wtorek, 24 stycznia 2023 o 17:08, autor: 26 2029
Alfred Rösler i Tomasz Kłosowski z tytułami

Wczorajsza sesja Rady Powiatu Wschowskiego była okazją do uhonorowania dwóch mieszkańców tytułem "Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego". Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w tej sprawie. Kapituła debatowała nad kilkoma zgłoszonymi kandydaturami, jednak ostatecznie w tym roku wyróżniono dwie osoby.

Jednym z uhonorowanych jest Alfred Rösler z gminy Sława. Jest to wieloletni pracownik stacji meteorologicznej, lokalny społecznik i działacz, zajmujący się kształtowaniem pamięci historycznej. Jego działania na rzecz lokalnej społeczności zostały docenione przez radnych i zasłużyły na przyznanie mu tytułu "Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego".

Przeczytaj wywiad z Alfredem Röslerem: „Znad Morza Bałtyckiego chciałem zobaczyć Amerykę”

Drugim z uhonorowanych jest Tomasz Kłosowski, wieloletni komendant Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Jego praca polegała na poprawie bezpieczeństwa na terenie powiatu wschowskiego. Przez wiele lat swojej służby zwiększył skuteczność działań policji, co przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Według radnych jego zaangażowanie i działania zasłużyły na przyznanie mu tytułu "Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego".

Wręczenie dyplomów oraz statuetek uhonorowanym odbędzie się podczas powiatowej uroczystości. Ostatnio takie wydarzenie miało miejsce na Powiatowo-Gminnym Święcie Plonów.

Ostatnio Kapituła doceniła w ten sposób następujące osoby:

  • Marek Ast - Wieloletni parlamentarzysta, obecnie Poseł na Sejm RP IX kadencji, od lat zaangażowany w sprawy powiatu, promując go w kraju. Jego aktywność w znacznej mierze przyczyniła się do sukcesu inwestycyjnego powiatu wschowskiego i gmin. Ponadto ściśle współpracuje z samorządem powiatowym na rzecz lokalnego rozwoju. Nadanie tytułu to wyraz uznania dla Pana Marka Asta za dotychczasowe zaangażowanie w pracę dla kraju i powiatu wschowskiego.
  • Klaudiusz Balcerzak - Przedsiębiorca, producent, samorządowiec. Poseł na Sejm XI kadencji. Od początku związany z przetwórstwem mięsa i produkcją wędlin. Przez wiele lat jeden z liderów produkcji przetworów mięsnych na polskim rynku. Wybudował i zarządzał kilkoma zakładami, niektóre z nich otrzymały certyfikaty na eksport produktów do krajów Unii Europejskiej i należały do najnowocześniejszych zakładów w kraju i Europie. Autor kilku wyrobów mięsnych wpisanych na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
  • Henryk Kuźma - Przedsiębiorca, prowadzi Zakład Przetwórstwa Mlecznego w Sławie - jedyny działający na terenie województwa lubuskiego. Produkowane przez niego wyroby nie zawierają dodatków konserwujących. Laureat wielu nagród za jakość produkowanych wyrobów. Jego produkt pod nazwą "Masło Sławskie" został wpisany na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
  • Józef Olender - Wieloletni działacz spółdzielczy, były kierownik Mieszalni Pasz w Krzepielowie, a później wiceprezes w Gminnej Spółdzielni w Sławie. W okresie działalności zawodowej odpowiadał za zakłady produkcyjne, współpracował ściśle z rolnikami, działał społecznie. Był wieloletnim prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Sławie. Przyczynił się do wybudowania 76 mieszkań, co jest ilościowym rekordem do dnia dzisiejszego.
  • Jan Pabierowski - Przedsiębiorca, finansista, samorządowiec oraz społecznik i fundator obelisku poświęconego gen. Józefowi Dowbor-Muśnickiemu. Obecnie prezes zarządu Hodowli Zwierząt Zarodowych w Osowej Sieni. Nadanie tytułu honorowego jest wyrazem uznania za działalność będącą szczególnym wkładem na niwie działalności społecznej i gospodarczej przyczyniającej się do rozwoju Powiatu Wschowskiego.
  • Ryszard Łopusiewicz - Przez 28 lat pełniący funkcję kierownika Nadleśnictwa Włoszakowice, współautor monografii na temat 90-letniej historii nadleśnictwa. Odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem XXX-lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Tytułem "Zasłużony dla Powiatu Leszczyńskiego.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

avatar

avatar
~Szok i Żenada @.pl.
24.01.2023 17:40

Szok i żenada co do niektórych tu nazwisk .

avatar
~"wziątka"
24.01.2023 17:43

Pis górą - teraz proszę sobie wyobrazić jakby władza w UMiG we Wschowie była w rękach pisu?. To by była kolejna plejada osób uhonorowana 3+ !.

avatar
~xx
24.01.2023 18:16

Po prostu kpina z nas wszystkich.

avatar
~Tubylec
24.01.2023 18:28

Już niedługo Tomasz K. wyskoczy z lodówki, litości.

avatar
~"Kończ waszmość wstydu oszczędź ...."
24.01.2023 20:29

To trzeba mieć tupet ..... ?, kto tych ludzi typował ?, kto ich zatwierdził ? . Wielcy Naszej Wschowy przewracają się w Grobach - wystarczy tylko przypomnieć co niektórym co robili i jak robili za rządów SLD i PO ?. A na koniec tej drogi , cytat klasyka : ..." miałeś chamie złoty róg ........ itd. " . Jak się może czuć Szef partii PSL p. Kamysz jak ma taką partię we Wschowie co to współpracuje z pisem ?.

avatar
~FWS
24.01.2023 20:12

PIS po prostu (...) Polskę i ma ludzi za idiotów.

avatar
~Zainteresowany
25.01.2023 06:30

Czy ktoś tu na głowę upadł ? Proszę podejść do KPP i zapytać pracowników - kto czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców? Z pewnością w odpowiedzi nie będzie to komendant ! Jest rzesza innych - to oni po nocach i w święta pracują a nie poniedziałek- piątek 7 - 15 i jeszcze za jaką wypłatę??!! No zasłużył emeryt jak nic .....

avatar
~Ok
25.01.2023 08:05

A to policjant nie robił tych wszystkich rzeczy w ramach swoich obowiązków służbowych i pensji z naszych podatków. No bez przesady już.

avatar
~Joanna
25.01.2023 08:53

Alfred R. jak najbardziej , ale Tomasz K. ????? Czym on się zasłużył dla powiatu? Nie zrobił zza swojego biurka nic, ponad to co musiał!! Ludzie, litości. To obraza dla innych zasłużonych. Kampania wyborcza widzę rusza pełną parą!! Tragedia. Radni, co z wami?

avatar
~Pszczółka
25.01.2023 09:54

Brawo panie Tomku!

avatar
~Wstyd
25.01.2023 10:15

A pieniążki to za co Pan komendant brał?? Za

avatar
~Ewa
25.01.2023 10:32

No to p.Kłosowski dostał za wykonywaną wyłącznie w ramach obowiązków służbowych tytuł tym kluczem należy się tytuł zasłużony co najmniej połowie pracującym mieszkańcom Wschowy

avatar
~zza winkla
25.01.2023 11:05

A dlaczego tytuł "Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego" nie przypadł temu co nas karmi, np. firma - "Gierczak" ? Tytuł nic nie znaczący został "spłukany" polityką obecnej RP. Wstyd dla Was (...)gloryfikować .

avatar
~wschowianin
25.01.2023 12:01

We Wschowie jest wiele osób które zasługują na ten tytuł. Działali np. w sporcie, rolnictwie, gospodarce czy też właściciele firm różnych branży jak również instytucje służące społeczeństwu.

avatar
~Profanacja +
25.01.2023 20:19

Klasyczny analfabetyzm propagandowy!. Nasi dziadowie w takich sytuacjach powiadali, cytat ...." plujesz takiemu w twarz a on mówi Ci, że deszcz pada...." - B. komentarza . Kolejny cytat ..." myślenie często boli " - B. komentarza. Jak widać po to było powołanie tej instytucji w Radzie Powiatu by tworzyć nam powiatową fikcję co w ostateczność czyni z niej profanację. Co potwierdza wypowiedź medialną, że dla pisu niezbędny jest człowiek "elastycznyyyyyyy". W tych czasach głupota co niektórych tak się daleko posunęła i spowszedniała, że "ciężko być nawet głupim, bowiem konkurencja jest obecnie tak duża, że aż coś .....***. B. komentarza. Na koniec ; Mój Boże widzisz to i Nie Grzmisz !. Po kolejnych wyborach będzię potrzeba powołania " Specjalnej Komisji" do zbadania nominantów tej instytucji ?!. Panowie radni z PSL-u i inni czy Wam nie jest tak po prostu wstyd ?.

avatar
~mieszkanka
26.01.2023 08:13

Jan Pabierowski, prywatne przedsiębiorstwo zlikwidowane, Agrochamp - upadłość, pieczarkarnia - likwidacja, przynależność partyjna od Unii Wolności po PiS, to są sukcesy i praca na rzecz samorządu

avatar
~Tomasz Kłosowski
25.01.2023 20:39

Za to wielkie wyróżnienie dziękuję wszystkim osobom, służbom, lokalnemu samorządowi, innym podmiotom, z którymi miałem zaszczyć pracować, współdziałać w projektach, realizować rożnego rodzaju działania, pozyskiwać środki na nowoczesny sprzęt i unowocześnienie infrastruktury, gdzie cel był jeden, zapewnienie wysokiego poczucia bezpieczeństwa lokalnego społeczeństwa oraz zabezpieczenie ładu i porządku publicznego na terenie naszej małej ojczyzny - Powiatu Wschowskiego.

avatar
~SZOK*!!!
26.01.2023 12:52

Jak widać ten człowiek ni w ząb nic nie zeozumiał z wpisów pod jego artykułami!. Co to znaczy, cytat ..." z innymi podmiotami?,,,,, różnego rodzaju działania?, ,,,,, ???" . Zapewnienie wysokiego poczucia bezpieczeństwa lokalnego społeczeństwa * - szanowny kolego to jest ( jakbyś nie wiedział i nieznał Ustawy o Polcji) PODSTAWOWE ZADANIE CAŁEJ POLICJI III RP !. Podobnie jest z "" " zabezpieczenie ładu i porządku publicznego """ - kłania ci się panie kolego znajomośc Ustawy o Policj IIIRP !. Taka mała uwaga ; - czy to jest uzasadnienie otrzyamnai - jak to piszesz """ wielkiego wyróżnienia ?????". A co z poieraną pensją z ten okres, awansami w pionie i poziomie, odznaczeniami i nagrodami pienięznymi itd. ?. - to nie było za to twoje powyżęj Bardzo Skromne podsumowanie ?. Takie oświadczenie to wielka żenada i mpotwierdzenie sugesti ( jak wyżęj) , że tymi nominacjami powinna się zająć " Niezależna Komisja " powołana przez mieszkańców Wschowy i Powiatu - tak byc nie możę, aby jedna partia w naszym regionie forsowała swoich szeregowych członków do takich Zaszczytnych Tytułów !!!!. Komisja i Weryfikacja ich życiorysów i zasług, bowie Opinia Publiczna powinna poznać prawdę jaka ona by nie była !.

avatar
~Nie fan
26.01.2023 13:20

Przecież za to brałeś pensje !!! W którym miejscu w tym co wymieniłeś, uczyniłeś coś tak szczególnego i poza ramy obowiązków służbowych, że zasługujesz na szczególne wyróżnienia??? Choć odrobinę honoru miej ....

avatar
~MJA
26.01.2023 19:37

Ty naprawdę wstydu nie masz .

avatar
~Szanowna Pani ( mieszkanko)
26.01.2023 13:05

To prawda o tym człowieku ale w bardzo dużym skrócie >>> Pytanie; - kto powinien takich nominowanych sprawdzać pod kątem ich żciorysów i tzw. zasług ?. Nie może to być z "polecenia" jednej partii ( wiadomo jakiej)?. Tak więc jestem za powołaniem specjalnej "Komisji Weryfikacyjnej" przez Naszych mieszkańców Wschowy i Powiatu do zweryfikowania tych osób ( może nawet sprawdzić co niektórych w IPN -e ?) - Wszystko jest do nadrobienia przy kolejnych wyborach !.

avatar
~"parodji ciąg dalszy"
26.01.2023 17:33

Szanowny czytelniku sam możesz ocenić tego człowieka po jego "atorskim wpisie - j.w.". Jak człowiek w stopniu oficera - nie tak dawno temu komendant policji - może coś z siebie takiego wydać i nam ogłosić ?. Osobiście uważam, że nawet pan bareja przy nim to mały pikuś. To, aż się prosi o pomstwę do Nieba .....*. Mniemam, że to może być cytat wyrwany z kontekstu z jego "opini jak nominata do tego tytułu ?. Oby nie oby nie ...?. Tego nawet ze wzgledu na szacunek do inteligencji ( Naszej) nie da się poważnie komentować !. Przyszedł mi do głowy taki cytat z gościa, który już nie żyjke od 2365 lat - Plato,PŃSTWO - Cytat ..." A jeżeli do rządów zabierze się hołota i jeśli łaknący dóbr osobistych dorwą się do dobra publicznego, aby je rozdrapać dla siebie , wtedy nie ma sposobu. Zaczną się walki o władzę i taka wojna domowa wewnątrz państwa zgubi i samych walczących i zgubi resztę państwa ...." Koniec cytatu z Palatona - Państwo ... OBY NIE !.

avatar
~Widz
27.01.2023 11:40

Idąc tym tropem, to kolejny do odznaczenia będzie pan Waldemar Starosta za wytyczenie obiazdu w Tylewicach i Przyczynie Górnej, nadtepnie pAn Wieland za nowy dach w zespole szkół. I jeszcze bym proponował pana Bielawskiego za nowy samochód dla Spółki Komunalnej oraz za remont chodnika na ul Ogrodowej.

avatar
~miś
28.01.2023 10:10

Przecież to co napisał w komentarzach Pan Tomasz - to wzięte z filmu Miś Barei jak policjant czyta Wyuczoną formułkę do zatrzymanego na drodze . Mamy policjanta , mamy tekst i mamy kartonowe niby domy które się przewracają ( to PIS ) - idealnie wszystko pasuje . Panie Tomaszu proszę obejrzeć początek tego filmu - to Pan

avatar
~Panie (miś)
28.01.2023 16:50

Pana i innych na tej stronie wpisy i nie tylko gdzie się TYLKO pojawi ten emeryt to jedna wielka SCENA Z BAREI !. Tak to prawda i liczba KRYTYCZNYCH WPISÓW pod wszelkimi artykulikami emeryta jest miażdżąca - a jak widać po emerycie nie robi wrażenia - a może i nie ?. Zadziwiające jest też to, że tak można być w sobie zadufanym ?. Ktoś kiedyś powiedział, że ...""" nie ważne jak zaczynasz ale jak kończysz""" >>> I jaka to życiowa prawda !.

avatar
~tytuł to?
02.02.2023 07:35

Widać, że idzie jak burza !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl