TworzymyGłos Regionu

Akcja #WschowazUkrainą trwa już miesiąc!

(PODSUMOWANIE)

Piątek, 01 kwietnia 2022 o 14:23, autor: 5 1511
Akcja #WschowazUkrainą trwa już miesiąc!

Minął miesiąc funkcjonowania sztabu pomocowego #WschowazUkrainą działającego przy Urzędzia Miasta i Gminy we Wschowie.

- Dziękujemy za pomoc mieszkańcom całej gminy oraz firmom, które włączyły się w działania sztabu - podsumował burmistrz Konrad Antkowiak. - To był trudny czas dla wszystkich, jednak wspólnie pokazaliśmy, że był to też czas solidarności, empatii i tolerancji.

Mieszkańcom gminy Wschowa udało się zebrać ponad 10 ton darów, głównie żywności, odzieży, materiałów medycznych, leków oraz wyposażenia wojskowego, z czego 3 tony trafiły na ukraiński front.

UMiG Wschowa udzielił pomocy i schronienia ponad 320 uchodźcom z Ukrainy, w tym 130 dzieciom. Do gminnych placówek oświatowych - przedszkoli i szkół podstawowych -  uczęszcza 55 dzieci.

W Szkole Podstawowej nr 1 we Wschowie uruchomiona została świetlica integracyjna. Najmłodsi mogą w niej przebywać w każdy wtorek i czwartek od 16:00 do 18:00 [CZYTAJ WIĘCEJ]. Dorośli mają okazję uczęszczać na lekcje języka polskiego.

W ostatnim czasie nadano również ponad 140 numerów PESEL. Urząd Miasta i Gminy Wschowa od wczoraj (31 marca) dysponuje dodatkowymi czytnikami linii papilarnych, co znacząco skróci czas rejestracji uchodźców.

Przypominamy, że sztab #WschowaZUkrainą zlokalizowany jest w pomieszczeniach po byłym Urzędzie Pracy przy ul. Łaziennej. Cały czas można go wspierać. Zachęcamy do dołączenia do facebookowej grupy #WschowazUkrainą - TUTAJ.

Źródło/foto: Konradantkowiakoficjalnie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Rafał
01.04.2022 16:26

"umig udzielił schronienia dla 320 osób" tzn.ze ci ludzie mieszkają gdzie właściwie w ratuszu, na osirze? Czy u ludzi w domach?

avatar
~Wschowianin
04.04.2022 20:36

A ilu Pan przyjął ?

avatar
~Adaś
02.04.2022 11:47

Ad. "Piotr" - forumowiczu...., ciekawe te Pana spostrzeżenia i trudno nie przyznać im racji ? Jednak aby aż tak pesymistycznie nie cenzurować załóżmy i taki scenariusz: 3mln Polaków opuściło bezpowrotnie ten kraj, zrobiła się spora luka w rynku pracy a więc chociażby w części uchodźcy ( w szerokim rozumieniu) mogą, to tylko od nich zależy, swobodnie zasymilować się z korzyścią dla dwóch stron. Polska, niebawem przyjmie zbliżony styl zarządzania gospodarką np. do Niemiec, gdzie rodowici Polacy będą "zarządzali" a imigranci wypełniali "niechciany" rynek pracy w cenach niższych. To żadne novum i nie koniecznie musi być aż tak źle z tą przestępczością, aczkolwiek do "Uralu" piją sporo. Ale czy aż tak jest to na dzisiaj ważne ? Stawiam większe bolączki: zabójcza i rujnująca inflacja ( głownie z winy NBP) , brak porozumienia z UE na fundusz odbudowy i co się z tym wiąże, chyba zwolnienie p. Ziobry z rządu, stan posiadania surowców energetycznych, przedwczesne wybory czy koniec planów związanych z katastroficznymi reformami PŁ ? Warto też i wspomnieć........ jak daleko stoimy od III wojny światowej i naszego do niej przygotowaniach ? P. gen. Skrzypczak ( to z tych co nie pasował do nowej koncepcji) mówi jak jest ........ jeszcze coś tam lata, jeszcze coś tam jeździ ale to na dzisiejsze czasy o wiele za mało. Czy nie należałoby z Polakami porozmawiać i uzyskać konieczną aprobatę na zwiększenie ( z 3% do np. 10%) wydawania naszych podatków na nowoczesne zbrojenie ? To chyba są na dzisiaj ważne sprawy ? Adaś

avatar
~do adasia
04.04.2022 13:24

W Europie ruscy mordują cywilów strzałami w tył głowy i gwałcą 10 letnie dzieci. W związku z tym w środę Parlament Europejski przeprowadzi pilną debatę na temat stanu praworządności w Polsce. No a adaś bzdeci co mu ślina na język przyniesie.

avatar
~do- "do adasia"
05.04.2022 11:07

Oj "wentyl" ci puścił i co nieco uleciało ...... smr...u ? W środę powiadasz, to b. dobrze, że UE o praworządności w Polsce podebatuje. Z pewnością ucieszy to p. Tuleję czy prok. E. Wrzosek a trochę zmartwi tego co to bez posiadania samochodu wystawiał faktury za koszty transportu na ponad 100 tys. euro.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl