TworzymyGłos Regionu

reklama

TAXI SENIOR w Sławie!

Środa, 19 czerwca 2024 o 13:19, aktualizacja Środa, 19 czerwca 2024 o 15:43, autor: 0
TAXI SENIOR w Sławie!

W gminie Sława ruszył nowy program „TAXI-Senior70 plus”. Inicjatywa skierowana do mieszkańców gminy, którzy ukończyli 70. rok życia, oferuje darmowe przejazdy taksówką. Program, który finansuje gmina, powstał z inicjatywy Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły i jest koordynowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławie.

Seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów dwa razy w miesiącu. Taksówka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-18:00. Usługa jest szczególnie pomocna w przypadku choroby lub niepogody, umożliwiając bezpieczne i komfortowe dotarcie do lekarza lub urzędu. Z przejazdów mogą korzystać również opiekunowie seniorów, pod warunkiem, że ukończyli 18 lat.

Jeśli zajdzie potrzeba, dostępne są także przejazdy specjalistyczne, które umożliwiają transport m.in. składanych wózków inwalidzkich. Jednakże program nie przewiduje przewozu osób leżących.

Aby skorzystać z przejazdu, należy skontaktować się z koordynatorem projektu pod numerem 68 350 01 81 lub 660 479 479, przynajmniej dwa dni przed planowanym wyjazdem. W razie rezygnacji z kursu, również trzeba poinformować przewoźnika.

Program „TAXI-Senior70 plus” ma na celu poprawę jakości życia seniorów w gminie Sława, zapewniając im łatwy dostęp do niezbędnych usług i instytucji. Więcej informacji oraz regulamin korzystania z usług dostępne są na stronie: slawa.pl.


Informacje o programie TAXI-Senior70 plus

Kto może skorzystać?

  • Mieszkańcy gminy Sława, którzy ukończyli 70. rok życia.
  • Opiekunowie seniorów (18+).

Kiedy kursuje taksówka?

  • Od poniedziałku do piątku.
  • W godzinach 7:00-18:00.

Jak zamówić przejazd?

  • Kontakt z koordynatorem projektu: 68 350 01 81 lub 660 479 479.
  • Rezerwacja przynajmniej dwa dni przed wyjazdem.
  • Informowanie o rezygnacji z kursu.

Dodatkowe informacje

  • Możliwe przejazdy specjalistyczne.
  • Brak możliwości przewozu osób leżących.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl