TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - co przygotowano we Wschowie?

Niedziela, 07 maja 2023 o 10:47, aktualizacja Niedziela, 07 maja 2023 o 12:07, autor: 0
Rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - co przygotowano we Wschowie?

Od 8 do 15 maja odbywają się obchody XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Hasłem tegorocznej edycji jest „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!", co nawiązuje do zróżnicowanej oferty placówek. Biblioteki oferują szereg usług, zarówno za pośrednictwem Internetu, jak i w placówkach, w których każdy znajdzie coś dla siebie i miło spędzi czas. Podobnie będzie podczas Tygodnia Bibliotek we Wschowie. Przygotowano wiele atrakcji.

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie zaprasza wszystkich miłośników literatury na spotkanie autorskie z Moniką Sawicką, uznaną autorką książek obyczajowych. To wyjątkowa okazja, aby poznać pisarkę osobiście i porozmawiać z nią na temat jej twórczości. Spotkanie zapowiada się jako niezwykle inspirujące wydarzenie dla wszystkich czytelników.

Wystawa prac Przemysława Adamowskiego

Pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie przygotowali również wystawę prac artysty lokalnego, Przemysława Adamowskiego. Będzie to doskonała okazja, aby podziwiać jego talent i wyjątkowe dzieła. Wystawa będzie dostępna dla wszystkich odwiedzających bibliotekę w tym okresie. Przemysław Adamowski jest znanym artystą w regionie. Jego prace z pewnością zachwycą zarówno miłośników sztuki, jak i osoby szukające inspiracji.

Konkurs wirtualny na Facebook'u

Nie możemy zapomnieć o naszych dorosłych czytelnikach! Biblioteka we Wschowie organizuje konkurs wirtualny na Facebook'u, w którym każdy może wziąć udział i wygrać atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na Facebook'u Biblioteki.

Oferta dla młodszych czytelników

W obchodach Tygodnia Bibliotek szczególnie ważne jest zaangażowanie młodszych czytelników. Dlatego Biblioteka przygotowała specjalną ofertę, która z pewnością ich zainteresuje.

Pierwszym punktem jest "Klubik Maluszka" skierowany do najmłodszych i ich rodziców. To miejsce, gdzie dzieci w wieku przedszkolnym mogą zapoznać się z fascynującym światem książek. W ramach klubiku odbywać się będą czytania bajek, gry i zabawy edukacyjne, które rozwijają wyobraźnię.

Dla nieco starszych dzieci przygotowano "Hece w bibliotece". To cykl spotkań i warsztatów skierowanych do dzieci w wieku szkolnym. Podczas tych zajęć dzieci będą miały okazję rozwijać swój talent literacki i plastyczny. "Hece w bibliotece" to doskonały sposób na kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Dla uczniów wschowskich szkół podstawowych przygotowano również grę zespołową pt. "Tajemnice bibliotecznych półek". To nietuzinkowe wyzwanie, które pozwoli uczestnikom poznać tajemnice biblioteki i zgłębić swoją wiedzę na temat książek i autorów. Gra będzie nie tylko edukacyjna, ale także pełna emocji i przygód.

Źródło/foto: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl