TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozbudowa drogi Sława-Krzepielów. Prace wchodzą w kolejny etap

Środa, 03 lipca 2024 o 13:25, autor: 0
Rozbudowa drogi Sława-Krzepielów. Prace wchodzą w kolejny etap

Trwają intensywne prace przy rozbudowie drogi powiatowej nr 1011F łączącej Sławę z Krzepielowem. Inwestycja Powiatu Wschowskiego o wartości ponad 18 milionów złotych ma się zakończyć w styczniu 2025 roku.

Rozbudowa na trasie Sława-Lipinki

Obecnie robotnicy skupiają się na odcinku od ronda w Sławie w kierunku Lipinek. Układają krawężniki i przebudowują rowy. W samych Lipinkach trwają prace przygotowawcze - usuwana jest stara nawierzchnia, a ekipy budowlane zajmują się infrastrukturą techniczną.

Szersza jezdnia i ścieżka pieszo-rowerowa

Projekt realizowany jest w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że wykonawca odpowiada zarówno za przygotowanie dokumentacji technicznej, jak i za przeprowadzenie robót budowlanych.

"Rozbudowa obejmie poszerzenie jezdni do 6 metrów na całym odcinku" - informuje starostwo powiatowe. "Położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, a wzdłuż drogi powstanie ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 2,5 metra i długości ponad 2,3 kilometra."

Zobacz: Zarząd Powiatu z absolutorium za wykonanie budżetu. Starosta: „To wasz wspólny sukces”

Bezpieczeństwo pieszych priorytetem

Inwestycja ma znacząco poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. W planach jest budowa i przebudowa chodników dla pieszych, poboczy oraz systemu odwodnienia - rowów i kanalizacji deszczowej na terenach zabudowanych.

Finansowanie z kilku źródeł

Całkowity koszt inwestycji to 18 101 769,63 zł. Większość środków - 9 703 882 zł - pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dodatkowo projekt otrzymał wsparcie w wysokości 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wkład własny powiatu wynosi 1,25 mln zł, a wsparcie finansowe Gminy Sława to 3,6 mln zł.

Prace ruszyły we wrześniu 2021 roku i potrwają do stycznia 2025 roku.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl