TworzymyGłos Regionu

reklama

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie świętowało Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Czwartek, 30 maja 2024 o 17:14, aktualizacja Czwartek, 30 maja 2024 o 17:52, autor: 0
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie świętowało Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W czwartek, 29 maja, na terenie Niepublicznego Przedszkola i Żłobka "Złota Rybka u Dula" odbyło się święto z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Organizatorami tego wydarzenia były Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwo Powiatowe we Wschowie. Wśród zgromadzonych gości, oprócz rodziców zastępczych i ich dzieci, znaleźli się także radni oraz członkowie Zarządu Powiatu Wschowskiego, którzy swoją obecnością podkreślili wagę i znaczenie tej uroczystości.

Piknik rozpoczął się od uroczystych podziękowań. Starosta Wschowski Waldemar Starosta oraz Przewodniczący Rady Powiatu Wschowskiego Krzysztof Grabka wyrazili głęboką wdzięczność rodzicom zastępczym. Słowa organizatorów skierowane były do tych, którzy każdego dnia podejmują trud wychowywania dzieci, które z różnych powodów nie mogą dorastać w swoich biologicznych rodzinach. „Wyzwanie, które podejmujecie każdego dnia, świadczy o waszej gotowości do poświęceń oraz do otwartości na potrzeby dzieci, które przyjęliście pod swój dach, dając im poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, a przede wszystkim miłość” - mówiła na wstępie Kierownik PCPR we Wschowie, Katarzyna Cichoszewska.

Rodzicielstwo zastępcze to nie tylko formalna opieka nad dziećmi, ale przede wszystkim codzienne życie pełne wyzwań, radości i smutków. To tworzenie ciepłego, bezpiecznego domu, który jest fundamentem dla przyszłości młodych ludzi. Każdy gest, każde słowo, każda chwila spędzona z dziećmi to inwestycja w ich dorosłe życie. „Troszcząc się o swoich wychowanków, przeżywacie razem z nimi chwile radości i smutku, a każdy gest ciepłych, rodzinnych uczuć pomaga im wejść w dorosłe życie i stać się mądrym, dobrym i życzliwym człowiekiem” - dodała Cichoszewska.

Podczas pikniku nie zabrakło również podziękowań dla dyrektorów oraz kierowników domów dziecka. Ich zaangażowanie i profesjonalizm w codziennej pracy z dziećmi są nieocenione. Dzięki nim, dzieci przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych mogą liczyć na wsparcie i pomoc w trudnych chwilach, a także na rozwój osobisty i emocjonalny.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach pikniku, składając im serdeczne życzenia z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka.„Pozostańcie dziećmi jak najdłużej. Żeby w waszych sercach gościły spokój i miłość, a na buziach był zawsze uśmiech” - życzyli zgromadzonym dzieciom.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to czas refleksji nad trudną, ale niezwykle ważną rolą, jaką pełnią rodzice zastępczy. To także okazja do wyrażenia wdzięczności za ich codzienną pracę i poświęcenie. Piknik we Wschowie pokazał, jak silna i wspierająca może być lokalna społeczność, kiedy wspólnym celem jest dobro dzieci. Wzajemne wsparcie, ciepłe słowa i uśmiechy na twarzach najmłodszych uczestników były najlepszym dowodem na to, że warto podejmować takie inicjatywy.

Pamiętajmy, że rodzicielstwo zastępcze to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim dar serca, który kształtuje przyszłość młodych ludzi, dając im szansę na lepsze jutro. Jeśli i Ty myślisz o tym, aby podjąć trud i stać się rodzicem zastępczym zgłoś cię do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl